Мое название содержимое страницы

Алюмінієвий радіатор опалення

Алюмінієвий радіатор встановлення Монтаж

Які найкращі алюмінієві радіатори опалення та їх технічні характеристики

У процесі заміни та ремонту опалювальної системи у квартирі чи будинку доводиться вирішувати масу різноманітних питань досить специфічного характеру. Один із них: підбір опалювальних приладів або, простіше кажучи, батарей. Тобто, в першу чергу необхідно розібратися, якщо це алюмінієві радіатори опалення, які краще вибрати? І в яких випадках їх установка буде більш виправданою та раціональною? Або краще віддати перевагу їм більш дорогі біметалічні варіанти або стандартні чавунні?

Різновиди та типи опалювальних батарей

На сучасному будівельному ринку є кілька видів даної продукції, виготовленої з різних матеріалів, наприклад: Бувають два види: панельні радіатори, що являють собою теплопровідні поверхні суцільного типу. трубчасті радіатори, що складаються з секцій, що мають вигляд вертикально розташованих труб і що випускаються в різних дизайнерських варіантах.

Панельний сталевий радіатор Матеріал виготовлення: низьковуглецева сталь з високою стійкістю до антикорозії, покрита емаллю порошкового типу. Класичні «гармошки» з тривалим терміном експлуатації, що досягає 50 років, відрізняються невисокою вартістю та гарною зносостійкістю. Легкі, компактні та елегантні батареї з покращеною тепловіддачею.
Виготовляються двома способами:

Покриттям сталевого каркасу алюмінієм. Посилення сталлю вертикальних каналів для їхнього кращого опору тиску всередині системи.

З’єднання секцій радіаторів здійснюється за допомогою сталевих ніпелів.

Види радіаторів з алюмінію

У свою чергу, алюмінієві батареї опалення діляться на два типи, залежно від технології, використаної при їх виробництві:

  • Для їх виготовлення всі секції приладу відливаються із спеціального сплаву на основі алюмінію з добавкою кремнію, що надає матеріалу особливу міцність в умовах підвищеного тиску.
  • Окремі частини конструкції радіатора з’єднуються між собою методом зварювання в інертно-газовому середовищі.
  • Міцність та герметичність з’єднань, що гарантує високу якість та ефективність виробів. Можливість створення радіаторів різної довжини та потужності за рахунок зміни кількості секцій.

Литі алюмінієві радіатори

Висока вартість, порівняно з радіаторами екструзійного типу. Екструзійні При виробництві радіаторів даного типу деталі не відливаються, а видавлюються в умовах підвищеного тиску, а потім пресуються з верхнім та нижнім колекторами, що виготовляються методом лиття.

У деяких випадках для монтажу окремих частин батареї використовується клей композитного типу, що дозволяє зробити ці вироби ще дешевшими. Трохи більш висока тепловіддача, порівняно з батареями, виготовленими методом лиття. Найменший обсяг секцій, завдяки чому їм потрібна менша кількість теплоносія. Найменша вага радіатора через невелику товщину ребер. Низька вартість.

Екструзійні алюмінієві радіатори

Неможливість ремонту та розбирання радіатора. Імовірність виникнення течі в районі з’єднання колектора із секцією. Це може бути пов’язано з недостатньою якістю клейового складу або зносом кілець ущільнювачів з гуми або тефлону.

Присутність потріскуючих звуків, що виникають через температуру при експлуатації приладів. Корисна порада — вибираючи радіатори з алюмінію, краще зупинити свій вибір на варіантах, виготовлених методом лиття. Вони мають товстіші стінки і краще витримують високий робочий тиск у системі. Якщо ж при покупці вирішальне значення має невелику вагу та вартість даних виробів, то є сенс вибрати екструзійні алюмінієві радіатори опалення, ціна за секцію яких значно нижча від батарей ливарного типу.

Плюси та мінуси алюмінієвих радіаторів

Як безперечний аргумент на користь купівлі та використання батарей з алюмінію можна навести їх позитивні характеристики, у тому числі:

  • Невелика вага, що становить не більше 1,5 кг на одну секцію приладу, та компактні розміри, що дозволяють батареям з алюмінію добре вписуватись у приміщення будь-якої площі.
  • Хорошу теплопровідність та швидкий період нагрівання (в 1,5 рази швидше, ніж у чавунних радіаторів).
  • Чудову тепловіддачу, що робить ці прилади максимально ефективними та економічними.
  • Можливість зміни кількості робочих секцій за потреби. Наявність функції регулювання температури (на батареях оснащених термостатами).
  • Привабливий дизайн радіаторів та естетичність.

При цьому алюмінієві радіатори мають деякі недоліки, наприклад:

  • Чутливість до рівня pH теплоносія. Бажано, щоб він знаходився в межах 7-8 одиниць, тому що при його перевищенні алюміній може корозувати, що з часом призведе до псування батареї.
  • Необхідність в установці повітровідвідника, що запобігає розриву секцій через загрозу газоутворення.
  • Необхідність підключення алюмінієвого радіатора до труб з цього матеріалу або до пластику, так як в іншому випадку (зокрема, при контакті з мідними трубами) він може бути пошкоджений в результаті реакції електрохімічної корозії. Здатність радіатора витримувати відносно невисокий робочий тиск.
admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий