Мое название содержимое страницы

Енергозберігаючі системи

Монтаж

Опалення промислових об’єктів та будинків обходиться досить дорого. Зменшити витрати на платежі дозволять енергозберігаючі системи опалення, завдяки яким можна заощадити значні кошти, не відмовляючись від комфортних умов у приміщенні.

Пропонуємо розібратися, які існують варіанти підвищення енергоефективності будинку, у чому особливості їх застосування. Докладний огляд енергозберігаючих технологій допоможе прийняти рішення щодо доцільності облаштування того чи іншого виду опалювальної системи.

Способи підвищення енергоефективності будинку

Скоротити витрати енергії, що використовується для опалення, можна різними методами:

  • підвищення енергоефективності будови;
  • застосуванням системи «Розумний дім», а також іншою автоматикою, що дозволяє мінімізувати витрати;
  • зниженням електровтрат за допомогою радіаторів та інших приладів;
  • збільшенням ККД опалювальних котлів чи печей;
  • використанням екологічних видів енергії (дрова, сонячні батареї).

Для досягнення кращих результатів можна використовувати комбінацію двох або більше варіантів.

Навіть найнадійніша та якісна система опалення не принесе особливої користі, якщо в будинку відбувається масштабна віддача тепла, тому слід вжити заходів, які перешкоджатимуть витокам теплоенергії через щілини та відкриті кватирки.

Важливо зробити прості, але ефективні кроки, обклавши теплоізоляційним матеріалом підлогу, стіни, двері, стелі, віконні рами. Крім утеплення за нормативними вимогами, можна розмістити і додаткову ізоляцію. Це дозволить ще більше скоротити тепловтрати, тим самим підвищивши енергоефективність будівлі.

Як правило, найбільші втрати тепла відбуваються через стіни, перекриття горища, а також підлогу по лагах. Ці ділянки потребують якісної теплоізоляції. Для запобігання витоку тепла через вікна можна використовувати віконниці, що закриваються на ніч.

Система управління «Розумний дім»

Автоматичні пристрої комплексу “Розумний дім” здатні зробити величезний внесок у економію енергоносіїв, які використовуються для отримання тепла.

Максимального рівня ефективності можна досягти, вибираючи систему, оснащену рядом додаткових функцій, а саме:

  • погодозалежним управлінням;
  • датчиком температури, що встановлюється усередині приміщення;
  • можливістю зовнішнього керування при передбаченому обміні даних;
  • пріоритет контурів.

Розглянемо всі вищеперелічені переваги докладніше.

Погодовилежне керування температурою в будинку передбачає коригування рівня нагріву теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря. Якщо на вулиці вдарив мороз, вода в радіаторі буде дещо гарячішою, ніж зазвичай. У той же час при потеплінні нагрівання здійснюватиметься менш інтенсивно.

Відсутність подібної функції часто призводить до зайвого підвищення температури повітря в кімнатах. Це не тільки веде до перевитрати енергоносіїв, а й не дуже зручно для мешканців будинку.

У більшості подібних приладів передбачено два режими: «літо» та «зима». При використанні першого вимикаються всі контури опалення, при цьому залишаються функціонувати лише пристрої, призначені для цілорічного використання, наприклад, підігріву басейну.

Датчик кімнатної температури потрібний не тільки для контролю за підтримкою автоматично встановленої температури. Як правило, цей пристрій поєднується з регулятором, що дозволяє при необхідності підвищити або зменшити нагрівання.

Терморегулятор можна запрограмувати на зниження температури в кімнатах протягом певних годин, наприклад коли мешканці будинку йдуть на роботу, що сприяє значній економії витрат тепла.

Пріоритет контурів опалення при одночасному функціонуванні різних пристроїв. Так, при включенні бойлера блок керування відключає допоміжні контури та інші пристрої теплопостачання.

Завдяки цьому знижується потужність котельні, що дозволяє зменшити паливні витрати, а також рівномірно розподілити навантаження на заданий час.

Система клімат-контролю, що зв’язує в єдину мережу управління кондиціюванням, опаленням, електропостачанням, вентиляцією, не тільки підвищує комфорт у будинку та зводить до мінімуму ризик позаштатних ситуацій, а й дозволяє заощаджувати енергоносії.

Зовнішнє керування – можливість передачі даних на смартфони дозволяють господарям відстежувати ситуацію, щоб у разі потреби оперативно внести корективи. Одне з таких рішень – GSM-модуль для опалювального котла.

Зниження витрат за допомогою приладів

Найбільш ефективною вважається система опалення, що дозволяє досягти комфортного нагріву за мінімальної температури теплоносія. Для досягнення цієї мети найкраще використовувати схему водяної теплої підлоги.

На жаль, в умовах суворого клімату тепла підлога часто не здатна компенсувати тепловтрати, особливо, якщо в будинку передбачені великі засклені простори. Це тим, що максимально допустима температура підлогового покриття має жорстку межу: вона має перевищувати +27°С.

Оптимальним варіантом у цьому випадку є комбінація теплої підлоги з сучасними радіаторами, які можна підключати знизу з підлоги або стіни, що дозволяє виключити з інтер’єру не надто естетичне підведення труб.

Якщо виходити з принципу енергоефективності, краще зупинитись на колекторно-променевій двотрубній схемі радіаторного опалення. У цьому випадку в кожне приміщення проводиться особлива опалювальна гілка — елемент, що подає і зворотний.

Подібна система дозволяє підтримувати у кожній кімнаті свою температуру, мінімально впливаючи на сусідні приміщення.

Енергоефективні котли та печі

Щоб зберегти енергію, що одержується з викопного палива, варто замінити традиційний обігрівач екологічною та енергоефективною піччю (на олії чи газі) або котлом опалення. У першому випадку важливо приділити увагу системі повітроводів, які здійснюють розподіл нагрітого повітря кімнатами.

При використанні котлів на дровах необхідно також продумати комунікації, якими вода проходитиме, прямуючи в радіатори або системи теплої підлоги.

При виборі котлів або печей важливо врахувати такі фактори:

  • Наявність вентиляції. Котел чи піч, оснащені герметичною камерою згоряння, повинні обдуватися потоком зовнішнього повітря. Це перешкоджає можливим забрудненням повітря в межах приміщення і знижує ймовірність проникнення в будинок зовнішніх повітряних мас.
  • Наявність електричного розпалювання. Подібні моделі вважаються набагато ефективнішими за варіанти із запальним полум’ям.
  • Місткий теплообмінник і конденсатор, які дозволяють накопичувати надмірну енергію, що дозволяє заощадити на виробленні нових калорій.

Сучасні печі та котли хоч і працюють на викопних видах палива (мазут, пропан), все ж вважаються енергоефективними та екологічними пристроями. Для їх функціонування достатньо мінімальної кількості пального, а кількість шкідливих речовин, що виділяються при згорянні, дуже мало.

Використання екологічно чистого палива
Наразі першочергова увага приділяється розвитку альтернативної енергетики з використанням відновлюваних ресурсів.

Серед найпоширеніших варіантів можна назвати такі:

  • деревина;
  • теплові насоси;
  • пристрої з переробки сонячної енергії

Крім того, розробляються інші методи енергозберігаючих технологій, наприклад, вітрогенераторні установки.

Висновки

Існує безліч різноманітних варіантів опалювальних систем, що споживають мінімум копалини. Головним завданням мешканців є вибір найоптимальнішої схеми енергозберігаючого опалення.

Хоча установка подібних конструкцій потребуватиме деяких засобів, вони швидко окуплять себе, оскільки допомагають ефективно економити витрати на опалення.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий