Мое название содержимое страницы

Конвектори чи радіатори що краще

Монтаж

Асортимент сучасних опалювальних приладів постійно поповнюється виробами принципово нових конструкцій. Нові матеріали та нові принципи теплопередачі покликані підвищити коефіцієнт корисної дії та знизити енерговитрати. Все більшу популярність, поряд з біметалевими та алюмінієвими радіаторами, набирають конвектори.

Чим відрізняються радіатори та конвектори

Основна та важлива відмінність цих опалювальних приладів – переважний спосіб віддачі тепла. У радіаторів до 80% тепла йде випромінюванням, а конвекторів — конвекцією, тобто обігрів приміщення здійснюється циркуляцією повітря. Для прискорення цього процесу конвектори найчастіше оснащуються вентиляторами. За рахунок інтенсивнішого повітропереносу з’являється можливість знизити температуру теплоносія до 40 – 60 °C. Виробники і продавці постійно сперечаються, який із цих методів економічніший і ефективніший. Але істина, як завжди, десь посередині. Тому в конструкції радіаторів з’являється все більше елементів, що сприяють збільшенню частки конвекційного нагріву, наприклад, додаткове ребра і отвори для проходу повітря. Особливістю конструкції обмежується вибір матеріалів для конвекторів. Якщо у традиційних батарей опалення це чавун, сталь та алюміній, то у конвекторів — це сталь, мідь та алюміній.

Що спільного конвекторах та радіаторах

Як теплоносій найчастіше в обох типах батарей використовується вода. Міцний сердечник-теплообмінник у конвекторах, так само як і в біметалевих радіаторах, дозволяє витримувати середній робочий тиск теплоносія 12 – 15 атмосфер, що дозволяє успішно працювати обидва типи приладів у централізованих системах обігріву. Для збільшення конвекції теплообмінник встановлюються пластини, які ми можемо бачити і на радіаторах зі сталі. Спільним між конвекторами та радіаторами з алюмінію та біметалу є система отворів, через які надходить знизу холодне повітря і, зігрівшись, виходить через верхні отвори. Конвектори обладнуються декоративними металевими ґратами. Цей елемент часто можна бачити і на сталевих радіаторах. Водяні конвектори мають низьку теплову інерцію, що дозволяє за зразком алюмінієвих та біметалічних оснащувати їх терморегуляторами для швидкого коригування температури та рівня витрати теплоносія.

Електричні конвектори

Якщо домоволодіння не підключене до газової магістралі, споживачі часто вдаються за допомогою електричних систем опалення. Останнім часом тут стало модно використати конвектори. Вони дозволяють обійтися без установки радіаторів та котла, а також без протягування по будинку труб. Конвекторні обігрівачі потребують лише електромережі, не вимагаючи подачі теплоносія. Погодьтеся, підвести до місця встановлення дроти набагато легше, ніж трубу з гарячою водою. Всі конвектори працюють за одним і тим же принципом. Електричні конвектори працюють за принципом природної конвекції. Вони нагрівають повітря, через що той піднімається нагору і залишає межі обладнання. Піднявшись до стелі, він витісняє звідти холодні повітряні маси, які засмоктуються в конвектори і роблять той самий шлях. Управляють усім цим механічні або електронні термостати, що регулюють температуру шляхом увімкнення/вимкнення нагрівального елемента.

Причому споживачеві краще вибрати прилади з електронікою – вони економічніші.

  • Автономна робота без теплоносія – велика економія коштів на створенні опалювальної системи;
  • Можливість об’єднання кількох конвекторів у єдину мережу із централізованим опаленням – так краще та зручніше керувати температурою в кімнатах;
  • Гранична простота конструкції – тут просто нема чому ламатися;
  • Екологічна чистота — конвектори не спалюють кисень і практично не змінюють вологість повітря;
  • Простота монтажу – достатньо підвести до техніки дроти з електроенергією.

Крім того, електричні конвектори з електронним керуванням нерідко наділяються допоміжними функціями, перетворюючи ті на сучасне опалювальне обладнання. Якщо ви є шанувальником сучасної функціональної техніки, краще вибрати електроконвектори з електронікою на борту.

Масляні радіатори

Масляні радіатори працюють за схожим принципом, але температура їх корпусів значно вища. Давайте одразу подивимося, чим відрізняється конвектор від радіатора. Конвектори гріють здебільшого за рахунок нагрівання гарячого повітря. Що стосується радіаторів, то тут є і теплове випромінювання. Якщо встати поруч із радіатором, ми вловимо вихідне від нього тепло і одночасно відчуємо, як над приладом піднімається гаряче повітря. Тобто головна відмінність конвектора від радіатора полягає зовсім не в принципі дії, а в конструкції та деяких інших параметрах. Олійні радіатори — це опалювальні прилади, які не тільки випромінюють тепло, що розповсюджується на всі боки, але і дають нагріте повітря, що піднімається вгору. Завдяки цьому досягається порівняно швидке прогрівання приміщень.

Такі радіатори рідко використовуються в системах постійного опалення, найчастіше працюють як допоміжне обладнання – у цьому плані вони гріють трохи краще, ніж конвекторні прилади. Головна відмінність масляного радіатора від конвектора – велика робоча площа. Фактично це вся зовнішня поверхня. Вона розігрівається за рахунок циркулюючого по невеликому контуру нагрітого мінерального масла. Дані прилади встановлюються у довільних точках приміщень – під робочими столами, поблизу робочих місць, поруч із диваном, вздовж глухих стін. Окремі моделі виконуються у виключно настінному форм-факторі. Переваги масляних радіаторів:

  • Масляні прилади краще тим, що забезпечують швидке прогрівання за рахунок своєї великої площі;
  • Вбудовані системи терморегуляції;
  • Мобільність – легко переміщати їх з місця на місце;
  • Легкість у збиранні;
  • Доступна вартість.

Порівняння та висновки

Порівнюючи, що краще, радіатори чи конвектори, слід орієнтуватися на умови експлуатації. Конвектори забезпечують рівномірне прогрівання приміщень, але радіатори краще тим, що справляються з цим завданням набагато швидше. У свою чергу, конвектори виграють з безпеки та компактності. Що стосується електричних приладів, то вони краще за рахунок більш швидкого та безпроблемного монтажу. Водяні прилади виграють за рахунок економічності – але тільки при використанні економічних котлів. Конвектор чи радіатор: що краще, ніж відрізняються Конвектор чи радіатор – що краще? Ознайомтеся з детальним оглядом конвекторних обігрівачів та радіаторів з їх перевагами, недоліками та рекомендаціями до застосування.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий