Мое название содержимое страницы

Промивання труб опалення

Монтаж

Причини забруднення труб опалення

Головна причина – утворення різного сміття у трубопроводі та безпосередньо в батареях. Як результат, радіатори неповноцінно працюють, і будинок слабко прогрівається.

Найчастіше сигналом до виконання робіт і те, більшість радіаторів погано гріє. Це зумовлено кількома причинами:

  • радіатори завозяті, і потрібно спускати повітря через крани Маєвського;
  • систему забило брудом.

Визначте це, щоб не виконувати зайві роботи.

Увага! Якщо система працює вже дуже довгий час і складається із звичайного металевого трубопроводу та чавунних батарей, то ця профілактика є дуже корисною, хоч відзначалися випадки, що навіть після 10 років роботи труби не забивалися сміттям.

Періодичність очищення системи опалення

Слабке обігрів батарей та сторонні звуки при їх роботі – найчастіші сигнали про необхідність очищення трубопроводів. Періодичність виконання цієї процедури залежить від наступних факторів:

  • температури під час експлуатації системи;
  • складу рідини, що тече по системі;
  • матеріалів батарей;
  • матеріалів трубопроводу

Перше очищення виконується відразу після монтажних робіт із встановлення трубопроводу та радіаторів. Далі періодичність промивання системи опалення за нормативами наступна:

  • для виробів із ПВХ щорічно перед запуском котла твердопаливного;
  • для залізних виробів – до та після експлуатації труб та радіаторів.

Вибір варіанта чищення залежить від матеріалів, що використовуються, а також загального періоду роботи опалювальних приладів.

Етапи механічного промивання

Безпосередньо промивання системи опалення в приватному будинку або квартирі є довгою та трудомісткою процедурою:

Із системи видаляється теплоносій. Якщо це будинок, то проблем не виникає, а для багатоповерхівок знадобиться доступ до підвалу, який часто закритий. Перед викликом майстра про це потрібно подбати заздалегідь.
Труби від’єднуються від радіаторів. Іноді зняти їх просто не виходить, потрібно нагрівати муфту різаком.
Коли радіатор знято, потрібно візуально оцінити його стан, оскільки для прискорення робіт спочатку може знадобитися механічне очищення.
Батарея перевертається «нагору ногами», і отвір знизу закривається. У прилад наливають воду під «горло», і зливають за допомогою нижнього отвору. Рідина повинна витікати, виносячи з собою весь бруд. Процес потрібно повторювати, поки вода не виходитиме прозорою.

Розгортати радіатор потрібно через те, що теплоносій, переміщаючись по ньому, залишає нарости, що нагадують луску, і, переливаючи рідину у зворотному напрямку, поверхня ефективніше очищається. Якщо бруду дуже багато і цей варіант малоефективний, необхідно використовувати спеціальні кислотні засоби.

Увага! Для алюмінієвих радіаторів ці кислоти застосовувати забороняється.

Способи очищення без розбирання

Існують методи, які дозволяють спростити процедуру. Ось кілька варіантів, як промити систему опалення без її розбирання:

  • Дисперсне очищення. Цей спосіб можна використовувати для будь-яких матеріалів. Чищення можна проводити навіть при працюючому опаленні, причому рідина зливається у вигрібну яму або каналізацію в будинку;
  • Хімічний метод. При цьому використовуються луги та розчини. Це відмінний і дешевий варіант, але не застосовується для кольорових металів;
  • Електрогідроімпульсне очищення. Завдяки електричному розряду в теплоносії видаляється накип, причому сам трубопровід не деформується;
  • Пневмогідроімпульсний метод. Очищення проводиться багаторазовою дією імпульсів, що створюються спеціальними приладами;
  • Гідропневматичне промивання системи опалення. Накип забирається за рахунок тонких струменів води, що подаються під тиском через спеціальну насадку.

Дисперсне чищення

Ця чистка нагадує хімічний варіант, але склад не контактує з трубами та батареями, а діє на накип молекулярно. Так, засіб майже не потрапляє на поверхню приладів, а впливає лише на нарости, що подрібнюються, а потім виходять у каналізацію.

Переваги методу:

  • висока ефективність цього варіанта на відміну інших способів очищення системи;
  • безпека для зовнішнього середовища, очисних станцій та обладнання;
  • покращення гідравлічних показників системи завдяки появі гідрофобної плівки всередині трубопроводу, яка тривалий час оберігає поверхню від утворення наростів;
  • не впливає на структуру металу чи пластику;
  • можна виконувати очищення обладнання з будь-якого матеріалу, зокрема алюмінію.

Хімічна чистка

Цей варіант чищення передбачає застосування препаратів хімічного чи біологічного походження.

Метод промивання за допомогою біопрепаратів – більш екологічний та ефективний. В основі знаходиться принцип введення біологічних складів у систему, після чого починається розщеплення наростів. Ця технологія не вимагатиме відключення батарей та їх розбирання.

Безумовна перевага очищення біологічними засобами – можна безболісно застосовувати у старих опалювальних системах, усі препарати для чищення мають водяну основу.

Увага! Необхідний ефект буде досягнутий через 2-3 дні.

Спосіб хімічного очищення полягає у дії кошти на забруднення та його видалення за рахунок розчинення наростів. Ці препарати діють на накип, який у подальшому виходить із опалювальних труб одночасно з потоком теплоносія.

Найпоширенішими засобами вважаються:

  • DOCKER TERMO (заборонено використовувати для кольорових металів).
  • Металін (не підходить алюмінію).
  • Master Boiler Power (можна використовувати для будь-яких матеріалів).
  • Склади «СП» (вибираються з урахуванням інструкції на упаковці).

Основним значним недоліком хімічного способу очищення є складність у виборі правильної кількості засобу. Також можливість його використання ускладнена і тим, що найчастіше основні деталі опалювальної системи виготовлені з різних матеріалів. Хімічні склади мають особливу дію, як на метал, так і на пластикові вироби.

Електрогідроімпульсне очищення

Промивання опалювальної системи за допомогою цього способу виконується за рахунок спеціальних електрогідроімпульсних апаратів, де використано принцип енергії розряду. У трубопровід, наповнений рідиною, встановлюється коаксіальний кабель і передається імпульс, який формує на кінці дроту розряд з появою сильної ударної хвилі, що руйнує нарости на поверхні.

За великим рахунком, це мікроскопічні вибухи, проте режим роботи підбирається так, що під час руйнування відкладень безпосередньо опалювальне обладнання не ушкоджується. Зруйновані частинки виходять із трубопроводу з проточною рідиною.

Швидкість очищення системи залежатиме від твердості наростів і становить приблизно 1-10 метрів за хвилину. Електрогідроімпульсні прилади використовуються для очищення теплообмінних агрегатів (водонагрівачів, теплообмінників, конденсаторів, охолоджувачів повітря), водогрійного та парового котельного обладнання, трубопроводу з гарячою та холодною водою, опалювальних систем (конвекторів, батарей).

Основна перевага способу:

  • можна промити трубопровід будь-якої конфігурації, у тому числі у формі спіралі;
  • забираються майже всі види наростів – очищення виконується повністю («до металу»), це суттєво уповільнює процес нової освіти відкладень;
  • не деформується опалювальна система та не знижується термін її експлуатації;
  • очищення виконується дома, без розбирання батарей;
  • екологічний метод;
  • невисока ціна витратних матеріалів;
  • легкість у експлуатації.
admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий