Мое название содержимое страницы

Розміри радіаторів опалення

Монтаж

Серед виробів на сучасному ринку розкид основних параметрів батарей досить великий, оскільки вони представлені в широкому асортименті.

Розміри радіаторів опалення

Стандартна висота найпопулярніших моделей опалювальних приладів з міжосьовою відстанню по підводках складає 500 міліметрів. Саме такі батареї здебільшого можна було побачити близько двох десятиліть тому у міських квартирах.

  • довжина однієї секції – 93 міліметри;
  • глибина – 140 міліметрів;
  • висота – 588 міліметрів.

Підрахувати габарити радіатора з кількох секцій не складе труднощів. Коли батарея складається з 7-10 секцій, додають 1 см, враховуючи товщину паронітових прокладок. Якщо монтаж опалювальної батареї належить до ніші, необхідно враховувати довжину промивального крана, оскільки чавунним радіаторам з бічним підведенням завжди потрібне промивання.

Одна секція забезпечує тепловий потік величиною 160 ват при різниці температур між гарячим теплоносієм та повітрям у приміщенні, що дорівнює 70 градусам. Максимальний робочий тиск дорівнює 9 атмосфер.

  • довжина однієї секції – 80 мм;
  • глибина 80-100 мм;
  • висота – 575-585 мм.

Тепловіддача однієї секції безпосередньо залежить від площі її ребра та глибини. Зазвичай вона знаходиться в межах від 180 до 200 Вт. Робочий тиск більшості моделей алюмінієвих батарей становить 16 атмосфер. Випробовують опалювальні прилади з більшим у півтора рази тиском – це 24 кгс/см².

Біметалеві радіатори.

Сталевий сердечник у таких приладах жодним чином не впливає на їх зовнішній вигляд та розміри радіаторів опалення, але максимальна величина робочого тиску зростає значно. На жаль, зростання міцності біметалічної батареї призводить до високої вартості. А ціна такого виробу і так малодоступна широкому загалу споживачів.

Біметалеві радіатори опалення розміри секції мають такі:

  • довжина 80-82 мм;
  • глибина – від 75 до 100 мм;
  • висота – мінімум 550 та максимум 580 мм.

По тепловіддачі одна біметалічна секція поступається алюмінієвою близько 10-20 Вт. Усереднене значення теплового потоку дорівнює 160-200 Вт. Робочий тиск через наявність сталі досягає 25-35 атмосфер, а під час проведення випробувань – 30-50 атмосфер.

Низькі батареї

Радіатори, що мають малу міжосьову відстань відрізняються такими перевагами:

  • їх можна розмістити під низько розташованим підвіконням;
  • вони мають максимальну тепловіддачу на одиницю площі.
  • довжина 93 міліметри;
  • глибина – 140 міліметрів;
  • висота – 388 міліметрів.

Через менші габарити знижується тепловіддача чавунних радіаторів опалення – вона дорівнює 106 ватів від однієї секції при робочому тиску 9 кгс/см². Серед зарубіжних аналогів зустрічаються чавунні вироби з міжосьовою відстанню по підводках, що дорівнює 200 і 350 міліметрів, потужність секції чавунного радіатора такого типу набагато вища.

Алюмінієві радіатори

У низьких батарей з алюмінію, як вітчизняного, і імпортного виробництва, розкид величини міжосьових відстаней досить великий. Можна зустріти розміри батарей опалення 150, 300 і навіть 450 мм. Оскільки можлива довжина секції стартує від 40 міліметрів, пристрій виглядає компактно і незвично. Низькі алюмінієві радіатори опалення розміри по висоті мають від 200 міліметрів. Глибина багатьох моделей компенсує нестачу двох інших параметрів і становить 180 міліметрів.

Біметалеві радіатори.

Всі розміри батарей, які вони мають, характерні також і для алюмінієвих опалювальних приладів. Теплова потужність знаходиться у тих же межах. У продажу можна зустріти алюмінієві низькі радіатори, у яких тепловіддача дорівнює 80 і 140 Вт на секцію. Робочий тиск складає 25-35 атмосфер.

  • серед опалювальних приладів зустрічаються батареї не з суцільними сталевими осердями, а з трубками зі сталі, поміщеними між алюмінієвими колекторами. Їхній робочий тиск, вказаний виробниками, зазвичай дорівнює 12 або 16 атмосфер;
  • вони часто не мають вертикально розташованих каналів і у разі бокового підключення можуть прогріватись від колекторів за рахунок теплопровідності алюмінію. Циркуляцію теплоносія забезпечує остання секція, оскільки вона є проточною.

Високі радіатори

Коли підбір радіатора за розмірами обмежений через брак місця для розміщення стандартного приладу, перевага надається високим та вузьким батареям, оскільки ці моделі мають обмежену ширину.

Чавунні радіатори.

На відміну від вітчизняних виробів із чавуну стандартних габаритів, серед зарубіжної продукції можна зустріти дизайнерські прилади, висота яких є незвичайною для українських споживачів. Наприклад, лінійка чавунних радіаторів Demrad Retro.

  • висота секції при ширині 76 мм варіюється в межах 661 – 954 мм;
  • глибина – 203 міліметри.

Робочий тиск – 10 атмосфер, відчувають їх за 13 атмосферах.

  • висота секції 880 мм; глибина 95 мм;
  • довжина 80 мм.

Робочий тиск становить 4 кгс/см², а під час проведення випробувань – 6 кгс/см². Слід зазначити, що радіатор для центрального теплопостачання не призначається. Він має сердечники, розташовані тільки у вертикальних каналах.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий