Мое название содержимое страницы

Кронштейни для радіаторів опалення

Монтаж

У системі опалення опалення нагрівальні прилади зазвичай встановлюють під підвіконнями. У виняткових випадках проект може передбачати інше розташування радіаторів. Для закріплення опалювальних приладів у вибраних місцях використовують спеціальні кронштейни для опалювальних радіаторів, що випускаються виробниками у великому асортименті. Кріплення, що підходить для алюмінієвих або біметалічних приладів, не підійде для чавунних батарей, що мають значну вагу та солідні габарити.

Критерії вибору кронштейнів

Вибір кріпильних елементів проводять з урахуванням основних технічних характеристик системи опалення, що монтується, а також особливостей приміщення, в якому виконуються монтажні роботи. Важливу роль відіграють наступні фактори:

  • матеріал виготовлення батарей;
  • габаритні розміри опалювальних приладів;
  • будівельний матеріал, який використовувався для будівництва стін;
  • розміри віконних отворів, їх кількість у приміщенні та особливості розташування;
  • дизайн-проект інтер’єру кімнати.

Оцінивши об’єктивно всі перераховані вище фактори, можна правильно підібрати кріплення, а також зробити розрахунок їх кількості.

Настінний спосіб кріплення радіаторів

Цей спосіб набув найбільш широкого поширення у практиці монтажу опалювальних систем. Для безпосереднього кріплення нагрівальних приладів до несучої стіни приміщення у продажу є кутові та анкерні кріплення.

Важливо! При підборі кронштейна дотримуються наступного правила: чим важчий радіатор, тим більше має бути товщина елемента кріплення. До того ж матеріали виготовлення кріплення та батареї повинні відповідати один одному.

Кріплення чавунних батарей Для масивних чавунних радіаторів, що відрізняються від інших опалювальних приладів великою вагою, використовують кілька видів кріпильних елементів: тримачі литі з чавуну; сталеві регульовані кріплення, що дозволяють проводити коригування відстані між батареєю та стіною з одночасним вирівнюванням приладу по висоті та строго горизонтальному розташуванню; сталеві штирьові кронштейни; тримачі на сталевій смузі та ін.

Для міцного кріплення чавунних батарей до бетонних та цегляних стін підходять будь-які стандартні кріпильні елементи. Настінний монтаж даних опалювальних приладів на дерев’яні або гіпсокартонні стіни повинен супроводжуватися посиленим закріпленням для підлоги. У цьому випадку додатково набувають підлоговий кронштейн для радіатора, який покликаний взяти на себе основну частину навантаження.

Кріплення алюмінієвих та біметалічних приладів Зовсім інші знадобляться кронштейни для біметалічних радіаторів опалення та їх алюмінієвих аналогів. Ці опалювальні прилади набагато легші за своїх чавунних побратимів, тому для їх кріплення підходить: сталевий кутовий кріплення (проста або посилена модель); сталевий круглий або формований штирьовий кронштейн із дюбелем, довжина якого варіюється в межах 120-170 мм; універсальні настінні елементи кріплення з пластиковою накладкою та ін.

Важливо! Виробники опалювальних приладів, як правило, постачають у комплекті спеціальні кріпильні вироби, які ідеально підходять для конкретної моделі радіатора.

Підлоговий спосіб кріплення

До такого варіанту кріплення вдаються значно рідше, ніж настінний. Цей спосіб монтажу вибирають або з метою надійності та безпеки (у випадку з «тендітними» стінами), або на вимогу дизайнерів. Підлогові елементи кріплення представлені у вигляді: фіксованих кронштейнів, іноді вони забезпечені пластиковою накладкою; регульованих пристроїв, що також йдуть іноді в комплекті з пластиковою накладкою; комбінованих кріплень для підлоги; спеціальних кронштейнів, ширина яких становить 80 або 100 мм. Важливо! До деяких батарей опалення виробники пропонують ніжки невеликого розміру.

Як розраховується кількість кріплень

Дізнатися, скільки кронштейнів потрібно на радіатор, можна з технічної документації, що регламентує проведення будівельних та монтажних робіт. При встановленні чавунних батарей керуються правилом, згідно з яким: на прилад, що включає більше двох, але менше дев’яти секцій, знадобиться три настінні кронштейни. Два елементи кріплення підтримують опалювальний прилад зверху, а один – знизу. Для алюмінієвих і біметалічних радіаторів продаються універсальні комплекти, що включають три штирьові кронштейни-шабель, що йдуть з такою ж кількістю дюбелів.

При монтажі батарей на підставках для підлоги розрахунок останніх проводиться наступним чином: два підлогових тримачів для батареї з числом секцій, що не перевищує 10; три тримачі для приладів, кількість секцій у яких перевищує 10.

Важливо! Для опалювальних приладів, що постачаються виробниками в комплекті з кріпильними виробами, кількість останніх визначається заводом-виробником відповідно до чинних стандартів. Вибрати кронштейн для батареї опалення та самостійно встановити його під силу кожній людині. Тим, хто звик довіряти роботу професіоналам, дбати про встановлення елементів кріплення не доведеться, оскільки весь монтаж системи опалення візьме на себе бригада фахівців.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий