Мое название содержимое страницы

Об’єм секції алюмінієвого радіатора

Монтаж

Сьогодні алюмінієві радіатори дуже часто підключаються як до діючих комунікаційних систем опалення, централізованих або автономних, так і нових. Для того, щоб у приміщенні вистачало тепла, спочатку перед установкою, потрібно визначитися з розмірами батарей, потужністю насоса, місцями їх монтажу. Тут при виборі важливу роль відіграє показник обсягу секцій алюмінієвих радіаторів. Він безпосередньо пов’язаний як з підбором елементів, так і з розрахунком кількості теплоносія необхідного для заповнення всієї системи опалення.

Технічні аспекти алюмінієвих радіаторів

Для облаштування автономної системи опалення необхідно не тільки виконати монтажні роботи відповідно до чинних нормативів, а й правильно вибрати алюмінієві радіатори. Це можна зробити тільки після ретельного вивчення та аналізу їх властивостей, конструктивних особливостей, технічних характеристик. Класифікація та конструктивні особливості Виробники сучасного опалювального обладнання виготовляють секції алюмінієвих радіаторів не з чистого алюмінію, а з сплаву з кремнієвими добавками. Це дозволяє виробам надати стійкості до корозії, більшої міцності та продовжити термін їхньої служби.

Сьогодні торгова мережа пропонує широкий асортимент алюмінієвих радіаторів, що відрізняються за своїм зовнішнім виглядом, які представлені такими виробами як:

  • За конструктивним рішенням окремо взятої секції, які бувають — цілісними або литими.
  • Екструзійні або складені з трьох окремих елементів, внутрішньо закріплених між собою болтами з поролоновими або силіконовими прокладками.

Також розрізняють батареї і за габаритами.

Стандартних розмірів з шириною в межах 40 см і заввишки 58 см. Низькі, висотою до 15 см, що дає можливість встановлювати їх на дуже обмежених просторах. Останнім часом виробники випускають алюмінієві радіатори цієї серії плінтусного виконання з висотою від 2 до 4см. Високі чи вертикальні. При невеликій ширині такі радіатори у висоту можуть доходити до двох або трьох метрів. Таке робоче розташування по висоті допомагає досить ефективно обігріти великі обсяги повітря в приміщенні. Крім цього, таке оригінальне виконання радіаторів виконує додатково декоративну функцію. Термін служби сучасних алюмінієвих радіаторів визначається якістю вихідного матеріалу і не залежить від кількості складових його елементів, їх розмірів та внутрішнього об’єму. Виробник гарантує їхню стабільну роботу при правильній експлуатації до 20 років.

Технічні характеристики та конструктивні рішення алюмінієвих радіаторів розробляються для забезпечення ними зручного та надійного нагрівання приміщень. Основними складовими, що характеризують їх технічні властивості та експлуатаційні можливості, є такі фактори. Робочий тиск. Сучасні алюмінієві радіатори розраховані на показники тиску теплоносія у системі опалення від 6 до 25 атмосфер. Для гарантії цих показників у заводських умовах кожна батарея тестується при тиску 30 атмосфер.

Цей факт дозволяє встановлювати це теплотехнічне обладнання в будь-яку систему опалення, де виключається можливість утворення гідроударів. Потужність. Цей показник характеризує термодинамічний процес передачі тепла з поверхні батареї опалення до навколишнього середовища. Він показує, скільки тепла у ватах може зробити прилад за одиницю часу. До речі, тепловіддача від алюмінієвих радіаторів відбувається способом конвекції та теплового випромінювання у співвідношенні 50 на 50. Число значення параметра тепловіддачі кожної секції вказується в паспорті приладу.

При розрахунку необхідної установки кількості батарей, їх потужність грає першорядну роль. Максимальна тепловіддача однієї секції опалювального алюмінієвого радіатора досить велика і сягає 230 Ватів. Такий значний показник пояснюється високою здатністю алюмінію до теплопередачі. Вплив підключення на тепловіддачу Об’єм секції. Цей показник характеризує кількість теплоносія, який є присутнім у секції радіатора в робочому стані.

Він залежить від габаритних розмірів радіатора та його внутрішньої конструкції. Для кожного типу та виду радіаторів ця величина різна. Обсяг секції є важливою технічною характеристикою алюмінієвого радіатора і обов’язково вказується у супровідному паспорті на виріб від виробника. Завдяки конструктивним особливостям для заповнення алюмінієвого радіатора необхідно використовувати менший об’єм теплоносія порівняно з чавунним приладом такої потужності. Це означає, що з його нагріву потрібно витратити менше енергії, ніж чавунного аналога.

Температурний діапазон нагрівання теплоносія у алюмінієвих батареях перевищує 100 градусів. Як довідка, стандартна секція алюмінієвого радіатора висотою 350-1000 мм, глибиною 110-140 мм, з товщиною стінок від 2 до 3 мм, має об’єм теплоносія 0,35-0,5 літра, і здатна нагріти площу в 0,4- 0,6 кв.

Об’єм секції та витрата теплоносія в радіаторах

Виникнення ситуації, коли господарям необхідно надовго залишити будинок без опалення, оскільки у зв’язку з тривалою відсутністю відпадає потреба у обігріві приміщень.
Вода має властивість замерзати вже за нульової температури. При замерзанні вода, розширюючись, перетворюється на лід, тобто переходить із одного фізичного стану на інший. Під час цього процесу вивільняються та змінюються міжмолекулярні зв’язки води, в результаті розвивається величезне зусилля, яке розриває радіатори та труби з будь-якого металу.

Щоб не сталося подібних ситуацій, для заповнення системи опалення замість води використовують інший теплоносій, позбавлений проблеми замерзання. Це можуть бути такі побутові антифризи, як:

  • етиленгліколь;
  • сольовий розчин;
  • гліцериновий склад;
  • харчовий спирт;
  • нафтове масло.

Завдяки спеціальним добавкам, що вводяться в ці компоненти, склади теплоносіїв зберігають свій агрегатний стан у рідкому вигляді навіть при негативних температурах. Розрахунок теплоносія Визначення обсягу витрати теплоносія, необхідного для автономної системи опалення, вимагає точного розрахунку. Для простого способу дізнатися скільки потрібно антифризу, щоб заповнити опалювальну систему, існують різноманітні розрахункові таблиці.

Об’єм води в одній секції алюмінієвого радіатора

Для базових розрахунків можна скористатися інформацією, яка викладена в тематичних довідниках: Стандартна секція алюмінієвої батареї містить 0,45 літра теплоносія. Погонний метр 15-міліметрової труби містить 0,177 літра, а труба діаметром 32 мм – 0,8 літра теплоносія. Інформацію про характеристику підживлювального насоса та розширювального бака можна взяти з паспортних даних цього обладнання. Загальний обсяг системи опалення дорівнюватиме сукупному об’єму всіх опалювальних приладів: Уточнена формула основного розрахунку коригується з урахуванням коефіцієнта розширення теплоносія. Для води це 4%, для етиленгліколю – 4,4%.

Висновок

При проектуванні системи автономного опалення у багатьох виникає питання, скільки літрів теплоносія вміщує одна секція алюмінієвої батареї. Це потрібно для того, щоб розрахувати витрати газу, електрики та визначитися, скільки потрібно придбати антифризу, якщо в системі не використовується вода.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий