Мое название содержимое страницы

Компресор для промивання системи опалення

Монтаж

Жити в холодній квартирі чи будинку ніхто не бажає. Ще менш раціонально витрачати гроші, оплачуючи ресурси, які витрачаються не оптимально. На жаль, навіть найдосконаліша індивідуальна система опалення може забиватися. Для загальної комунальної мережі це явище неминуче. Холодні або різні за температурою радіатори в кімнатах перша ознака того, що варто взяти в оренду або придбати компресор для промивання системи опалення і провести відповідну процедуру.

Чому засмічуються труби, і коли потрібне промивання системи опалення

У процесі експлуатації будь-яка система опалення так чи інакше відчуває забруднення труб. Це може бути досить невеликий осадовий шар, межа накопичення якого обмежена обсягом теплоносія в ізольованій мережі. Але в комунальних розподільчих системах трубопроводів кількість бруду може стати настільки великою, що вода повністю припиняє свій рух. Причин такого явища кілька:

 • брудний теплоносій, потрапляння землі до мережі опалення під час ремонтів трубопроводу;
 • накопичення продуктів життєдіяльності бактерій;
 • утворення осадового шару мінеральних солей, концентрація яких у громадській структурі опалення досить стабільна через постійне додавання води до котлів на дровах;
 • наслідки руйнування сталевих труб, залишки окисненого металу.

Не варто думати, що компресор для промивання опалення ніколи не знадобиться власникам сучасних індивідуальних систем. Ізольована структура, де циркулює обмежений об’єм теплоносія без додавання нових порцій води з мінеральними домішками в цілому стабільна. Однак у ній велику роль грає швидкість проходу рідини, так зване об’ємне прокачування робочого тіла в одиницю часу.

Особенно критичен к изменению характера циркуляции теплый пол. Эффективное сечение его тонких трубок сильно падает даже при появлении скромного налета на их стенках. Кроме этого, даже тонкий, не оказывающий значительное влияние на поток жидкости слой отложений сильно снижает теплоотдачу в любой системе, со стальными, чугунными, алюминиевыми или биметаллическими радиаторами. Поэтому компрессор для промывки отопления может быть полезен не только сервисным фирмам, оказывающим соответствующие услуги, но и частным лицам.

Методи промивання із застосуванням компресора

Щоб зробити все швидко і якісно, рекомендується використовувати компресор для промивання радіаторів опалення, системи трубопроводів, щоб відновити теплообмінник газового або іншого нагрівального шахтного котла. Для деяких процедур знадобиться спеціалізоване обладнання, для інших досить звичайний побутовий (наприклад, автомобільний) компресор.

Гідравлічне та гідрохімічне промивання

Гідравлічне промивання вважається класикою жанру. Для її здійснення до вхідного патрубка опалювального контуру після від’єднання відповідної труби від котла або врізання відведення приєднують джерело води. Це може бути комунальний водопровід.

До зливного патрубка системи опалення або спеціально зробленого врізування приєднують шланг для відведення брудної рідини в каналізацію. Для проведення процедури в найпростішому випадку не потрібне обладнання. У трубопровід подають воду.

Важливо! Мінімальний обсяг прокачування для очищення системи повинен бути не меншим, ніж п’ятикратна кількість теплоносія.

Процедура може проводитись з додаванням хімікатів, у найпростішому випадку – кальцинованої соди. У такому варіанті вона називається гідрохімічною. Очищення може проводитися як вручну, з попереднім приготуванням великого об’єму робочого складу та заливанням його в систему, так і із застосуванням компресора. Найскладніший варіант у розрізі устаткування, що використовується, виглядає так.

Спеціальний промивний компресор створює тиск робочого розчину та забезпечує його рух у системі трубопроводів. Замість нього можна використовувати циркуляційний насос.
На виході зливного патрубка встановлюється фільтр, який затримує забруднення.
Циркуляція робочого розчину проводиться щонайменше години.

Гідродинамічна очистка

Процедура гідродинамічного очищення дозволяє видалити із системи опалення практично всі забруднення:

 • залишки накипу;
 • нагар;
 • осад твердих речовин;
 • продукти корозії;
 • жири органічного походження;
 • мінеральний наліт;
 • продукти життєдіяльності бактерій

Процедура проводиться за допомогою спеціалізованих компресорів, оснащених насадками високоенергетичними імпульсами, що викидають воду. Струмінь має високу швидкість і робочий тиск до 200 атм.

Однак за допомогою таких насадок важко діяти всередині трубопроводів. Тому гідродинамічна чистка використовується в основному для радіаторів опалення. Послуги надають спеціалізовані компанії, оскільки для приватної особи ідея купити обладнання такого класу просто нераціональна, його ціна є дуже високою.

Барботажне або гідропневматичне промивання

Гідропневматична промивка — найпоширеніший спосіб відновлення параметрів опалювальної системи. Вона є процесом подачі в труби повітряно-водяної суміші під значним тиском. Її вплив буквально зриває наліт, розриває опади та добре чистить як трубопроводи, так і радіатори опалення.

Існує два способи проведення цієї процедури.

 • Система заповнюється водою та залишається на час до 1 години. Після цього до вхідного патрубка приєднується повітряний компресор та нагнітається тиск, який здатні витримати труби та радіатори. Система знову проходить відстій протягом півгодини. На завершення відкривається зливальний патрубок і виводиться брудна вода. При необхідності повторюють процедуру. Компресор можна використовувати будь-який, включаючи автомобільний.
 • У систему здійснюється подача активної повітряно-водної суміші. При проведенні цього варіанта процедури потрібно використовувати спеціальний компресор. Пристрій одразу подає готову суміш, дозволяючи провести процедуру промивання максимально швидко.

Гідропневматичне промивання часто називається продуванням. Процедура проводиться легко, швидко, без додавання хімії у воду, яку з вихідного патрубка можна відразу зливати в каналізацію.

Вибір компресора для промивання

Сьогодні на роздрібному ринку представлено безліч моделей обладнання для різних видів промивки. Сформулювати конкретні вимоги до компресора практично неможливо, оскільки він вибирається, виходячи з майбутніх умов експлуатації. Сюди входить обсяг прокачування, можливість працювати в конкретному режимі, здатність піднімати воду на висоту та багато іншого. Однак є бренди, які заслужили гарну репутацію та пропонують пристрої з привабливою ціною та технічними, функціональними показниками.

Висновок

Очищення системи опалення із застосуванням компресорів — це не те завдання, рішення якого варто відкладати. Процедуру обслуговування можна здійснити навіть за допомогою простого автомобільного нагнітача. Після її закінчення опалення в будинку працюватиме на своїх максимальних параметрах, не тільки забезпечуючи комфорт, але й допомагаючи економити гроші.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий