Мое название содержимое страницы

Самостійне підключення радіаторів опалення до різних систем теплопостачання

Монтаж

На практиці ефективність навіть найякіснішої системи опалення застаріває з часом. З цієї причини нерідко перед господарем будинку постає проблема заміни якихось окремих її складових.

Поміняти радіатор опалення дуже неважко: необхідно лише дотримуватись покрокової інструкції, хоча б трохи розбиратися в специфіці цієї сфери і мати відповідний інструмент.

Види опалювальних систем

Сучасні способи підключення радіатора опалення є виключно важливими нюансами щодо забезпечення домашнього тепла. У будівельній практиці найбільш поширені два види систем опалення – це однотрубна та двотрубна. Саме від того, який саме вид опалення у вас в будинку фігурує, – і залежить те, за якою схемою здійснюватиметься інтеграція радіатора.

До речі, навіть якщо батарею ви підключаєте не самостійно, а за допомогою професіоналів зі спеціалізованої компанії вам все одно варто бути обізнаним про те, яку саме опалювальну систему вам встановили. Для наочності розглянемо кожну з цих видів докладніше.

Однотрубне опалення

Цей вид працює за принципом подачі води в сучасний радіатор, як правило, інтегрований у квартирі висотної будівлі, тобто багатоповерхівки. Дане підключення опалювальної батареї вважається найдоступнішим і найпростішим видом.

Але і в цій системі є свої недоліки: беручи до уваги такі, здавалося б, прості монтажні роботи, однотрубна система не передбачає можливості самостійного регулювання тепла, що подається. Тобто цей вид опалення не передбачає додаткових пристроїв, здатних надати домовласнику таку послугу. Зважаючи на це тепловіддача в квартирі подається відповідно до закладеного розрахункового рівня.

Двотрубне опалення

Діяльність цієї системи ґрунтується на просуванні по першій трубі гарячого теплоносія, при цьому по другій трубі у зворотному напрямку – робиться висновок вже охолодженої рідини. У такому вигляді подачі тепла має місце паралельний спосіб підключення опалювальних пристроїв.

Характерна риса двотрубної системи — методична рівномірність нагріву всіх її складових. Плюс до всього, власник такого опалення має можливість самостійно регулювати тепло в квартирі за допомогою специфічного вентиля, монтованого біля самого радіатора.

Місце установки радіатора

Чи маєте ви послідовне підключення батарей опалення або більш ускладнене — паралельне, у будь-якому випадку пам’ятайте, що подача тепла є не єдиною функцією цих агрегатів. Додатковий бонус подібних пристроїв полягає в наданні радіаторами непоганим захистом від холодного вторгнення вітрів і протягу.

Тому не дивно, що саме під підвіконнями знаходять свій притулок ці рятівні пристрої. Радіатори опалення здатні забезпечити відмінну теплову завісу, особливо в локалізації вікон.

Порада: Не монтуйте два радіатори близько один до одного – це може призвести до втрати дорогого тепла: у рази знизиться щільність гарячого повітряного потоку, що спричинить і різке падіння ефективності самої подачі тепла.

Перед використанням конкретного виду підключення схематично складіть план, на якому чітко і візуально позначте розташування пристроїв, проведіть правильні розрахунки монтажної відстані.

Радіатори розташовані правильно у таких випадках:

  • пристрої знаходяться на відстані 100 мм від нижньої лінії підвіконня;
  • відстань до підлоги – 120 мм;
  • відстань до стін – 20 мм.

Підключаємо радіатори до різних систем циркуляції води

Теплоносій в опаленні, який, як правило, є звичайною водою, циркулює в системі двома способами — вимушено або природно. У примусовому порядку робота теплоносія здійснюється завдяки водяному насосу, що проштовхує воду трубою. Зрозуміло, що подібний насосний пристрій є елементом загальної схеми опалення. Монтаж такого агрегату або проводиться безпосередньо поблизу нагрівального обладнання — котла, наприклад, або спочатку входить у його «первіддану» комплектацію.

Інша система, що має природну циркуляцію, дуже дієва і ефективна в місцях, де найчастіше з’являються стрибки напруги. У зазначеній схемі такої циркуляції відсутній насосний пристрій, зате є енергонезалежний котл. Рух рідини системою здійснюється рахунок витіснення гарячим потоком води охолодженого теплоносія.

Схеми підключення радіаторів опалення

Будь-яка зі схем підключення радіаторів, перерахованих нижче, цілком здатна реалізуватися в системі опалення з «примусовим» підходом, тобто за наявності насоса:

Підключення одностороннє або по-іншому серпоподібне Виробляється верхній монтаж подачі труби, тобто тієї, по якій спочатку просувається вода, а потім і труби обратки або по-іншому відводить, по якій охолоджена рідина йде. Зворот встановлюється знизу. За такого способу здійснюється загальне рівномірне прогрівання кожної секції будь-якого радіатора у системі.

Одностороннє підключення – це ідеальний вихід для власників одноповерхових дач та особняків. Виготовляється він у тому випадку, якщо необхідний монтаж батарей з максимальною кількістю секцій. При цьому така конструкція сприяє появі великих втрат.

Нижня схема підключення. Непогане рішення для систем, у яких фігурує трубопровід, встановлений під підлогу. Труби подачі та відведення встановлюються до нижніх патрубків, які розташовані на секціях, що протилежать один одному.

Недолік подібної системи – слабкий рівень ефективності: рівень тепловтрат може сягати 15%. Відбувається це через те, що батареї вгорі нагріваються менш інтенсивно та нерівномірно. Діагональна схема підключення. Цей варіант передбачає застосування крана Маєвського та заглушки. Така система розрахована використання радіатора з великою кількістю секцій. Зверху – труба подачі, внизу – обратка.

Зважаючи на універсальне виконання такої конструкції, теплоносій наповнює радіатор рівномірно, що, зрозуміло, сприяє максимальному ступеню тепловіддачі. Перехресна схема значно підвищує ефективність системи: втрати у теплі скорочуються до 2%!

До монтажних робіт необхідно прорахувати всі важливі нюанси:

  • Найкраще встановити таку систему нагріву, яка надає можливість регулювання тепла в будь-якому – ручному та автоматичному режимах. Для цього слід придбати систему, укомплектовану терморегуляторами.
  • Ручні пристрої, такі як краніки, вентилі та специфічні засувки – це елементи, що забезпечують додаткову безпеку. У надзвичайній ситуації за допомогою їх можна миттєво припинити подачу тепла, відключивши радіатори. Також ця перевага є актуальною і при ремонті якоїсь окремої батареї: немає необхідності відключати всю систему.
  • Якщо у вас однотрубна схема монтажу клапанів, варто додати до системи спеціальні перемички між трубами – байпас. Відсутність таких пристроїв – синонім марної установки клапанів.
  • Встановлюйте на батареї клапани Маєвського, за допомогою яких можна ефективно витравлювати повітряні пробки із системи.

Покроковий монтаж

  • Попередньо зробити всю необхідну розмітку для монтажу кронштейнів;
  • Закріпити ці пристрої до стін.
  • Встановити крани Маєвського на батареї.
  • Монтувати заглушки та регулятори подачі тепла, краніки та клапани.
  • Горизонтально здійснити вирівнювання батареї, розміщеної на кронштейнах.
  • Підключити за допомогою перехідних згонок батарею до загального трубопроводу.
  • Здійснити опресування системи опалення та попередній пуск рідини.

Таким чином, правильний монтаж радіаторів опалення — справа проста: проблем у процесі самостійної установки у вас виникнути не повинно.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий