Мое название содержимое страницы

Біметалеві радіатори опалення які кращі

Монтаж

Які біметалічні радіатори опалення краще — секційні або монолітні, біметалічні або напівбіметалічні

Біметалеві радіатори — ставляться без проблем, тепла дають вдосталь, і красивим дизайном можуть похвалитися. У магазинах продаються різні за конструкцією та технічними характеристиками біметалічні радіатори опалення, а ось які з них краще купити, з’ясуємо у цій статті, проаналізувавши їх найважливіші параметри та конструкційні особливості.

Чим відрізняються біметалічні та напівбіметалічні радіатори?

У справжніх біметалічних приладах опалення з алюмінію виконано лише зовнішню частину. Виробляються радіатори так: труби сталевого осердя зварюються, а потім їх під тиском заливають алюмінієм. В результаті теплоносій стикається тільки зі сталлю, не торкаючись алюмінієвих поверхонь. Це рятує радіатор від корозії та надає йому підвищеної міцності. Ну, а фігурний корпус підвищує показники тепловіддачі. Роблять і радіатори, сердечник яких виконаний не зі сталі, а з міді. Це справжній порятунок для тих автономних опалювальних систем, де до води додано антифриз. Адже сталеві труби такий теплоносій швидко загубить.

Напівбіметал

У напівбіметалічного радіатора сердечник складається з двох металів. Вертикальні канали у ньому укріплені сталевими елементами, тоді як горизонтальні – алюмінієві. Завдяки збільшенню кількості алюмінію у виробі збільшується тепловіддача радіатора. Однак гаряча вода з високим вмістом лугів (у центральному опаленні), контактуючи з цим алюмінієм, викликає корозію. І ще: різне теплове розширення алюмінієвих та сталевих деталей сердечника може викликати їхнє зміщення, що веде за собою нестабільність роботи радіатора.

Як правило, біметалічні радіатори встановлюються в квартирах з центральною системою опалення. У таких системах є 2 великі проблеми – це високий тиск із періодичними стрибками та неякісний теплоносій. І те й інше надаватиме досить великий негативний вплив на радіатори напівбіметалевого типу. Тому якщо ви вирішили встановлювати надійні опалювальні прилади, то краще віддати перевагу біметалічні радіаторам.

Секційні або монолітні біметалічні радіатори

Спочатку вироби з біметалу завжди були зібрані з декількох секцій. Однак будь-який секційний радіатор може страждати від теплоносія, що ушкоджує стики та зменшує термін життя приладів. Крім цього стики завжди є потенційно небезпечним місцем, яке більше за інших схильна до протікання через підвищений тиск в системі. Тому вигадали нову технологію, за якою виготовляється цілісний сталевий або мідний колектор, а поверх його «одягається сорочка» з алюмінію. Такі радіатори називають монолітними.

Влаштування секції біметалічного радіатора. Тепер спробуємо з’ясувати, які найкращі біметалічні радіатори – секційні чи монолітні. За технічними характеристиками перевага останніх є очевидною.

  • Термін роботи – до 50 років (у секційних – до 20-25 років).
  • Робочий тиск – до 100 бар (у секційних – до 20-35 бар).
  • Теплова потужність для секції – 100-200 ват (на одному рівні з секційними моделями).

Але ціна монолітних приладів дещо вища, ніж секційних. Різниця може становити до однієї п’ятої. І ще один нюанс: моделі з цілісним сердечником не можна видозмінити, прибравши зайві або додавши додаткові секції, але при цьому вони випускаються різних розмірів як по висоті, так і по довжині. Тому підібрати радіатор необхідний за потужністю не складе труднощів. Якщо квартира знаходиться у висотному будинку, висота якого перевищує 16 поверхів, то можна припустити, що і тиск теплоносія буде суттєвим, тому в даному випадку є необхідність віддати перевагу монолітним моделям.

Особливості конструкції

Біметалічні моделі цілком відповідають усім нормам та обмеженням, які супроводжують монтаж у квартирі. На вигляд біметалічні вироби схожі на алюмінієві, але їх внутрішній вміст відрізняється. Які найкраще підібрати біметалічні радіатори опалення підкаже вивчення пристрою продукції. Біметалічний елемент відрізняється деталями з нержавіючої сталі, які оберігають алюміній від небезпечних компонентів, що знаходяться у воді.

Завдяки цим деталям корпус обладнання не стикається з теплоносієм. Сталь характеризується стійкістю до впливу кислотного чи лужного середовища, які є у схемах центрального опалення. Крім того, подібні вироби мають всі якості приладів з алюмінію. Це презентабельний зовнішній вигляд, невеликі габарити та підвищений показник тепловіддачі.

Радіатори є опалювальними пристроями, які складаються з однакових секцій. Кожен елемент – це каркас із труб, спаяних способом зварювання. Поверхні магістралей мають товщину 3-4 мм, що робить продукцію більш стійкою до стрибків тиску і гідроударів. Каркас обробляється покриттям алюмінієвого сплаву, що має підвищену тепловіддачу.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий