Мое название содержимое страницы

Колектор для радіаторів опалення

Монтаж

Що таке колекторна система опалення. Схеми

Колекторна чи променева система опалення – альтернатива трійниковій системі, що стала традиційною вже давно. Використання колекторного принципу для опалення дещо дорожче. Однак, на думку, багатьох майстрів – ефективніше та надійніше.

Пристрій колекторної системи

У багатьох сучасних багатоповерхових будинках великих міст у разі застосування променевої розведення опалення спроектовано за принципом горизонтального розведення. Це коли опалювальні радіатори від центрального стояка квартири.

Проектування системи опалення подібним чином дає можливість споживачеві змонтувати індивідуальний лічильник обліку тепла та забезпечити систему опалення, яку можна регулювати.

Для монтажу використовують термостатичні клапани на радіаторах, балансувальні пари, які повинні забезпечити налаштування системи опалення в кожній квартирі.

Як розподільник труб для обігріву застосовуються розподільні колектори (гребінки) з різною міжосьовою відстанню, що дозволяє встановлювати прилади обліку різних габаритів.

Подібне розведення використовується для системи опалення в багатоповерхових, приватних будинках та котеджах. У складі системи два гребінки – колектор на подачу та обратку.

Плюси та мінуси колекторно-променевої системи

На розвиток колекторної системи, на думку фахівців, вплинуло виникнення на ринку полімерних труб. З ними зручно монтувати приховані трубопроводи, зручно підключати пристрої обліку, легко регулювати окремі петлі.

Колекторні пристрої або блоки, що застосовуються як керуюча функція, здійснюють:

  1. Приєднання контурів опалювальної системи для переміщення теплоносія незалежно один від одного.
  2. Балансування системи з одним колектором гідравлічним способом у межах одного житла.
  3. Колекторний спосіб дозволяє легко регулювати рівні температури повітря в приміщеннях.
  4. Видалення з батарей опалення повітря та дренаж.
  5. Здатність безболісного відключення окремих кімнат у квартирі, наприклад, для заміни радіаторів або інших ремонтних робіт.
  6. Монтаж можна проводити в спеціальній шафі для колектора на кронштейнах або прямо на стіну або на монтажну рейку.
  7. Можливість відключити окремі контури чи всю систему опалення квартири загалом. Радіатор можна від’єднати разом з трубами, що підводять, без відключення системи опалення всього будинку, що дуже часто буває в старих багатоповерхівках.
  8. Тепла підлога до колекторної системи підключається окремим контуром: для цього передбачено проектування спеціального контуру, що виконує функцію змішувального.

Мінуси колекторної системи

Якщо при проектуванні не допускати помилок, то й мінусів не буде. Недоліки можливі у разі помилок під час проектування.

  1. Колекторний ящик, від якого відходить дві труби до кожного радіатора, бажано розміщувати в центрі приміщення, для балансування системи і довжини труб до радіаторів.
  2. Балансування колекторної системи чіпати не слід: при збої системи «придушується» ближній радіатор балансувальним краном, перенаправляючи потік в іншому напрямку, щоб радіатори прогрівалися однаково.
  3. Підсилюючи штучну гідравліку ближніх батарей опалення, ми збільшуємо гідравліку всієї системи і для неї може знадобитися потужніший насос (це коли колектор використовується для приватного будинку).
  4. Якщо колекторний ящик знаходиться всередині, то ми перетинаємо всі наші кімнати поперек. Якщо прокладатимуться по стінах, то довжина труб до радіаторів буде різною. Для опалення доведеться використовувати багато зайвих труб.

Принципи складання схем колекторного розведення

Варіант застосування колекторної системи опалення з використанням балансувальних витратомірів у системах теплої підлоги.

Блоки без примусового регулювання застосовуються в системах опалення, де радіатори і конвектори можуть регулювати температуру автоматичними терморегуляторами, що налаштовуються. У цьому випадку достатньо встановити розподільний гребінець без використання вентилів та підключити потрібні труби.

Схема водопостачання без точного регулювання витрати води та теплоносіїв

Колекторна схема опалення із застосуванням нерегульованих прохідних або кінцевих колекторів на ¾
Виконання розподільчого вузла дозволяє будувати систему підключення до центрального стояка декількох квартир.

Технічне рішення схеми поверхового колекторного розведення в багатоквартирному будинку з гребінцем STOUT

Підключення здійснюється на кожному поверсі з централізованим гідравлічним налаштуванням та особистим лічильником обліку тепла.

Типове рішення схеми розводки з опалювальними радіаторами STOUT

Можливе окреме приєднання кожного радіатора та використання магістрального способу.

Типове рішення схеми для підключення радіаторів поквартирної розводки із застосуванням запірної арматури, що використовується для балансування та відключення радіаторів опалення.

Вибір комплектуючих системи

Перш ніж купувати колектор та комплектуючі, визначтеся з характеристиками.

На що орієнтуємося при купівлі обладнання:

  1. Місце монтажу колектора. Розведення труб для квартири буде простіше через наявність центрального опалення. До приватного будинку купуємо, керуючись проектом.
  2. Вартість. Все залежить від матеріалу виготовлення, наприклад, з латуні колектор дорожчий, ніж із сталі.
  3. Кількість відводів також впливає ціну
  4. Комплектація: важливо, щоб розміри відповідали системі центрального трубопроводу. Чи потрібний насос, чи можна обмежитися арматурою, заглушками.
  5. Складність монтажу: на нього впливає планування будинку чи квартири, необхідність теплої підлоги.
  6. Технічні характеристики: тиск у системі, пропускна здатність, кількість відводів та можливість додаткового приєднання. Все це треба враховувати.

Труби для систем опалення

Матеріал труб як для багатоквартирних, так і для приватних будинків — це поперечний пошитий поліетилен PE-Xa. Він еластичний і має здатність поглинати гідравлічні удари, наприклад, при різкому закритті змішувача. Так він знижує силу гідравлічного удару на цілу третину проти звичайними сталевими трубами.

Є варіант використовувати металопласт PE-Xb/Al/Pe-Xb. Однак цей варіант залежить від проекту системи опалення та потребує консультації спеціаліста. Навіщо переплачувати, якщо можна купити дешевше.

Труби для систем опалення приватних будинків та котеджів

Щоб при монтажі системи опалення не було з’єднань усередині стяжки, рекомендується купувати гнучкі труби в бухті. Таким чином, можна відміряти потрібну ділянку труби, обрізати та зробити необхідне герметичне з’єднання.

Труби повинні бути стійкими до корозії, мати якнайбільший гарантований термін експлуатації.

Основні вимоги, які слід враховувати при виборі труб для приватного житла:

  1. Характеристики системи опалення: який у системі тиск та температура. Робочі параметри опалювальної системи приватного будинку становлять тиск у трубах – 1,5 – 3 атм. Від цього показника залежить міцність труби на розрив. Температура для труб та радіаторів, що застосовуються в приватному будинку – 50-75оС, а для теплої підлоги – до 40оС.
  2. Площа будівлі та кімнат: від цього залежить кількість трубних петель та довжина труб у бухті.
  3. Спосіб прокладання труб: звичайний, у стіні або у стяжці підлоги. Від цього залежить естетика вашої оселі. Якщо труби потрібні для підлоги, для них потрібна захисна гофра ПНД.
  4. Потужність котла: від цього залежить характеристика труби, наскільки більший тиск вона може витримати. Це може бути і металопластик PE-Xb/Al/Pe-Xb та зшитий поліетилен PE-Xa.

Труби для багатоквартирних будинків

Труби для колекторної системи багатоповерхових будинків необхідно підбирати з розрахунку їх роботи при температурі 110 – 120 ОС та робочого тиску 10-15 атм.

Для монтажу системи використовуються труби STOUT фабричного виробництва.

Рекомендується перед початком монтажу системи опалення труби, які знаходились у температурі зберігання при мінусовій температурі нижче 0 °С, витримати протягом доби у теплому приміщенні з температурою не менше +10 °С.

Умови вибору труб для багатоквартирного будинку

  1. Робочий тиск у системі багатоквартирних будинків повинен мати запас міцності, інакше у централізованому опаленні є ймовірність підвищеного тиску до 7 бар.
  2. Гідравлічний опір: залежність переміщення рідини від властивостей матеріалу. Теплоносій у центральному опаленні може бути не найкращої якості.
  3. Термостійкість. Здатність труб не деформуватися при високих температурах, зберігати розміри та властивості.
  4. Стійкість до гідроударів. Ця характеристика враховується й у приватному секторі.

Особливості монтажу колекторної системи

Встановлення розподільчої гребінки

Колектор для розподілу теплоносія укомплектований пристроєм для перекриття води в окремих контурах. Є два, три та чотири відводи з різьбленням ½” або ¾”. З’єднання – за модульним принципом. Якщо монтаж проводиться на місце старого гребінця, то спочатку виконують акуратний демонтаж, притримуючи водолічильник, щоб не згорнути його.

Монтаж виробляємо з підмотуванням «футорки» та спеціальної пасти. Відведення в квартири або в окремі кімнати мають два кульові крани, з гайками типу «американка» та проставкою для монтажу лічильника обліку води в залежності від призначення колектора.

При встановленні гребінки небажано збільшувати його площу без проекту, тобто без розрахунку не потрібно брати гребінку більшого розміру. Так як верхня межа площі його перерізу впливає на збирання та видалення повітря. Гребінка – це одна з найвищих точок у системі опалення, яка виконує завдання повітрозбірника.

Дотримання проектних розрахунків дозволить спростити налаштування. Якщо швидкість буде завищена, збільшиться опір на відводах. Порушиться гідравлічний режим, що рекомендується, і відбудеться винос повітря в труби поквартирної розведення інших мешканців.

Варіанти кладки трубопроводу

Монтаж трубопроводів із труб PE-Xa/EVOH прихований. Труби прокладають у підлозі, за плінтусами та екранами, у стінових штробах, спеціальних шахтах, захованих у стіні чи каналах.

На стінах труби кріпляться за допомогою рухомих опор. Відстань між ними має дорівнювати 20-30 зовнішнім діаметрам трубопроводу. Це потрібно, щоб запобігти деформації. Якщо виникло замонолічування в бетонну стяжку підлоги, трубу марки PE-Xa додатково захищають гофрою ПНД або теплоізоляцією, крім підлогового опалення.

Гофра ПНД відрізняється за кольорами: червоний та синій.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий