Мое название содержимое страницы

ДБЖ для циркуляційного насоса опалення

Монтаж

У заміських будинках та котеджах, однією з найважливіших функцій, яку виконує побутова техніка, є опалення. Якщо без телевізора та комп’ютера ще можна обійтися, то взимку без опалення жити у приватному котеджі неможливо.

Тому до системи опалення обов’язково має бути підключене джерело безперебійного живлення для циркуляційного насоса опалення, яке забезпечує роботу електроніки опалювального котла на дровах та, найголовніше, роботу насоса при аваріях напруги.

Безперебійник для циркуляційного насоса

В системі опалення може бути один або кілька циркуляційних насосів. Вони забезпечують рух теплоносія по трубах та радіаторах. При цьому теплоносій (вода) забезпечує постійне перенесення тепла від газового котла до радіаторів і води, що охолонула, назад до системи підігріву.

Циркуляційний насос дозволяє уникнути застоювання води у системі, що може призвести до серйозної аварії. Тому джерелом аварійного живлення має бути обладнана будь-яка опалювальна система.

Види ДБЖ та принцип їх функціонування

За своєю конструкцією та принципом роботи блоки аварійного живлення можна розділити на наступні групи:

  • Резервні джерела живлення;
  • Лінійно-інтерактивні пристрої;
  • Блоки подвійного перетворення.

Резервний безперебійник для насоса

Блок живлення резервного типу відноситься до найпростіших пристроїв. Він складається з наступних вузлів:

  • пасивний фільтр придушення мережевих перешкод;
  • Акумуляторна батарея;
  • Інвертор-перетворювач;
  • Плата контролю та управління.

Якщо плата контролю визначає, що напруга мережі відповідає нормі з урахуванням допустимих відхилень, споживач отримує електроживлення безпосередньо від мережі. Щойно девіація напруги вийде межі допуску, електроніка перемикає навантаження живлення від акумулятора.

Напруга, що знімається з батареї, надходить на простий інвертор, де перетворюється в 220 В. Попередньо напруга мережі проходить через індуктивно-ємнісний фільтр, який дозволяє блокувати більшу частину високочастотних імпульсних перешкод і одиночні короткі викиди напруги.

Форма струму на виході резервного джерела відрізняється від рівної синусоїди та має східчасту форму. Зазвичай у системах опалення використовуються асинхронні електродвигуни, яким для коректної роботи потрібна гладка синусоїда, тому резервні джерела живлення не рекомендується застосовувати в автономних системах газових котлів.

Лінійно-інтерактивне джерело живлення

Лінійно-інтерактивний безперебійник для насоса опалення має складнішу конструкцію. Схема такого блоку живлення виконана на тих же вузлах, які є у резервного джерела, крім того, в лінійно-інтерактивних пристроях передбачений ступінчастий стабілізатор напруги мережі, зазвичай виконаний на трансформаторі з обмотками, що перемикаються. Така схема дає змогу розширити діапазон напруги на вході пристрою. Але основні недоліки резервного блоку залишаються.

Тільки в деяких моделях використовуються схемні рішення, що дозволяють отримати не апроксимовану синусоїду, а нормальний сигнал. Тому вибираючи лінійно-інтерактивний блок аварійного живлення, слід уточнити, чи можна його використовувати для підключення насоса. Час перемикання на резервний режим у таких блоків значно менше, ніж у резервних джерел, а й ККД значно нижчий.

ДБЖ подвійного перетворення

Верхній рядок рейтингу аварійних джерел живлення для насосів опалювальних систем займають ДБЖ подвійного перетворення. За конструкцією вони принципово відрізняються від інших типів резервних джерел.

У таких пристроях здійснюється подвійне перетворення струму. Напруга мережі, пройшовши через двоступінчастий фільтр L/C, надходить на вхід першого перетворювача. Там напруга випрямляється, коригується за потужністю та частково надходить на зарядний пристрій для акумуляторів, де накопичується постійна напруга.

При відключенні мережі живлення починає миттєво надходити від акумуляторної батареї, оскільки вона постійно підключена на вхід другого інвертора. У цьому инверторі відбувається процес зворотного перетворення постійної напруги в змінне з величиною, що відповідає напрузі мережі.

Інверторні перетворювачі ідеально підходять для живлення циркуляційних насосів, а також будь-якої техніки, де використовуються електродвигуни асинхронного типу.

Вони мають низку безперечних переваг:

відсутність часу перемикання на батарейне живлення;
Можливість корекції напруги та частоти;
Неспотворена форма напруги (рівна синусоїда);
Гарний ККД.
Застосування ДБЖ для насоса опалення, виконаного за схемою з подвійним перетворенням, можна вважати оптимальним варіантом. Найсерйозніший недолік такого приладу не має відношення до електричних параметрів – це найвища ціна. Крім того, елементи схеми, особливо потужні транзистори інвертора, сильно нагріваються, що вимагає застосування вентилятора. Звідси невеликий шум під час роботи.

Критерії вибору безперебійника для насоса

При виборі джерела аварійного живлення слід керуватися певними технічними характеристиками:

  • Потужність блоку живлення;
  • Ємність акумуляторної батареї;
  • Час роботи в автономному режимі;
  • Можливість встановлення додаткових акумуляторів;
  • Наявність чи відсутність спотворень вихідного сигналу;
  • Час перемикання на резерв.

Встановлення блоку аварійного живлення

Щоб джерело резервного живлення працювало довго і без аварій, слід дотримуватися деяких простих, але досить ефективних правил:

  • Температура має бути в інтервалі + 18-25 градусів;
  • У приміщенні не повинно бути пилу та пари агресивних рідин;
  • Корпус блока живлення має бути обов’язково заземлений;
  • Під підлоговий блок слід підкласти гумовий килимок;
  • Не можна чимось накривати ДБЖ;
  • Не плутати полярність акумулятора.
  • При нижчих температурах ДБЖ для циркуляційного насоса працювати, звичайно, буде, але час автономної роботи при цьому знизиться.

Як зробити безперебійник для насоса опалення своїми руками?

За наявності потрібних навичок зібрати пристрій самостійно можна. Пристрій створюється з урахуванням інвертора. Спеціальний фільтр допомагає отримати рівну синусоїду. Перетворити ступінчасту напругу на постійну допомагає перетворювач.

Для отримання більш точних параметрів при складанні ДБЖ дотримуються таких правил:

Автомобільні АКБ не використовують. Мінімальна ємність зарядженої батареї має перевищувати 100 А*год.
При регулярних тривалих відключення електроенергії в систему вбудовують генератор. Опалювальне обладнання набуває 2 режимів роботи. Вдень воно функціонує, харчуючись від генератора, вночі – від ДБЖ.
Для збільшення тривалості автономної роботи підключають 2-5 батарей однакової ємності. При паралельному з’єднанні збільшується ємність, напруга не підвищується. При послідовному підключенні відбувається навпаки.
Акумулятори не встановлюють близько один до одного. Деталі розміщують у котельні з нормальною температурою повітря. При нагріванні або охолодженні батареї швидко виходять із ладу.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий