Мое название содержимое страницы

Підживлювальний насос для котельні

Монтаж

Якщо котельня сконструйована правильно, то вона обслуговуватиме і системи опалення, і вентиляцію, і постачання гарячої та холодної води. Самостійно, можна сказати, ніхто не проектує комунікації. Орієнтуються хоча б на типовий план. Залежить його вибір від типу приміщення, якого він і передбачено.

Що таке принципова схема котельні

У графічному кресленні повинні бути відображені всі механізми, апарати, прилади, труби, що їх з’єднують. У стандартних схемах котельні включені і твердопаливні котли на дровах, і насоси (циркуляційні, підживлювальні, рециркуляційні, мережні), акумуляторні, і конденсаційні баки. Також передбачаються пристрої подачі палива, його спалювання, а також апарати для деаерації води, теплообмінників, тих же вентиляторів, теплових щитів, пультів керування.

На те, яким буде обладнання і де його розташувати, впливає вид теплоносія, а також теплові комунікації.

Ті теплові мережі, що працюють на воді, поділяються на дві групи:

  • Відкриті (рідина при цьому відбирається у місцевих установках);
  • Закриті (вода повертається в котел, віддавши теплоту).

Найпопулярніший зразок принципової схеми – це приклад водогрійної котельні відкритого типу. Циркулярний насос встановлено на зворотній лінії, відповідає за доставку води в котел і по всій системі. Подаючу та зворотну лінії з’єднають два типи перемичок – перепускна та рециркуляційна.

Технологічна схема може бути взята з будь-яких достовірних джерел, але обговорити її зі спеціалістів. Він проконсультує вас, підкаже, чи підходить вона у вашій ситуації, пояснить усю систему дії. У будь-якому випадку, це найважливіша конструкція для приватного будинку, тому увага має бути максимальною.

Як використовувати теплову схему котельні

Теплова схема допомагає стежити за станом та функціонуванням котельні. Через димові гази не виключена поява корозії металевих покриттів низькотемпературних або сірчанокислих. І щоб вона не з’явилася, слід контролювати температуру води. Примітно, що у вході в казан оптимальною температурою буде 60-70 градусів.

А щоб було можливість підвищити температуру до потрібних показників, встановлюється рециркулярний насос. За водогрійними котлами потрібно стежити, щоб їхній термін служби був пристойним, контролюйте сталість витрати води. Зазвичай мінімальні дані цього показника встановлює виробник.

Щоб котельні працювали добре, необхідно використовувати вакуум-деаератори. Зазвичай водоструминний ежектор створить вакуум, а для деаерації використовується пара. Але, головне, чого бояться під час встановлення котельні, це постійної прив’язки до місця. Сучасна автоматизація багато процесів спрощує.

Автоматика та схема котельної установки

Автоматика дає можливість користуватися набором програм, що керують тепловими потоками. Це залежить від режиму дня, від погоди. До того ж, потрібно це і для обігріву додаткових поміщень: ігрової кімнати, басейну.

Є якісь популярні функції користувача, які адаптують роботу обладнання з огляду на спосіб життя господарів будинку. Це і звичайна система постачання гарячою водою, і комплекс якихось індивідуальних опцій, які зручні саме для цих мешканців, економічні. Так само можна розробити схему автоматизації котельні, вибравши один із популярних режимів.

Підбір підживлювального насоса для котельні

Насос підживлення повинен розвинути більший тиск більший, ніж у контурі системи опалення при порівняно невеликій подачі. Все-таки для підживлення не потрібне перекачування великих обсягів рідини. Підбір такого насоса здійснюється за декількома вимогами.

Підбір підживлювального насоса:

  • Він повинен створювати натиск, що перевищить тиск у звороті СО;
  • Також натиск може продавити гідравлічний опір датчика тиску, трубопроводу;
  • Ще важливим критерієм є витрата, зокрема, для закритих СО норми витоку дорівнюють половину відсотка від об’єму теплоносія в котловому та опалювальному контурі.

У той же час хочеться сказати, що не дуже практично для роботи купувати такий насос. У тому сенсі, що він не повинен служити лише для підживлення. Він може виконувати додаткові функції, наприклад, бути резервним циркуляційним насосом, а також використовуватися для закачування та зливу води в контур.

Розрахунок потужності

Розрахунок та підбір потужності, які мають насоси СЕ, проводиться з аналізу потреби будинку або приміщення в теплі. Він здійснюється з урахуванням найхолодніших температур кліматичної зони, в якій проживає споживач.

Мережеві насоси встановлені в котельні

Розрахунок тепла – це перше, що потрібно зробити, коли ви вибираєте живильні насоси ПЕ. Насамперед, щоб робота теплових котлів була більш ефективною, необхідно зробити розрахунок площі будівлі, яку вона опалюватиме. Відповідно до міжнародних стандартів, розрахунок провадиться наступним чином:

На один квадратний метр будинку, з двома квартирами, знадобиться СЕ 800 100 Вт.
Для багатоповерхових будівель можна придбати циркуляційний, в якому потужність складе 70 Вт.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий