Мое название содержимое страницы

Підлогові радіатори опалення

Монтаж

Особливості підлогових радіаторів опалення

Такі батареї відрізняються від традиційних тим, що прикріплюються не до стін, а до горизонтальної поверхні – до підлоги. Іноді вони просто стоять на ньому. Інших особливих відмінностей у них немає. У разі неможливості встановити звичайні батареї. Це відбувається досить часто. Якщо, наприклад, до цегляної стіни можна прикріпити чавунні радіатори, то для зробленої з гіпсокартону навіть найлегші алюмінієві батареї мають надто велику вагу.

До маси опалювального приладу потрібно додати ще й об’єм теплоносія. В результаті виходить, що радіатори підлоги є кращим варіантом в тому випадку, якщо неможливо прикріпити масивний опалювальний прилад до стіни. А чавунні батареї, в яких вага однієї секції може сягати 20 кілограмів, не завжди можна встановити і на цегляні стіни. При панорамному склінні у вітринах магазинів.

Щоб скла не запотівали і не покривалися льодом, необхідно поряд з ними встановити опалювальні прилади — саме з цієї причини монтують радіатори під підвіконням. Крім того, завдяки такому розташуванню холодне повітря надходить до батарей, а не в приміщення. Якщо ж вікна починаються від самої підлоги, то традиційні радіатори просто нема до чого прикріплювати. У такому разі найкращим рішенням буде встановити підлогові батареї опалення.

Чавунні та алюмінієві підлогові батареї опалення

Опалювальні прилади з цих матеріалів є найпопулярнішими. Чавунні радіатори використовуються вже давно, а моделі для підлоги були відомі ще на початку минулого століття. В даний час вони не мають великого попиту, хоча досі збереглися в багатьох квартирах будинків старої забудови. Крім великої ваги, сучасні чавунні батареї ще й коштують досить дорого, особливо якщо йдеться про дизайнерські моделі.

Біметалічні радіатори

До біметалевих опалювальних приладів належать ті, що виготовлені з двох матеріалів. Вони бувають двох типів: алюмінієво-сталеві та алюмінієво-мідні. вода циркулює по сердечнику, зробленому із сталі, що має високу корозійну стійкість; зовні сердечник оточений алюмінієвим ребра з великою площею поверхні, що забезпечує хорошу тепловіддачу.

Будь-який настінний радіатор подібного типу перетворюється на підлоговий тим же чином, що й алюмінієвий. Однак на ринку представлені конструкції, які призначені для встановлення на горизонтальній поверхні.

Алюмінієво-мідні вироби є конвекторами. Незважаючи на те, що всі радіатори обігрівають приміщення не лише за допомогою теплового випромінювання, а й конвекції, конвектори є дещо іншими приладами. Вони є конструкцією, що складається з одного або декількох витків труби і ребра (напресованого або напаяного) на них. Дане конструкційне рішення необхідне збільшення площі взаємодії з повітрям, і, відповідно, тепловіддачі. На вході в опалювальний прилад встановлені термоголовки, дроселі або вентиля, що відсікає. Основу конвектора складає мідна трубка із товстими стінками. Ц

ей матеріал має високу теплопровідність, тому навіть при швидкому русі в конвекторі теплоносій віддає велику кількість тепла. Таким чином, усередині опалювального приладу переріз каналу не обов’язково збільшувати щодо підведення. Ребра виконується з алюмінію. Оскільки мідь — матеріал досить дорогий, то для зниження вартості виробу ребра роблять з дешевшого алюмінію. Теплопровідність його нижча, ніж у міді, але вище, ніж у сталевих пластин.

Ребра покривається кожухом. Це роблять для захисту маломіцних ребер конвектора від механічних пошкоджень, напрямки конвекційних потоків та надання опалювального приладу естетичних якостей.

Сталеві підлогові радіатори

Сталеві конвектори мають ту ж конструкцію, що й алюмінієво-мідні, але вони за тих же розмірів мають меншу тепловіддачу. У вітрин магазинів нерідко встановлюють простішу версію сталевого регістру підлоги. У цьому випадку товсту трубу монтують на зварні кронштейни по всій довжині скління і ховають у декоративний короб

Переваги та недоліки підлогових радіаторів

Підлогові батареї опалення мають такі позитивні якості:

  • є ідеальним вибором у тому випадку, якщо стіни не здатні витримати велику вагу настінних радіаторів;
  • дозволяють створювати теплову завісу там, де настінне кріплення неможливе (наприклад, при панорамному склінні);
  • простота монтажу (іноді просто ставляться на підлогу, а не кріпляться до нього).

Однак слід враховувати, що у разі встановлення на підлогу труби залишаються видно, а це не завжди бажано. А робити підведення в підлогу здебільшого не доцільно. Оскільки часто батареї для підлоги використовуються в торгових залах та інших громадських приміщеннях, то покриття підлоги там своєрідне. Прокласти труби під кахлем чи бетоном не так просто, а крім того, не можна забувати про подальше обслуговування опалювальної системи. Рано чи пізно якийсь елемент вимагатиме втручання, і якщо труби прокладені у підлозі, то доведеться робити капітальний ремонт у приміщенні.

Також підлогові радіатори не надто підходять для приміщень великої площі, оскільки вони прогріватимуть нерівномірно, а в деякі ділянки тепло взагалі не проникатиме. Читайте також: «Яку батарею опалення вибрати для свого будинку».

Альтернатива підлоговим опалювальним радіаторам

Що стосується декоративних радіаторів підлоги, то їх купують в основному не тільки для опалення, але і для підкреслення інтер’єру приміщення. Розглядати варіанти проектування теплопостачання краще на прикладі.

Внутрішньопідлогові конвектори повністю знаходяться в товщі підлоги, а на поверхні залишається лише решітка, через яку в них надходить холодне повітря, а назовні виходить тепле. В даному випадку монтаж буде складним, а підведення виявиться прихованим, що небажано.

Використання фанкойлів (водно-повітряного опалення). Теплообмінники зі сталевим або мідним ребранням продуваються вентиляторами, що направляють потоки нагрітого повітря в будь-яку частину приміщення. Таким чином, вся площа прогрівається рівномірно. Дана опалювальна система дозволяє звільнити підлогу від будь-яких комунікацій – вони будуть перебувати вгорі, не займаючи корисного простору. При необхідності фанкойли можна приховати за підвісною стельовою конструкцією.

Підлогові батареї досі малопоширені, хоча в деяких випадках вони виявляються важко замінними. В основному вони використовуються для опалення громадських приміщень, наприклад магазинів, хоча це не означає, що їх не можна встановлювати вдома. Їх часто вибирають і в тих ситуаціях, коли прикріпити до стін традиційні радіатори неможливо – наприклад, дерев’яна або гіпсокартонна обшивка просто не витримає вагу опалювальних приладів (прочитайте також: Який радіатор опалення вибрати краще для дому). Підключаються вони так само, як і звичайні настінні батареї.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий