Мое название содержимое страницы

Двотрубна система опалення

Монтаж

Двотрубна система опалення є найпоширенішою схемою прокладання опалювальних труб і підключення радіаторів. Вона передбачає використання двох труб – по одній здійснюється подача гарячого теплоносія, а по другий він відводиться до опалювального котла. Дана схема відрізняється високою ефективністю і забезпечує рівномірний розподіл тепла по всіх приміщеннях, що обігріваються.

Особливості двотрубних систем опалення

Двотрубна система опалення є найпоширенішою схемою прокладання опалювальних труб і підключення радіаторів. Вона передбачає використання двох труб – по одній здійснюється подача гарячого теплоносія, а по другий він відводиться до опалювального котла. Дана схема відрізняється високою ефективністю і забезпечує рівномірний розподіл тепла по всіх приміщеннях, що обігріваються.

Однотрубні системи опалення, на відміну від двотрубних, мають цілу низку недоліків:

  • Більш обмежена довжина контуру;
  • Нерівномірний розподіл тепла по приміщенням, що обігріваються – страждають останні кімнати;
  • Важко опалювати багатоповерхові будинки;
  • Підвищений гідродинамічний опір у системі опалення;
  • Відсутність роздільного регулювання температури обігріву у різних кімнатах;
  • Проблеми в ремонті – не можна зняти несправну батарею без зупинки системи.
  • Деяка частина вищезгаданих проблем частково вирішується за допомогою схеми «ленінградка», але це не є повноцінним виходом із ситуації.

Двотрубна система опалення передбачає прокладання двох паралельних труб, до яких підключаються радіатори. Теплоносій з труби, що подає, надходить в опалювальні прилади, після чого відправляється в зворотну трубу (зворотку). Незважаючи на більш значні фінансові та трудові витрати, готова система виходить більш функціональною в експлуатації та зручною в ремонті.

Двотрубне опалення активно використовується для обігріву приміщень та будівлі різного призначення. До них відносяться одноповерхові приватні будинки та котеджі, багатоповерхові багатоквартирні будинки, а також промислові та адміністративні споруди. Іншими словами, сфера його застосування відрізняється своєю широтою.

Переваги та недоліки двотрубних систем опалення

Двотрубне опалення відрізняється своєю універсальністю. Воно однаково добре працює як у невеликих будівлях, так і багатоповерхових будинках, у тому числі і в висотних житлових будинках. Давайте розглянемо основні плюси двотрубних систем:

  • Підвищена довжина однієї лінії (контуру) – це актуально при обігріві витягнутих у довжину будівель, наприклад лікарняних або готельних корпусів;
  • Рівномірна подача тепла до приміщень – на відміну від однотрубних систем, тепло буде навіть у найдальших від котла приміщеннях;
  • Двотрубне опалення дозволяє легко організувати роздільне регулювання температури в окремих кімнатах і приміщеннях – для цього на кожну батарею ставляться терморегулюючі головки;
  • Можливість демонтажу батарей та конвекторів без зупинки всієї опалювальної системи – важлива перевага, що виявляється у великих будівлях;
  • Двотрубне опалення якнайкраще підходить для обігріву будівель великої площі – для більш рівномірного розподілу тепла застосовуються певні схеми розведення труб та підключення опалювальних приладів.

На жаль, не обійшлося без певних мінусів:

  • Великі витрати на придбання обладнання – порівняно з однотрубними системами опалення, двотрубні вимагають збільшення кількості труб;
  • Складність у монтажі — позначається збільшення кількості вузлів і необхідність оптимального розподілу теплоносія по приміщенням, що обігріваються.

Проте плюси повністю перекривають вищезгадані мінуси.

Різновиди двотрубних систем опалення

Ми вже ознайомилися з перевагами та недоліками двотрубних систем опалення, а також з їх відмінними рисами. Залишилося поговорити про їхні різновиди.

Недоліки двотрубних систем опалення з циркуляційними насосами:

  • Подорожчання монтажу — гарний насос коштує дорого, тоді як купувати дешевий не має сенсу за рахунок його зниженого терміну служби;
  • Можливі шуми – дешеві насоси рано чи пізно починають вібрувати, звуки від їхньої роботи розносяться по трубах навіть у найдальші кімнати. Чим вище швидкість обертання валу насоса, тим сильніший шум;
  • Енергозалежність системи опалення – при відключенні електроенергії циркуляція теплоносія припиняється.
  • Для коректної роботи двотрубної системи опалення з циркуляційним насосом необхідно передбачити резервне джерело електроживлення, інакше можлива поломка твердопаливного котла тривалого горіння.

Також слід звернути увагу на спосіб прокладання труб – у двотрубних системах опалення із природною циркуляцією передбачається ухил, чим забезпечується нормальний рух теплоносія. У контурах із примусовою циркуляцією жодні ухили не потрібні. З цієї ж причини труби можна згинати скільки завгодно разів, обминаючи перешкоди — в контурах з природним рухом теплоносія труби повинні бути максимально прямими, щоб не створювати зайвого гідродинамічного опору.

Закриті опалювальні системи включають герметичні розширювальні бачки мембранного типу. Теплоносій тут циркулює в замкнутому просторі, тому випаровуватися йому нема куди. При необхідності сюди можна залити незамерзаючий етиленгліколь. Для того щоб запобігти заповітрюванню контуру, в ньому ставляться спускники повітря – автоматичні або ручні.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий