Мое название содержимое страницы

Гребінка для води розподільний колектор своїми руками

Монтаж

При проектуванні опалювальних та сантехнічних систем часто потрібно розбити кількість потоків рідини. Наприклад, в опалювальних системах з кількома контурами без розподілу теплоносія просто не обійтися. Один із засобів досягнення мети – розподільчий колектор.

Що являє собою колектор

Колектор — це пристрій для розведення рідини, який часто називають гребінцем, мабуть через зовнішню схожість схеми колектора з цим предметом. У сантехнічних системах призначений для розподілу води, наприклад, з труби, що подає, на кілька кранів без втрати тиску.

Відповідно, якщо дві людини, наприклад, у ванній та на кухні скористаються водою, тиск у трубах і напір води буде рівним для обох.

Колектор спрощує розведення води у різні місця, можна легко зробити розведення на пральну машину, ванну, мийку, зливний бачок. Від колектора до споживача йде одна цільова труба без зайвих розводок та спайок, що не лише спрощує, а й підвищує надійність системи.

В опалювальних системах гребінки використовуються для розподілу теплоносія по контурах, опалення зазвичай розбивається на ділянки. Наприклад, першим контуром служить радіаторна система опалення, другим йде тепла підлога на тому самому поверсі. При цьому потрібно розподілити теплоносій від нагрівача до контурів і зробити замкнуту зворотну систему.

Без колектора така конструкція виявиться вкрай складною, знадобиться набагато більше зусиль і матеріалу, щоб реалізувати опалення, буде трудомісткою в обслуговуванні і менш надійною в експлуатації.

Колектор розподіляє теплоносій з рівномірним тиском, і повертає теплоносій з усіх контурів назад в нагрівач. Такий метод робить замкнуту систему простою та надійною.

Це важливо! Головний фактор працездатності гребінки — вхідний отвір для рідини повинен мати діаметр рівний або більший ніж вихідні отвори.

Характеристика поліпропіленових колекторів

Поліпропілен — не токсичний, при нормальній експлуатації повністю нешкідливий як для користувача, так і навколишнього середовища. Шкідливі пари матеріал здатний виділяти лише при горінні. Температура плавлення поліпропілену – 160 – 170 ºC.

Відповідно, матеріал без проблем витримує роботу у опалювальних системах. Але нестача поліпропілену – низький поріг температури склування. При t від -10 до -20 ºC матеріал стає твердим та крихким, втрачає пружність. Тому застосування поліпропілену на холоді недоцільно.

Гребінка для води розподільний колектор своїми руками
В іншому поліпропілен надійний та зручний у монтуванні матеріал, який можна досить гнучко використовувати як у сантехніці, так і в опаленні.

Важлива перевага матеріалу – ціна. Вона нижча, ніж на сталеві труби.

Різновиди колекторів

Конструкція колекторів проста, так що розділяти є сенс тільки за матеріалом, з якого виготовлені гребінки та за способом кріплення труб. Конструктивно вони поділяються на дві групи:

  • Розподільний колектор. Призначений для розподілу рідини із загального каналу до кінцевих споживачів, розподіляючи воду окремими каналами.
  • Збірний (поворотний) колектор. Призначений для прийому рідини з кількох каналів та відправлення до загального каналу системи.

Умовно колектори діляться за кількістю відводів, наявністю запірної арматури, розмірами вхідних та вихідних отворів.

Гребінка для води розподільний колектор своїми руками

Ці чинники доведеться врахувати під час виборів. На багато контурів може знадобитися кілька колекторів.

Типи колекторів та зручність монтажу

Найзручніші у монтажі гребінки із зшитого поліетилену. Трохи менш простий у монтажі матеріал колектора – поліпропілен.

Монтаж поліпропіленового колектора та труб може бути зроблений на основі фітингів або зварювання – це ефективний та надійний метод створення стиків, але робить складною зміну певних ділянок конструкції. Якщо труба безпосередньо приварена до гребінки, то у разі течі на стику з колектором потрібно замінити всю конструкцію, так що для з’єднання з гребінцем краще використовувати фітинги.

Межа міцності поліпропілену висока як на подовження, так і на вигин. При нагріванні можна деформувати матеріал і вигини, але тут потрібно бути обережним. При нагріванні міцність падає, що збільшує ймовірність пошкодження.

Колектор сантехнічний

Зробити колектор із поліпропілену власноруч найпростіше. Потрібно зварювання, трійники, труби різних діаметрів, ножиці для різання поліпропіленових труб. У крайньому випадку можна відрізати дрібнозубчастою ножівкою. Кількість трійників дорівнює кількості труб, що відходять від колектора.

Ширина труби по діаметру дорівнює або перевищує сумарний діаметр всіх відгалужень разом узятих, у той же час дорівнює діаметру труби, що подає. Якщо це не врахувати, то в системі тиск стане нерівномірним.
Трубу потрібно розрізати і кожне відгалуження зварити по трійнику. Враховуйте, трійник повинен підходити діаметром як до «гребінці», так і до відгалужень.
Після зварювання і застигання система приварюється до труби, що подає, перехідником.
Система готова, якщо все правильно зробити, функції колектора будуть виконуватися в повному обсязі.
При бажанні на труби можна приварити крани, але робити запори потрібно на самих трубах. У такому разі можна перекривати окремі елементи системи без шкоди іншим.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий