Мое название содержимое страницы

Кріплення радіаторів опалення до стіни

Монтаж

Кріплення для радіаторів

Порядок встановлення радіаторів не залежить від їх типу: правила залишаються такими ж, змінюється лише кріплення. Якщо передбачається установка під вікно, необхідно дотримуватися наступних відстаней: від підлоги має бути не менше 80-120 мм, до підвіконня не менше 60-100 мм, до стіни — 30-50 мм. Необхідно також визначитися з кількістю та місцем розташування кріплення. Кількість кронштейнів (гаків) однією батарею залежить від її довжини. Якщо секцій небагато — до 8-10 штук, то вгорі потрібно два тримачі, і внизу ще як мінімум один. Якщо секцій більше 10, зверху встановлюють три опори, а знизу дві. Для кожних наступних п’яти-семи секцій чавунних радіаторів та десяти трубчастих та алюмінієвих, кількість кріплення збільшується: додається один тримач зверху та один знизу.

Способи використання різного роду кріплення для секційних радіаторів.

Розмітка місць встановлення кронштейнів

Так як радіатор краще розташовувати посередині віконного отвору, на стіні знаходите середину, кресліть вертикальну лінію. Після цього є два варіанти: при нижній розводці малюєте горизонтальну межу, яка відзначатиме верхній край встановленого радіатора. При заміні радіатора з бічним підключенням важливе розташування труб, що підводять. Тому в цьому випадку проводимо горизонтальну лінію, яка йде від верхньої (що подає зазвичай) труби. Заміряєте відстані між кріпленнями на батареї, і щодо нанесених ліній відкладаєте їх. Іноді доводиться прикласти кріплення, і так заміряти: залежить від типу опалювального приладу і від виду кронштейнів або власників, що використовуються. Щоб надійно закріпити радіатор, важливо правильно підібрати кріплення. Є багато кронштейнів, призначених для радіаторів різних типів.

Кріплення для чавунних батарей

Так як це найважчі опалювальні прилади, то і власники для них найпотужніші: вони повинні роками утримувати чималу вагу. Це можуть бути окремі або закріплені на планці вигнуті штирі. У будь-якому випадку при виготовленні кріплення для чавунних батарей використовують товстіший метал. У прайсах він зазвичай йде із добавкою «посилений». Можуть бути пофарбовані (стандартний колір – білий) чи ні. Деякі виробники на замовлення фарбують у потрібний колір (обмовляєте при замовленні радіатора тип кріплення та його фарбування). Кріплення для чавунної батареї роблять посиленим: з товстішого металу При покупці потрібно буде врахувати розміри: кріплення для секцій різної глибини робиться спеціально, тому що необхідно забезпечити відстань до стіни не менше 3-5 см. Крім кронштейнів для чавунних радіаторів випускають ще й гаки. Вони продаються у парі із дюбелями. Встановлюються стандартно: свердлиться отвір, в нього вставляється дюбель, а в дюбель вкручується гачок (на одній його стороні є різьблення).

Є такі монтажні планки для чавунних радіаторів, які роблять установку легшою. Крім настінного кріплення є ніжки для установки для підлоги. Вони є з регульованою висотою чи ні. Різні також верхні дуги, що фіксують секцію на упорі: є дуга зі сталевого дроту, а є ланцюг з рухомо з’єднаних ланок. В обох випадках фіксуються батареї до опори за допомогою цих дуг та болтів.

Стійки для установки для підлоги секційних радіаторів — будь-яку настінну батарею можна встановити на підлогу.

Кронштейни для радіаторів опалення: настінні, підлогові, з регулюванням для швидкого монтажу Щоб швидко і надійно встановити радіатор використовують кронштейни. Вони є для настінного монтажу, а для установки батарей на підлогу. Для легкого та швидкого навішування є спеціальні монтажні планки.

Особливості кріплення до стіни радіаторів опалення

Кріплення батарей опалення до поверхні стіни – процес не трудомісткий, але має свої особливості та тонкощі. Монтаж батарей опалення до стін є одним з важливих етапів роботи з організації опалювальної системи. Правила фіксації радіаторів насамперед залежать від матеріалу, з якого вони виготовлені. Щоб зробити це надійно, слід знати про різновиди даних елементів опалювальної системи, варіанти кріплення та враховувати інші тонкощі робочого процесу. Тоді кріплення до стіни батарей опалення не викличе труднощів.

Кріплення для різних видів радіаторів

Щоб прикріпити до стіни важкі опалювальні прилади, слід вибирати масивні тримачі, здатні довгі роки легко утримувати велику вагу. Для таких виробів використовують товстіший, ґрунтовніший метал, найчастіше, маркований як «посилений». У продажу для цього є кронштейни та гаки, що постачаються разом із дюбелями. Після свердління отвору в стіні достатньо вставити дюбель і вкрутити в нього гачок.

Найчастіше для чавунних батарей використовуються ніжки, які можуть регулюватися по висоті. Для того щоб повісити їх на стіну з бетону або цегли, можна використовувати стандартні дюбелі, але у випадку гіпсокартонних або дерев’яних стін, необхідно передбачити додаткову основу підлоги. У цьому випадку, ніжки будуть дуже доречними.

Для кріплення до стіни біметалічних, алюмінієвих та сталевих радіаторів застосовуються аналогічні кронштейни тільки з більш тонкого металу. Зручні в цьому випадку кутові кріплення, що вважаються універсальними та оснащені виїмками під колектор. Такі деталі можуть фіксуватися праворуч і ліворуч. Однак для батарей опалення цих видів існують і спеціальні стійки, що дозволяють встановлювати їх на підлозі.

Основні тонкощі роботи

Тип системи опалення відіграє важливу роль у всій роботі. При однотрубному опаленні буде необхідний байпас, що дозволяє за потреби відключати окремі ділянки опалювальної системи. Для роботи з кріплення радіаторів потрібно підготувати всі необхідні інструменти та матеріали:

  • заглушки та пробки;
  • дюбелі;
  • крани та кронштейни;
  • будівельний рівень та перфоратор.

Під час кріплення радіаторів до стіни слід дотримуватись деяких правил, що дозволяють зробити роботу максимально якісно. В першу чергу необхідно дотримуватися наступних розмірів: Обов’язково слід враховувати відстань конструкції від поруч поверхонь, що розташовуються. Так, простір від підлоги до радіатора має залишатися щонайменше десять сантиметрів. Приблизно така сама відстань повинна витримуватися від батарей до підвіконня для рівномірного розподілу повітря.

Відстань від радіаторів до стінок необхідно витримувати в межах трьох сантиметрів. Крім цього, слід враховувати й інші нюанси, що дозволяють правильно виконати кріплення елементів опалювальної системи: квадратура приміщення. Від цього параметра залежить кількість секцій опалювального приладу, що має важливу роль при здійсненні кріплення. Число кронштейнів має бути вибрано із запасом. Бажано використовувати мінімум три кронштейни: два зверху та один знизу. Але найкраще використовувати чотири, по два знизу та зверху. Якщо розмір батареї перевищує 10 секцій, рекомендується збільшити кількість кронштейнів до шести.

Порядок дій при кріпленні радіаторів до стіни

Після проведення всіх необхідних розрахунків та закупівлі матеріалів можна приступати до фіксації опалювальних приладів. Поверхню стіни перед кріпленням слід підготувати – заштукатурити або наклеїти шпалери. Розмітка місця під гаки або кронштейни. За допомогою будівельного рівня та лінійки ретельно виконуються всі виміри, і лише потім здійснюється свердління.

У виконані отвори вставляються дюбелі та вкручуються кріплення. Навісивши батарею, необхідно перевірити правильність її фіксації та переконатися у відсутності люфту. Після приміряння батарей буде ясно — чи правильно зроблено роботу. Якщо радіатор сів щільно, знерухомлений і його вага розподілена по кріпильних деталях, то можна зробити висновок, що все зроблено технологічно правильно. Виключити можливість перекосів радіатора допоможе горизонтальний рівень та прокладання потрібної товщини, які встановлюються там, де вони стикаються з кронштейнами.

Тільки після цього слід розпочинати з’єднання радіаторів з іншими елементами опалювальної системи.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий