Мое название содержимое страницы

Електроопалення — монтаж автономної системи своїми руками

Електроопалення Электроотопление

Як зробити опалення своїми руками? Які нагрівальні прилади будуть найефективнішими в даному випадку?
Чи не потрібні будь-які дозволи, щоб використовувати електроопалення у своїй квартирі? Добре, спробуємо розібратися.
Віддамо данину традиціям
Не часто людина може вигадати щось принципово нове. Афект розумовий дуже сильний, і при реалізації якогось нового принципу шаблоном є вже існуючі рішення.
Згадайте: апарат, придуманий Леонардо да Вінчі, був орнітоптером — махолетами і намагався наслідувати політ птахів. Але розуміння принципів аеродинаміки та ідея поділу крила та двигуна прийшли значно пізніше.

Усі люди, які проживають у нашій країні, виросли в умовах багатоквартирних будинків та характерного для них централізованого опалення чавунними радіаторами. За допомогою шаблону можна буде використовувати і сучасні способи обігріву: в очах абсолютної більшості людей електроопалення установка є котлом, нагрівачем з ТЕНами, від якого проводиться розведення труб до радіаторів у кімнатах.
Котли користуються популярністю.

  • Однак електричний котел разом із радіаторами опалення є вкрай неефективним пристроєм:
    Водяне опалення будинку вимагає розведення труб та використання теплоносія – посередника.
    Немає жодних втрат під час передачі тепла, оскільки теплова енергія залишається всередині приміщення; але чому потрібна присутність теплоносія, якщо сам низькотемпературний нагрівач можна встановити будь-де?
  • Встановіть у кімнаті настінні радіатори, і конвективні потоки піднімуть тепло вздовж стін до стелі. Повітря над ним буде холодним, а температура – ​​нерівномірною.
    Не найкраще використання електрики, пряме нагрівання. Вже давно існують теплові насоси, що дозволяють переносити теплову енергію з області з нижчою температурою область з вищою температурою.
  • Не завжди є можливість придбати котел, який підходив би для опалення будинку. Наприклад, електрокотли, які можуть обігріти будинок з помірною площею 240 м2, вимагають наявності 380 В та введення для будинку, розрахованого на 64 Ампери ТІЛЬКИ під котел.
    Зручність для споживачів: нормативні документи забороняють використовувати проведення перетином менше 1 мм2 на 15 ампер пікового струму.
    Але під час проектування проводки краще закладатися інші норми: 8 А/мм2 . Тоді проводка не грітиметься.

Які існують альтернативи


Електричні котли ми розкритикували. Які системи електроопалення можна запропонувати?


Електричні конвектори для електроопалення


Минув той час, коли електрообігрівач повинен був обов’язково мати високотемпературну спіраль, повітря, що палить і постійно перегорає. На сьогоднішній день багато сучасних конвекторів мають керамічні нагрівальні елементи з температурою 50-70С і забезпечені термостатами. Вони відрізняються привабливим дизайном.

І це також електроопалювальні прилади прямого опалення.
Але вони мають низку переваг на тлі котлів.

  • Не потрібно робити розведення по будинку труб та громіздкі радіаторні системи;
  • Настінні нагрівальні пристрої можуть бути легко переміщені в інше місце або прибрані з приміщення влітку;
  • Розвантаження відбувається рівномірно по всій електричній проводці будинку чи квартири, що забезпечує безпеку та комфорт проживання. Не потрібний окремий кабель від щитової.
  • За допомогою конвекторів можна розрахувати електроопалення для приватного будинку: 1 кВт на 10 м2 опалювальної площі.

Електричні радіатори для електроопалення

Відмінна альтернатива традиційному джерелу тепла – електрорадіатори. Для порівняння, електричні радіатори мають коефіцієнт корисної дії 95-100%. Таким чином електроенергія перетворюється на теплову з мінімальною кількістю втрат, пов’язаних із теплоносіями. Щоб заощадити на опаленні та зробити комфортну атмосферу у приміщенні, варто купити електрорадіатор.

Потрібно оцінити переваги електричного радіатора та зробити вибір. До переваг використання електрорадіаторів можна віднести такі:

  • Виготовлені із біметалових секцій. Вони мають більш тривалий термін служби порівняно з алюмінієм, і вони витримують більший тиск.
  • Якість. Екологічність! Не сушать повітря і не спалюють кисень, тому мікроклімат приміщення завжди буде комфортним та затишним.
  • Високий рівень безпеки. Навіть при повному нагріванні пристрою немає опіку. Відключити його можна лише за наявності пробою в корпусі, тоді радіатор автоматично вимикається.
  • Легке встановлення. Настінний електрорадіатор кріпляться кронштейнами як звичайна батарея, а також до стіни за допомогою спеціальних елементів кріплення. Також є спеціальні підставки для пересування.
  • Має універсальність. Воно може використовуватися як додаткове джерело тепла або як основне.

Наявність автоматичного керування системою обігріву. Зокрема, усі моделі електрорадіаторів Оптимакс оснащені автоматикою та додатковими функціями: таймер чи клімат-контроль. Через свою функціональність та якість складання ціна не є високою. Таким чином, такі пристрої можуть придбати рядовий споживач.

За допомогою чого відбувається автоматичне керування електрорадіаторами?

Прилад оснащений двома датчиками, які зчитують температуру приміщення та самого приладу. Ви можете встановити потрібну температуру повітря в приміщенні. У приміщенні 15 градусів ви хочете 20. Після закінчення налаштування апарат відключиться і буде остигати протягом 15-20 хвилин. Коли температура опуститься до 19 градусів, пристрій увімкнеться та нагріє кімнату до 20 градусів. Можна встановити певний час, коли електрорадіатор працюватиме на повну потужність. Цей варіант зручний, коли є двотарифний лічильник.

Автономна система керування дозволяє не тільки ефективно використовувати опалення, а й суттєво заощаджувати кошти. Як правило, ціна електричного радіатора для середнього українця є прийнятною і може бути окуплена вже в перший опалювальний сезон.

Потрібно знати, що для того, щоб вибрати електрорадіатор в Україні, необхідно правильно підібрати пристрій і врахувати всі його особливості. Навіть найякісніші електричні системи опалення не впораються зі своїми завданнями.

Електрорадіатор Оптимакс Elite 1320-11-E (11 секцій, 1320 Вт)

Теплі підлоги для електроопалення


Невелика тонка плівка з нанесеним на нього провідником, що має високий опір і укладена під покриття для підлоги, нагрівається до 28-30 градусів. Нагрівання регулюється винесеним на стіну регулятором, який підтримує постійну температуру.
Щоб тепла підлога віддавала все тепло тільки вгору, в приміщення і не гріла перекриття під час нагрівання підлоги або стелі під ним прокладається шар теплоізоляції з фольгованого пінополіетилену.
Досить суттєвий недолік плівкової теплої підлоги – відносно висока ціна

Що ми отримаємо?
Натуральний комфорт. А тепла підлога – це чудово! Ви можете не побоюватися за здоров’я дітей, коли вони грають на підлозі; ви можете не турбуватися за своє здоров’я, якщо ви ходите по дому босоніж.
Тепло розподіляється поступово по всьому об’єму приміщення. Тому він і нагрівається саме там, де це найбільше потрібно: знизу.

На стелі з високою температурою він холодніший. За допомогою перерозподілу теплова плівкова тепла підлога — це нехай не найекономічніше опалення, але набагато ефективніше, ніж котел або електричний конвектор опалення.
Крім того, інструкція рекомендує при укладанні плівкової теплої підлоги перекрити його зверху шаром гідроізоляційного матеріалу. Плівка для теплиць і парників, у тому числі поліетиленова, цілком підходить.

Інфрачервоні нагрівачі для електроопалення


Для того щоб описати типи електроопалення, не можна упустити ще одне сучасне рішення – інфрачервоні панелі.
Насправді сама ідея не нова: згадайте радянський зразок рефлектора з намотаною спіраллю на керамічний ізолятор. В даний час багато нагрівачів і сьогодні використовують схожий принцип. Саме це стало революційним у застосуванні низькотемпературних панелей з подальшим монтажем на стіни та стелю.

Які їхні переваги?
Склад повітря в кімнаті залишається тим самим. Кисень не витрачається на реакцію окислення високотемпературною спіраллю, а пил згоряє у ньому.
Запальним елементом є весь вміст кімнати, спрямоване площиною панелі у частину кімнати (підлога), меблі тощо.
Завдяки інфрачервоному випромінюванню тепло передається на речі та нагріває предмети, які, у свою чергу, гріють повітря кімнати. Це відбувається за рахунок прямого контакту та конвекції.

Якщо електричні обігрівальні панелі встановлені на стелі, ми отримуємо аналог теплої підлоги, але без будь-якої модифікації покриття.
Інфрачервоні промені нагрівають не тільки меблі, а й людину: вона також відчуває тепло, як це характерно для камінів або сонячних променів.
Завдяки цьому при збереженні комфорту в приміщенні температура повітря може бути нижчою за кілька градусів; а зниження температури повітря в приміщенні всього на 2 градуси вже дає 20-відсоткову економію електроенергії.

Теплові насоси для електроопалення


А ось з погляду співвідношення витрат та віддачі ідеальний варіант – теплові насоси. Всі ці схеми оптимізували використання енергії, яка використовується для прямого нагрівання; У цьому випадку ваша роль полягає в переміщенні низькопотенційного тепла з вулиці або з ґрунту до вас додому.
Можливі варіанти?

Вода — ґрунт
Температура ґрунту на глибині нижче нуля навіть узимку в Якутії чи чукотському регіоні. Щоб отримати тепло, зонди-теплообмінники занурюють на 5-30 метрів і перекачають тепло в будинок. Можливе і вертикальне розташування колектора – якщо дозволяє площа ділянки.
Ці насоси більш універсальні, але й дорожчі. Вони можуть забезпечувати будинок і теплом та гарячою водою. У більшості моделей у кращих зразків співвідношення витрат електроенергії та теплової ефективності досягає 1/6; насоси працюють за будь-якої погоди.

Вода — вода
З іншого боку, якщо поряд з будинком є ​​незамерзаюче водоймище або ґрунтові води на невеликій глибині, вам можна обійтися більш дешевим насосом. Зовнішній теплообмінник у таких випадках лише один і має невеликі розміри.

Вода — повітря
Відбирається у навколишнього повітря і йде на розігрів теплоносія. Вони не дуже дорогі, але залежать від температури на вулиці.
Повітря, повітря – це повітря
Ще один простий і недорогий варіант – звичайна спліт-система як нагріву. Ефективність кращих моделей досягає 1/5 (споживання/нагрів), робоча температура в приміщенні становить -25 С. Якщо раніше описані варіанти були призначені для приватних будинків, то кондиціонер легко можна користуватися у звичайній міській квартирі.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий