Мое название содержимое страницы

Обв’язування батареї опалення поліпропіленовими трубами

Монтаж

Варіант №1. Діагональне підключення

Таке підключення радіаторів опалення вважають найбільш ефективним, його беруть за зразок і саме так випробовують виробники свої опалювальні прилади та дані в паспорті з теплової потужності – для такої підводки. Усі інші типи підключення менш ефективно віддають тепло.

Діагональна схема підключення радіаторів опалення при двотрубній та однотрубній системі

Все тому, що при діагональному підключенні батарей гарячий теплоносій подається на верхній вхід з одного боку, проходить через радіатор і виходить з протилежного, нижнього боку.

Варіант №2. Одностороннє

Як відомо з назви, підключаються трубопроводи з одного боку — подача зверху, обратка — знизу. Цей варіант зручний, коли стояк проходить збоку від опалювального приладу, що часто буває в квартирах, тому саме такий тип підключення зазвичай переважає. Коли теплоносій підводиться знизу, така схема використовується нечасто — не дуже зручно розташовувати труби.
Обв’язування батареї опалення поліпропіленовими трубами

Бокове підключення для двотрубної та однотрубної системи

За такого підключення радіаторів ефективність нагрівання лише трохи нижча — на 2 %. Але це тільки якщо секцій у радіаторах небагато — не більше 10. При довшій батареї її далекий від краю погано грітиметься або взагалі залишиться холодним. У панельних радіаторах для вирішення проблеми ставлять подовжувачі потоку — трубки, які доводять теплоносій трохи далі за середину. Такі ж пристрої можна встановлювати в алюмінієві або біметалічні радіатори, покращуючи тепловіддачу.

Варіант №3. Нижнє або сідельне підключення

З усіх варіантів сідельне підключення радіаторів опалення найменш ефективне. Втрати становлять приблизно 12-14%. Але цей варіант непомітний — труби зазвичай укладаються по підлозі або під ним і такий спосіб найбільш оптимальний з точки зору естетики. А щоб втрати не впливали на температуру в приміщенні, можна радіатор взяти трохи потужніший, ніж потрібно.

У системах із природною циркуляцією такий тип підключення робити не варто, а ось за наявності насоса працює вона непогано. У деяких випадках навіть не гірше за бічний. Просто за якоїсь швидкості руху теплоносія виникають вихрові потоки, вся поверхня розігрівається, підвищується тепловіддача. Дані явища поки що не вивчені до кінця, тому спрогнозувати поведінку теплоносія поки що неможливо.

Одноконтурна система опалення

При складанні одноконтурного трубопроводу побутові прилади, змішувачі, радіатори послідовно підключаються. Пристрій підключення труб до батарей:

До вхідного отвору батареї, розташованому у верхній частині, підключають трубку, що подає гарячу воду від котла.
На нижній частині батареї з протилежного боку є вихідний отвір. До нього підключається труба, яка виводить холодний теплоносій.
Якщо будинок багатоповерховий, трубопровід встановлюється вертикально, якщо будова одноповерхова горизонтально. Щоб створити ефективну одноконтурну систему, потрібно встановити байпас — деталь, яка має зворотний клапан або вентиль. З його допомогою можна вимкнути будь-який з радіаторів, коли необхідно провести ремонтні роботи або замінити теплообмінник.

Двоконтурна система

Складається із двох окремих труб, які встановлюються паралельно. Одна призначена для подачі гарячого теплоносія, інша для відведення відпрацьованої рідини. Встановлення байпасів не потрібне.

Розведення опалення

Найпростіша і найнадійніша схема розведення опалення – «ленінградка», або однотрубна розведення системи. Така система конструктивно є закільцьованим контуром, що проходить по всьому периметру будівлі. Радіатори підключаються до трубопроводу паралельно. Основним недоліком «ленінградки» є нерівномірне прогрівання підключених у ланцюг радіаторів.

Набагато ефективнішим варіантом того, як правильно прокласти опалення, особливо в багатоповерхових будинках, є двотрубна система опалення. Така система має два різновиди, одна з яких зветься тупиковою. Цю схему необхідно обов’язково балансувати, тобто. обмежувати прохідність у радіаторах, що знаходяться близько до котла – інакше прогрів розташованих вдалині опалювальних приладів буде недостатнім.

У попутній схемі є кілька розташованих паралельно контурів однакової довжини. Балансувати попутну розводку не потрібно, оскільки тепловіддача всіх батарей спочатку знаходиться майже на одному рівні. Якщо ніякі перешкоди не заважають створити кільцеву попутну схему, то її потрібно зробити, а в іншому випадку цілком підійде і тупикова двотрубна розводка. У будь-якому випадку, щоб достеменно знати, як правильно прокласти опалення в будинку, потрібно заздалегідь продумати всі відомі нюанси.

Вибір діаметра труб

Ще одне важливе питання, яке потрібно вирішити наперед – як провести опалення та якими трубами. Підбирати діаметр труб необхідно в залежності від того, яка тепловіддача планується на певній ділянці опалювального контуру. Наприклад, на розведенні ця величина відповідає потужності котла, підводки до радіаторів повинні передавати достатньо теплоносія для нагрівання самих радіаторів, а пропускна здатність стояків повинна забезпечувати нормальну тепловіддачу всіх підключених до них опалювальних приладів.

У принципі якщо є можливість збільшити швидкість циркуляції теплоносія (за рахунок підвищення потужності насоса), діаметр труб можна зменшити

Але в цьому моменті важливо не перестаратися — прискорення теплоносія призводить до збільшення шуму в системі. Стандартне значення швидкості становить близько 0,4-0,6 м/с.

При використанні гравітаційної опалювальної системи діаметр труб розведення потрібно збільшувати хоча б на один крок. Вся справа в дуже слабкому натиску, властивому системам із природною циркуляцією теплоносія. Занадто широкі труби знизять гідравлічний опір контуру, іноді до повної втрати працездатності системи. Знання подібних моментів – це вже більшість відповідей на питання про те, як зробити ефективне опалення в приватному будинку.

Як з’єднати радіатор опалення з поліпропіленовою трубою

Підключення радіатора до поліпропіленових труб — процес, що складається з декількох етапів:

Упорядкування креслення, нанесення розмітки.
Кріплення батарей до стін за допомогою кронштейнів.
Установка труб, з’єднання окремих частин.
Тестування трубопроводу.
Існує кілька способів підключення батареї до труб:

  • Нижнє підключення. Трубки підключаються із двох сторін радіатора в нижній частині. Підходить під час монтажу одноконтурного трубопроводу по горизонталі.
  • Бокове підключення. На одній стороні батареї розташовані два отвори під подачу рідини, виведення відпрацювання.
  • Діагональне підключення. Класичний варіант підключення радіаторів до труб. Отвори подачі, виведення теплоносія розташовані на двох сторонах у нижній та верхній частині.

Обв’язування радіаторів поліпропіленовими трубами

Обв’язування обігрівальних елементів — основний етап встановлення системи опалення. Суть процесу — встановлення спеціальної апаратури, яка регулюватиме процес тепловіддачі. З її допомогою відбувається відключення батареї при аваріях, заміні елементів системи та її промиванні.

Для якісного монтажу системи опалення та ефективної роботи слід придбати запірну арматуру, фітинги, інструменти для монтажу.

Фітинги

Для підключення радіатора до поліпропіленової труби, для підключення труб, що розводять до центральних, потрібні наступні з’єднувальні деталі:

  • Трійники поліпропіленові з перехідним отвором. Стандартні перехідники з 32 діаметром основної труби на 25 розвідної. При переході на радіатор з діаметром 25 на 20;
  • Для встановлення запірної арматури використовують комбіновану потрійну муфту – два виходи зварних поліпропіленових на трубу (25 діаметр) + різьбовий вихід на вентиль на 0,5 дюйма (20 мм);
  • Для підключення запірної арматури до радіатора використовують муфту-американку з гайкою накидною і різьбовим з’єднанням.

Висновок

Робота з поліпропіленовими трубами не становить особливої складності. Але монтаж будь-якої опалювальної системи обов’язково виконується за проектом, виконаним ліцензованою проектною організацією і тому, що включає схему розташування обладнання та теплові розрахунки.

Використання поліпропіленових труб в контурі опалення дозволяє в будь-який час здійснити переустановку радіатора в домашніх умовах, без застосування складного обладнання.

Продумане розташування запірної арматури забезпечить ефективне керування потоками теплоносія через радіатори.
Для забезпечення довговічності опалювального трубопроводу в процесі монтажу необхідно дотримуватись наступних правил:

  • при монтажі опалювального контуру з полімерних труб не допустимо використовувати гарячу стиковку фрагментів різних полімерів;
  • великі прольоти трубопроводу з малим кроком встановлення опорних кронштейнів провиснуть;
  • при з’єднанні поліпропіленових труб необхідно витримувати температуру і тривалість нагріву фрагментів, що стикуються — перегрів призводить до погіршення якості паяння і зменшення внутрішнього просвіту труби.

Правильне обв’язування та міцність з’єднань є основними умовами довговічності та якості роботи трубопроводу системи опалення. Крім того, не слід економити на встановленні запірних вентилів перед кожним радіатором — при виході з ладу системи автоматики або протікання вони допоможуть своєчасно перекрити надходження теплоносія до системи та уникнути масштабного затоплення.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий