Мое название содержимое страницы

Регулятор температури радіатора опалення

Монтаж

Будь-яка система потребує контролю, у тому числі й опалювальна. З цим завданням може впоратися терморегулятор. Головна функція приладу – контроль рівня подачі теплоносія. Він вмонтовується безпосередньо на вхідну магістраль батареї. Терморегулятор для радіатора опалення використовують для контролю рівня температури у приміщенні. При цьому потрібно знати, як правильно вибрати прилад та як грамотно змонтувати. Про це ми з вами і поговоримо у цьому огляді.

Терморегулятор для радіатора опалення – що це таке?

Терморегулятор – це пристрій, який встановлюється на вході в батарею, щоб контролювати потік тепла. Цей прилад забезпечує комфортну температуру та економить кошти, якщо встановлені лічильники або стоїть опалювальний котел. Він дозволяє відключити окрему батарею з мережі, тобто виступає у ролі запірної арматури.

Механічний регулятор опалення

Найбільшу вигоду від терморегулятора для радіатора опалення відчувають у тих приміщеннях, де протягом дня температура коливається. Наприклад, на кухні із вікнами на південну сторону. Регулювання температури здійснюється за допомогою вентиля, встановленого перед приладом. Завдяки сучасним розробкам можна підібрати таку модель, яка чудово впишеться в інтер’єр кімнати.

Варіанти терморегуляторів для батарей опалення

Працюють усі терморегулятори за єдиним принципом: рухомий клапан усередині комплекту відкриває та закриває вхідний потік у ланцюгу залежно від параметрів або типу термостату. Сильфон, що реагує на коливання температури повітря та взаємодіє зі штоком, що відкриває клапан – є основною деталлю.

Розділяють агрегат на два варіанти:

 • Рідинний клапан. Сильфон наповнюється рідиною та розширюється, за рахунок цього реагує на зміни. Він має найкращі показники реакції на коливання тиску, за невисокої вартості.
 • Газонаповнений регулятор. Має практично миттєве реагування на коливання температури.

Типи терморегуляторів радіатора

Регулятори опалення батареї можуть класифікуватися за принципом роботи:

 • Механічні;
 • Електронні.

Кожен різновид має свої плюси та мінуси.

Механічні регулятори температури радіатора

До переваг можна віднести відсутність потреби харчування ззовні. В основі роботи лежить фізична здатність до розширення речовин при нагріванні. На вигляд нагадують вентиль з розміткою на верхній частині, на якій нанесена температура від +14 до +28°С. Його необхідно монтувати у горизонтальному положенні.

Механічний терморегулятор для радіатора опалення надасть вам такі переваги:

 • Заощадити на носії живлення приладу та самої вартості.
 • Простота експлуатації.
 • Працює повністю автономно.
 • Немає потреби змінювати температурний режим за вашої відсутності.

Завдяки перевагам прилад має великий попит.

Електроні регулятори темератури радіатора

Автоматичний терморегулятор для радіатора опалення контролює надходження теплоносія без зовнішньої участі. У пристрій вмонтований екран або панель з кнопками.
Терморегулятор оснащений вбудованим або виносним датчиком дистанційного керування, здатним знімати дані про зміну температури повітря. Керувати ним можна на відстані до чотирьох метрів.

Корисна інформація! В електронному терморегуляторі є можливість програмувати температуру на певний годинник залежно від часу доби. Сам процес регулювання відбувається за рахунок сильфона та електромагнітного реле. Додаткові функції значно збільшують вартість приладу. При цьому сам терморегулятор здатний не тільки зменшувати або збільшувати температуру в приміщенні, але й обмежувати надходження рідини, тобто виступати в ролі автоматичної арматури.

Електронний з кнопковою панеллю

Електричні термоклапани для опалення дадуть вам наступні переваги в роботі всього ланцюга:

 • Навіть за вашої відсутності він самостійно регулюватиме температуру.
 • Можна виставити підтримку мінімальної температури для нежитлового приміщення, якої буде достатньо життя квітів.
 • Виставляє режими комфортні для різного часу доби.

А також усі автоматичні агрегати діляться на:

 • З закритою логікою
 • З відкритою.

У першому випадку показники виставлено. Він добре підходить для налаштування домашньої температури. У другому випадку, з відкритою логікою, обладнання здатне підлаштовуватися до будь-якої системи самостійно. Тільки налаштування такого агрегату вже потребує спеціальних навичок та умінь, тому використовується у промислових масштабах.

Вибираємо регулятор температури радіатора

Щоб вибрати термостат для радіатора опалення, слід визначитися з технічними параметрами встановленої системи опалення. А саме перед покупкою необхідно дізнатись:

 • Габарити клапана. Виміряйте діаметр пробки в батареї або труби, де планується встановлення.
 • Одна або двотрубна система. З двома трубами навантаження на термостат вище, тому і вибирати обладнання необхідно з вищим рівнем гідравлічного опору. Якщо система з циркуляційним насосом, то в описі терморегулятора буде вказано, чи підходить він для неї.

А також самостійно або проконсультувавшись із продавцем, виберіть за типами терморегулятор для себе:

 • Механіка чи автоматика.
 • Рідина чи газ.
 • Температура (від 5 до 30 градусів тепла).

Ціни будуть відрізнятися у фірм виробників, і впливатиме на них механічний або автоматичний датчик температури для опалення ви оберете.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий