Мое название содержимое страницы

Монтаж поліпропіленового опалення

Монтаж

Монтаж опалення з поліпропіленових труб повинен виконуватись у певній послідовності та після ретельної підготовки. Тільки в цьому випадку результат робіт відповідатиме очікуванням, а змонтована система опалення відрізнятиметься надійністю та високою ефективністю. Причому не важливо, чи здійснюється монтаж автономних систем для приватного будинку, чи підключають елементи централізованих систем опалення. У всіх випадках діятимуть певні правила організації робіт, про які ми розповімо в цій статті, а також наведемо поради фахівців, які допоможуть вам розібратися у цьому питанні.

Які переваги має монтаж опалення з поліпропіленових труб

Більш ніж двадцятирічний термін використання цього виду труб довів надійність даного матеріалу, а також виявив ряд переваг перед металовими трубами.

Монтаж опалення з поліпропіленових труб повинен виконуватись згідно з чіткими інструкціями та за певною схемою, проте це не заважає таким трубам залишатися практичними та функціональними одночасно. Для кращого розуміння переваг здійснення монтажу опалювальної системи за допомогою поліпропіленових труб потрібно подивитися на їх технічні характеристики.

Якщо порівняти показники термостійкості поліпропілену з іншими матеріалами, можна відзначити його високу термостійкість. Розм’якшується поліпропілен за 140 °З, а плавлення починається за 170 °З.

У цьому полягає певний інтерес виконання монтажу систем опалення із застосуванням труб ПП, оскільки температура гарячої води в них зазвичай тримається на позначці не більше ніж 95 °С. Для систем, де температура гарячої води перевищує 105 °С, передбачають різні способи охолодження, які перешкоджають закипанню теплоносія.

Варто відзначити високу стійкість поліпропіленових труб до механічних навантажень і поглинання вологи. У разі тривалого контакту з водою (наприклад, протягом півроку), поліпропілен вбере лише 0.5% вологи. У разі коли температура теплоносія тривалий час зберігатиметься на позначці вище 60 °С, коефіцієнт вбирання не перевищить 2%.

До всього вищезгаданого можна додати перелік інших переваг труб ПП, які впливають на ефективність системи опалення:

  • ПП труби служать від 50 років;
  • вони екологічно безпечні та відмінно підходять для монтажу у приміщеннях, призначених для постійного проживання;
  • труби з поліпропілену показують відмінну стійкість до корозії, хімічно активних середовищ;
  • поліпропілен не пропускає вологу та не проводить електрику;
  • у трубі не осідає накип, нарости відкладень водного середовища, зберігається гладкість і, отже, висока пропускна здатність протягом усього терміну служби;
  • конфігурація труб та комплектуючих дозволяє проводити монтаж опалення із труб ПП самостійно;
  • невисока щільність поліпропіленових труб запобігає розтріскуванню або іншим пошкодженням, які виникають в інших матеріалів через гарячу воду і напор;
  • невелика вага поліпропіленових труб полегшує їх монтаж;
  • конкурентна ціна на тлі інших труб із пластику: монтаж опалення поліпропіленовими трубами дозволить добре заощадити.

Цей список є наочною причиною того, чому для монтажу опалення як житлового, так і офісного приміщення переважна більшість вибирає поліпропіленові труби.

Припустимо, що тип опалення обраний, відомі діаметри всіх труб та придбані матеріали для монтажу. Найкращий варіант при виконанні монтажу – мати креслення з відображенням плану приміщень та їх розрізів, а також із зазначеними місцями прокладання труб опалювальної системи.

Якщо такий план готував кваліфікований спеціаліст, то в ньому будуть вказані місця та способи підключення труб до нагрівального елемента, висота монтажу поліпропіленових труб щодо підлоги та інші важливі відомості, без яких монтаж опалення буде утруднений.

Якщо такий план відсутній, його доведеться робити самому. Це необхідно, як мінімум, для того, щоб не помилитися з вибором фітингів. Накидайте просту та зрозумілу схему опалення (хоча б від руки). Почати промальовування слід від приєднання до твердопаливного котла з точним вказівкою кутів повороту, кранів, фітингів і т.д.

Порада. Для того щоб намальована схема була більш зрозумілою, краще взяти аркуш формату А3 не менше, а саме креслення виконати у трьох вимірах.

При виборі способу підключення опалення потрібно керуватися особливостями житлової площі — враховувати розмір приміщень, їх кількість і т.д. Після того як ви оберете систему підключення опалення, на схемі потрібно вказати місця встановлення батарей, типи фітингів та інші елементи.

Завдяки цій схемі буде легко розрахувати кількість матеріалів, а також спроститься процес монтажу всієї системи опалення.

Як може здійснюватися монтаж опалення з поліпропіленових труб

Серед багатьох способів монтажу поліпропіленових труб відзначимо ті, які роками доводили свою ефективність. Ось найбільш популярні схеми розташування та монтажу труб:

  • Монтаж із верхнім розливом. При цьому способі монтажу труб опалення не потрібне встановлення циркуляційного насоса, оскільки теплоносій по трубах рухається самопливом.

Цей спосіб хороший у будинках, схильних до частого відключення електроенергії.

  • Монтаж з нижнім розливом та променевим розведенням труб. При такому способі монтажу труб опалення використовують пластикові або металопластикові труби, які легко зігнути. Таким чином, виходить розгалужений трубопровід.

Цей спосіб застосовується ширше, ніж попередній, тому що дозволяє ергономічно змонтувати трубопровід майже в кожному приміщенні, незалежно від типу стін, підлог, спусків, підйомів, підведення та інших нюансів приміщення.

При виборі другого способу монтажу системи опалення з поліпропіленових труб ви отримаєте наступні переваги:

  • високий ККД системи опалення;
  • при встановленні насоса, який зможе дати необхідний тиск, можна використовувати поліпропіленові труби меншого діаметра без втрати ефективності процесу опалення;
  • можна забрати труби в підлогу, залити їх стяжкою, не боячись, що вони зламаються або втратить функціональність.

Які поліпропіленові труби можна і потрібно використовувати

В першу чергу поліпропіленова труба, що використовується при монтажі опалювальної системи, повинна бути армованою. Між внутрішнім та зовнішнім шаром поліпропілену прокладено шар армуючого матеріалу та два шари клею, що дозволяє зробити армовану поліпропіленову трубу п’ятишаровою. Армують поліпропіленові труби фольгою чи скловолокном.

Робочий тиск у таких поліпропіленових трубах може досягати 25 атмосфер, а робоча температура – 90 °С. Армована скловолокном труба має більше лінійного розширення, ніж армована фольгою. Незважаючи на це таку поліпропіленову трубу все одно використовують при монтажі системи опалення. Як правило, її прокладають у тих місцях, де її вигин буде непомітний. Варто зазначити, що навіть при сильних згинах поліпропіленова труба, армована скловолокном, не втратить герметичність.

При монтажі поліпропіленової труби армованої фольгою необхідно зчистити зовнішній шар поліпропілену, після чого труба припаюється до фітингу. Використання такої труби буде ідеальним варіантом, оскільки цей тип труб стійкий до лінійних розширень. Єдиний недолік – більш тривалий час монтажу через необхідність зачистки країв, що з’єднуються перед паянням.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий