Мое название содержимое страницы

Шахтні котли типу Холмова

Горение в котле. Картинка Котлы Холмова
Содержание

Котел Холмова

Створення опалювального котла самостійно — це хороший метод заощадити кошти. Є безліч модифікацій котлів, які цілком можна виготовити самому. Однак найпростішим з них, мабуть, вважається саме котел Холмова. Цей прилад, по крайней мере, спочатку, чи здається досить ефективним, а тому багато хто віддає перевагу іншим конструкціям. Частково ці люди мають рацію, адже ККД у опалювального приладу Холмова не такий вже високий, зате схема його гранично проста, завдяки чому помітно спрощується процес виготовлення.

Будова та конструктивні особливості котла Холмова

Під котлом Холмова мається на увазі конструкція шахтного типу. Це означає, що топковий відділення, а також відділ з обмінником тепла, розташовуються в даному випадку вертикально. Функціонують такого роду котли на твердому паливі, в якості якого можуть виступати і дрова. Потужність промислових моделей, які можна придбати в спеціалізованих торгових точках, становить 10, 12 і 25 кіловат. Якщо паливне відділення буде повністю завантажено, це може забезпечити тривалий обігрів приміщення середніх розмірів в межах 12-16 годин.

Всі котли Холмова можуть бути двох різновидів:

  • енергозалежними;
  • незалежними.

А тепер більш детально розглянемо внутрішній устрій описуваного опалювального приладу. Отже, він включає в себе такі конструктивні елементи:

  • корпус;
  • терморегулятор;
  • паливна шахта;
  • вхід / вихід, необхідні для вступу, виведення і зливання, монтажу групи безпеки або ж клапанів-запобіжників;
  • камера, в якій розташовується теплообмінник;
  • патрубок для під’єднання димоотводним труби;
  • колосникові решітки;
  • компенсатори термального розширення;
  • дверки;
  • зольник.

Елементів, як бачимо, не дуже багато. Що ж стосується ваги, то, наприклад, котел, потужність якого становить 12 кіловат, важить близько 255 кілограмів. Стандартні габарити такі (ВхШхД): 124х48,5х66 сантиметри. З цієї причини у вас не виникне жодних труднощів з тим, щоб занести такий котел, скажімо, в дверний проріз. Моделі, потужність яких становить 10 кіловат, мало чим відрізняються від описаних вище (як за параметрами, так і за зовнішнім виглядом), головне ж відмінність полягає у внутрішній конструкції.

Верхні дверки приладу подвійні, а всередині розташовується термоізоляційний матеріал (власне, через це вони і не прогріваються вище 80-ти градусів). По краях дверки обклеєні азбестовим ущільнювачем, а для фарбування використовується особлива термостійкий фарба. Для закривання задньої кришки є 4 швидкоз’ємні гвинта, все ж інше закривається за допомогою спеціальних замків. Крім того, нижня дверцята зольного відділення закривається термоізоляційним матеріалом тільки на 40 відсотків, проте її температура, як правило, не перевищує позначки в 90 градусів, оскільки елемент охолоджується перманентними повітряними потоками.

Важлива інформація! Днище камери не є самою нижньою частиною опалювального приладу. В якості останньої виступає особлива платівка з парою довгих ніжок і розташованим всередині термоизолятором.

Завдяки всьому цьому шахтний котел Холмова отримав не тільки досить високий ККД, а й достатній ступінь пожежної безпеки. Як наслідок — пристрій цілком може встановлюватися навіть на підлогу, виконаний з деревини.

Якщо ж розглядати конкретно енергонезалежні моделі опалювального приладу Холмова, то вони додатково обладнуються вентилятором або димососом, а ще спеціальним контролером, службовцям для контролю процесу. Однак найбільшою популярністю користуються все-таки енергонезалежні пристрої. Робочий процес в них регулюється за допомогою спеціального терморегулятора, який розташовується на фронтальній стінці. Цей терморегулятор з’єднується за допомогою ланцюжка з невеликою поддувальной дверцятами.

Сама дверцята призначається для подачі повітря всередину котла, що потрібно для підтримання процесу спалювання палива. Розташовується на великий дверцятах зольного відділення. Цілком ніколи не закривається, оскільки повинен бути особливий зазор, необхідний для мінімального проходження повітряних мас.

Зверху задній частині знаходиться патрубок, а до нього, в свою чергу, приєднаний димохід. Даний елемент, до слова, і призначається для створення природного тяги. В результаті повітря подається в прилад через поддувальную дверку. За парою колосникових решіток з чавуну (які, до речі, є виймати) знаходиться допоміжний зварений колосник, який також називають горбиків, адже він розташовується вище пари інших.

Під гратами розташовується зольний ящик (в ньому збирається зола). Якщо дверцята відкрита, даний ящик можна з легкістю витягнути для подальшої його очищення. Робоча рідина зливається за допомогою спеціального півдюймових патрубка, який знаходиться в нижній частині котла. Аналогічний елемент є для патрубка-запобіжника або групи безпеки. Вироби для надходження і «обратки» мають більший розмір, зворотний патрубок розташовується знизу, а вихідний — зверху.

Важная информация! Во избежание расширения отопительного прибора до критических габаритов и расхождения швов в приборе наличествуют компенсаторы расширения.

Останні є по периметру котла. Крім того, вони є в корпусі — виконані у формі перегородок / стрижнів. Дистанція між розділовими стінками становить 24 сантиметри. Що ж стосується теплообмінника, то для нього такі компенсатори конструкцією не передбачається, оскільки габарити даного елемента дозволяють йому зберігати власну форму.

Відео — Як влаштований котел Холмова потужністю в 25 кіловат

Особливості дії шахтних котлів

Повітря потрапляє під колосник і безпосередньо в котел за допомогою поддувальной дверки, тому паливо і спалюється. Коли це відбувається, утворюються димові гази — вони виводяться крізь газову щілину. Котел Холмова має таку конструкцію, що об’єму повітря, що подається за допомогою поддувальной дверки, спочатку вже недостатньо для повноцінного спалювання. Як наслідок — при роботі приладу спостерігається певний хімнедожог.

У нашому випадку хімічний недожог свідчить про те, що в ході окислення утворюється не чистий вуглекислий газ, а він же, але вже в поєднанні з чадним. Повітря, який проходить під допоміжним колосником, затягується в отвори на ньому. Число даний отворів таке, що кількості вторинного повітря вже занадто багато. Теплонапруженість в цьому місці досить висока і може досягати 700-800 градусів, внаслідок чого залишки чадного газу і окислюються.

Важлива інформація! Якщо заглянути у вічко, який знаходиться в задній верхній дверцятах, то буде видно, що вогонь виривається з отворів на допоміжному колоснику (жовтий або блакитний, як при згорянні газу).

Після окислення газ переміщається в радіаційний відсік камери згоряння. Там він перемішується, піднімається і ділиться завдяки обменнику на пару потоків. Далі за допомогою вихідного патрубка газ потрапляє прямо в димар. Конвективная теплова енергія береться обмінником і стінками, що розташовуються поруч з ним. Робоча рідина після проходження вхідного патрубка, відповідно, вдаряється об стінку, після чого розтікається і рухається через весь прилад між обмінником тепла і камерами. Уже прогрітий теплоносій подається в опалювальну систему за допомогою вихідного патрубка у верхній частині пристрою.

Креслення шахтного котла типу Холмова

Інструкція по виготовленню котла Холмова своїми руками

Нижче наведена покрокова інструкція по створенню котла Холмова своїми силами. Потужність приладу, який буде розглядатися, становить 8-10 кіловат.

У відповідності з кресленнями, які наведені у відеоролику нижче, габарити вироби будуть виглядати приблизно так:

  1. 0,8 метра в высоту;
  2. 0,47 метра в ширину;
  3. 0,576 метра в глубину (если добавить дверку с горловиной, то получится 0,63 метра).

Відео — Шахтний котел на твердому паливі

Етап перший. Готуємо все необхідне для виготовлення шахтного котла

Для виготовлення котла Холмова в обов’язковому порядку обзаведіться: листовою сталлю товщиною 0,3-0,4 сантиметра.
— залізним прутом діаметром 1 сантиметр і довжиною 47 сантиметрів;
— шнуром з азбесту (рекомендовані розміри — 1,5х1,5 сантиметри);
— трубами — діаметр повинен становити 1,5, 2, 4 і 11,5 сантиметра.
Що ж стосується кількості витратних матеріалів, то воно повинне підбиратися на основі обраного креслення. Безумовно, не варто забувати і про невеликому запасі.

Етап другий. Споруджуємо внутрішню частину котла Холмова

Ця частина є, по суті, конструкцією, що складається з чотирьох стінок і має водяну перегородку. Процес виготовлення повинен починатися саме зі спорудження цієї водяній перегородки. Габарити елемента повинні виглядати наступним чином:

  • 48,5 сантиметра в висоту;
  • 40,3 сантиметра в ширину;
  • 6 сантиметрів в глибину.

Що ж стосується перегородки, то це, по суті, пара вертикальних стінок, до яких приварені низ і верх. По центру необхідно приварити компенсатор, що представляє собою П-подібний металевий елемент. Даний компенсатор приварюється ще на самому початку до однієї зі стінок. Якщо говорити про торцевих перегородках, то вони в даному випадку не потрібні.

Потім для того, щоб зробити котел Холмова, потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій.

Крок 1. Вирежьте з листового металу внутрішні бічні стінки опалювального приладу. Якщо ознайомитися з відеороликами і кресленнями, можна прийти до висновку, що висота даних стінок коливається в межах 77 сантиметрів, а ширина становить 54,6 сантиметра. Однак це не звичайні прямокутники, адже перед нижнім кутом повинен розташовуватися прямокутник вертикального типу з розмірами 20,8х8 сантиметрів, а на тій же стороні, але зверху, горизонтальний з габаритами 38,7х3 сантиметри. Крім того, ви повинні вирізати на цих сторонах дірки під водяну перегородку. Вони повинні розташовуватися в 2-х сантиметрах від верхньої сторони і в 10,2 сантиметрах від задньої.

Крок 2. Далі виріжте передню / задню боку. Розміри першої повинні складати при цьому 40,3х56,2 сантиметри, а другий — 40,3х77 сантиметри.

Крок 3. Сваріте всі описані вище елементи в одну конструкцію. Використовуйте при цьому точкове зварювання. Так деталі будуть об’єднані в одне ціле, але при необхідності у вас буде існувати можливість коригувати їх розташування.

Крок 4. Далі необхідно приварити пару металевих арок. Перша з них повинна бути П-образної, а друга — цілісною. Першу фіксуйте в нижній частині звареної конструкції, а другу — у верхній. При цьому важливо, щоб кут між даними елементами і стінками становив 90 градусів. Що стосується рамки, то її можете вирізати з того ж листового металу, хоча, як варіант, можете зварити, використовуючи металеві смуги шириною по 3 сантиметри кожна.

Крок 5. Після цього гарненько проваріть кожен з швів.

Крок 6. Сделайте ще одну рамку у вигляді літери «П». Її габарити при цьому повинні бути такими, щоб вона з легкістю вмістилася всередині агрегату. Встановіть цю рамку над водяною перегородкою (дистанція між ними повинна становити 9 сантиметрів).

Крок 7. К верхніх частин прямокутників, які виступають в передній частині, приварите горизонтально залізну смугу довжиною 40,3 сантиметра і шириною 8 сантиметрів.

Крок 8. У верхній частині задньої сторони виріжте круглий отвір діаметром 11,5 сантиметра.

Етап третій. Споруджуємо зовнішню частину шахтного котла

Тепер приступайте до виготовлення дверцят і зовнішніх стінок водяної сорочки. Послідовність дій у цьому випадку повинна бути наступною.

Крок 1. Вирежьте з листового металу зовнішні стінки у вигляді звичайних прямокутників. Габарити в сторону повинні складати 46,3х56,2 сантиметри, бічних — 57,6х77 сантиметри, а задньої — 46,3х77 сантиметри.

Крок 2. Во фронтальної стінки виріжте пару круглих отворів для компенсації (як варіант, дані отвори можуть бути і ромбовидними) діаметром по 1 сантиметру. Зробіть так, щоб отвори розташовувалися на єдиної вертикальної лінії. А в верхньому правому куті виконайте ще один отвір, в цьому раз діаметром 1,5 сантиметра. Цей отвір потрібно для термометра.

Крок 3. У тильній стінці також виконайте отвори. Це повинна бути пара компенсаційних і ще 3 допоміжні (для димохідної труби, подачі робочої рідини діаметром 4 сантиметри і під зливний клапан діаметром 1,5 сантиметра).

Крок 4. Продолжаем споруджувати котел Холмова. Тепер в бічних стінках існує потреба у проведенні 4 отвори для компенсації. Перша пара на стінках при цьому повинна розташовуватися врівень з компенсатором сорочки, сюди ж згодом доведеться вставляти і приварювати залізний пруток. У лівій стінці просвердлите пару отворів — діаметром 4 сантиметри (для виведення робочої рідини) і 2 сантиметри (під терморегулятор).

Крок 5. Ізготовьте компенсатори у вигляді літери «П» в кількості десяти екземплярів. Габарити повинні складати 3х4х4 сантиметра (висота, ширина і довжина відповідно).

Крок 6. Пріваріте ці компенсатори до відповідних отворів у зовнішніх стінах.

Крок 7. Пріваріте до внутрішньої частини все зовнішні стінки.

Крок 8. Пріваріте димохідну трубу і патрубки.

Крок 9. Пріваріте чотири болта в верхній частині конструкції. Вони повинні розташовуватися по периметру камери для теплообміну.

Крок 10. Проверьте конструкцію на предмет герметичності. Візьміть для цього заглушки і поставте на кожен з патрубків, після чого залийте в прилад рідина. Підніміть показник тиску приблизно до 2,2 бар. Стандартне робочий тиск у описуваного пристрою становитиме 1,5 бар. Якщо виявите місця протікання, в обов’язковому порядку їх заваріть.

Крок 11. У кінці приварите днище.

Етап четвертий. Виготовляємо поріжок, дверки і колосник шахтному котлу

Що стосується порожка, то це кришка прямокутної форми з рядом отворів і бортиками. Габарити даного елемента повинні складати 5,5х16х40 сантиметри, а алгоритм дій по його виготовленню наведено нижче.

Крок 1. Вначале візьміть листовий метал.

Крок 2. Далі в кожному з кутів листа виріжте по одному отворів квадратної форми а розміром сторони 5,5 сантиметра.

Крок 3. Загніте вгору боку.

Крок 4. Стикі ретельно проваріть.

Крок 5. Проделайте уздовж однієї з 40-сантиметрових сторін отвори по 1,2 сантиметра в кількості 14-ти штук.

Відео — Самостійне виготовлення шахтного котла

Зверніть увагу! Переверніть поріжок «догори ногами», помістіть в корпус таким чином, щоб він розташувався під водяний перегородкою на днище. Зазор при цьому повинен складати приблизно 3,5 сантиметра.

Розміри колосника, відповідно до креслень в Інтернеті, повинні складати 20х40 сантиметрів, хоча отвори на дні в даному випадку повинні бути вже поздовжніми. Основну частину дверцят виготовте таким же чином, як і поріжок, потім у верхній частині виріжте отвір 8х19 сантиметрів. Важливо, щоб отвір закривався кришкою-заслінкою з завісами, які приварені над утворився отвором.

Дверку по периметру обклейте азбестовим шнуром, користуючись при цьому термостійким герметиком. Приварите з одного боку вушка під петлі, а з іншого — залізну смужку з прорізом по центру. Спеціальна ручка буде входити як раз в цей проріз.

В кінці залишається тільки зробити даху топкової / теплообмінної камер за тією ж технологією, що і основну частину дверцят. На цьому все, як бачите, котел Холмова має досить просту конструкцію, тому з виготовленням цілком можна впоратися своїми силами. Удачі в роботі!

Принцип роботи шахтного котла

Через поддувальную дверцята повітря надходить в подколосніковую камеру і котел, завдяки чому горить паливо. Під час горіння виділяються димові гази, які проходять далі через газову щілину. Котел сконструйований таким чином, щоб кількість поступаемого повітря через поддувальную дверцята, було спочатку недостатнім для повноцінного горіння. В результаті прилад працює з певним хімнедожогом.

Хімічний недожог означає те, що в процесі окислення вуглецю вийшов неконечную продукт згоряння вуглекислий газ, а вуглекислий газ разом з чадним газом. Проходить під додатковий зварений колосник повітря, простягається в отвори в ньому. Кількість цих отворів розраховане таким чином, щоб обсяг вторинного повітря був надлишковим. Це місце має високу теплонапряженности — 600-800 ° С. Завдяки цьому окислюється залишився чадний газ.

Зверніть увагу! Якщо подивитися через вічко у верхній задніх дверцятах, то можна побачити, що з отворів додаткового колосника виривається полум’я, блакитнувате, як газове, або жовтувате.
Окислений повністю газ простягається з високою швидкістю в радіаційну частину топки. Перемішуючись, він піднімається вище і розділяється на 2 потоку теплообмінником. Після чого через вихідний патрубок витягується в димохідну трубу.

Теплообмінник і стінки біля нього забирають конвективное тепло. Теплоносій, потрапляючи через вхідний патрубок, спочатку вдаряється об стіну, а потім розтікається всередині і проходить наскрізь котла між камерами і в теплообмінник. Виходить нагрітий теплоносій в систему опалення через вихідний патрубок нагорі приладу.

Рекомендації і досвід експлуатації шахтних котлів типу Холмова

Багато хто помилково вважає, що якщо збільшити площу або кількість теплообмінників всередині камери, то це підвищить ККД котла. Насправді найбільший обсяг тепла виходить саме в радіаційної частини — близько 60-70%.

Укладати дрова рекомендується уздовж колосників, а не поперек, це забезпечить більш якісне і рівномірне горіння палива. Завантажують котел або повністю кожні 12-16 годин або періодично підкладають. Золу необхідно вичищати 1 раз в 2 дні. Теплообмінник очищається 1 раз в півмісяця.

Котел Холмова швидко набирає температуру. При повному завантаженні він досягає вкрай високих температур всього за 20 хвилин. На 1 годину топлення потрібно 3 кг брикетів. При повному завантаженні цим паливом він обігріває близько 13 годин, суха береза ​​(36 кг) горить до 9 годин. У деяких випадках котел не зміг працювати в міжсезоння, коли була потрібна температура на подачі до 50 °, а також на мінімальному режимі. Сам Холмов радить уникати використання тліючого режиму.

При першому запуску обов’язково опресовування котла Холмова під тиском 1,5 атм повітрям, попередньо промазав шви мильним розчином.

Рекомендується купувати котел Холмова тільки у перевіреного самого виробника і при наявності договору.

Переваги та недоліки котла Холмова шахтного типу

Всі переваги котла Холмова

Отже, почати варто з плюсів, яких не мало:

  • Універсальність. Котел Холмова, як уже було сказано вище, може працювати на будь-якому вигляді сухого палива, таких як дрова або брикети. Також в ньому можуть бути використані намоклі дрова (вологість не повинна перевищувати сорока п’яти відсотків);
  • Високий коефіцієнт корисної дії. Такий опалювальний котел може бути використаний в самих різних умовах в залежності від того, яка модель була обрана. Наприклад, існують моделі для заміських будинків, приміщень під склад, котеджів і так далі.
  • Висока автономність. Це не стосується моделей з залежністю від електроживлення. Енергонезалежні моделі, без доступу до електрики, можуть працювати від дванадцяти до вісімнадцяти годин на одній закладці палива.
  • Високий рівень безпеки. З котлом Холмоване потрібно встановлювати системи, які будуть відслідковувати витоку чадного газу. Його витік в цьому котлі практично дорівнює нулю.

Недоліки шахтних котлів Холмова шахтного типу

Однак, не варто думати що можна купити котел Холмова ідеальний. У нього теж є мінус, але він тільки один — в ньому осідає смола і сажа, які з часом починають накопичуватися. При цьому не всі вони потрапляють в спеціально відведені камери, а тому вичистити їх може бути проблематично.

Як вибрати собі котел Холмова?

Що ж стосується того, який котел вибрати? Теплогенератори розрізняються на два різновиди — шахтні КДГ з нижнім шаром горіння і циліндричні КДГ з верхнім шаром горіння. Обидва вони мають свої плюси і мінуси. У котлів з верхнім горінням є два дуже відчутних нестачі. Перший з них — неможливість додати палива в котел, поки він працює. Тобто потрібно дочекатися повної зупинки роботи. Другий — необхідність час від часу замінювати важливі конструкторські деталі, що може дратувати.

Але що ж щодо шахтних котлів? Довгий час їм ставили в докір той факт, що у них досить низький коефіцієнт корисної дії, однак тепер це в минулому. Компанія Termico взяла за основу ранні моделі котла Холмова і поліпшила його, у багато разів підвищивши ефективність. Завдяки виконаній роботі були прибрані практично всі недоліки ранніх моделей, а коефіцієнт корисної дії був підвищений до дев’яноста відсотків.

При всьому цьому у котла Холмова спочатку були відсутні недоліки КДГ з верхнім шаром горіння. У будь-який момент часу, працює котел чи ні, можна відкрити дверцята і заправити ще палива в топку.

Обсяг шахтних котлів Холмова Бизон найвищий серед конкурентів — сто тридцять два квадратні дециметра. Саме стільки палива може поміститися в котлі Холмова від цієї фірми. У котлі з потужністю в п’ятнадцять кіловат може зберігається до ста п’ятдесяти п’яти квадратних дециметрів дров.

Завдяки вдалим інженерним рішенням фахівцям компанії вдалося підвищити час роботи до двадцяти п’яти годин за одну закладку дров, що здається просто неймовірним. Однак, якщо врахувати, що коефіцієнт корисної дії у котлів від компанії Termico — дев’яносто відсотків, то відразу стає зрозуміло, звідки такі великі цифри для часу роботи.

Крім того, в котлах від Бізон використовуються тільки самі міцні та довговічні матеріали. Все через гонитву за якістю, яку компанія успішно виграє. Крім цього, за кожним етапом виробництва безупинно стежать, щоб виключити можливість низької якості продуктів. Термін служби котлів від Бізон — від десяти років (якщо дотримуватися правил експлуатації пристрою).

Що краще – купити шахтний котел типу Холмова або зробити своїми руками?

Вибір між купівлею шахтного котла типу Холмова та його самостійним виготовленням — це складне рішення, яке вимагає уважного врахування багатьох аспектів. Існують переваги та недоліки у обох варіантах, які варто врахувати перед прийняттям рішення.

Купівля шахтного котла типу Холмова може мати деякі переваги. Він виготовлений професіоналами з використанням високоякісних матеріалів і технологій, що може забезпечити надійну роботу і довгий термін служби. Такий котел зазвичай має сертифіковані характеристики, які відповідають стандартам безпеки і екології, що може бути важливим аспектом при виборі опалювального обладнання.

З іншого боку, можливість зробити шахтний котел своїми руками також має свої переваги. Власноруч створений котел дає можливість втілити в життя власні ідеї та вимоги, врахувати особисті потреби і обмеження. Це може бути вигідно з економічної точки зору, оскільки ви можете контролювати витрати на матеріали та виготовлення.

Проте важливо врахувати, що виготовлення котла самостійно вимагає великих знань з інженерії, техніки та безпеки. Неправильно сконструйований або погано змонтований котел може стати джерелом небезпеки для життя і здоров’я, а також призвести до непередбачених аварій.

Тому, перед вибором між купівлею шахтного котла типу Холмова та його виготовленням своїми руками, важливо ретельно вивчити всі аспекти: власні знання та вміння, фінансові можливості, вимоги до безпеки і сертифікованості обладнання. Це допоможе прийняти обдумане і правильне рішення, яке відповідатиме вашим потребам і забезпечить безпечну та ефективну роботу опалювальної системи.

Де купити твердопаливні котли типу Холмова в Україні?

Купити твердопаливні котли на площу 200 метрів можна у городах України Дніпро, Чернігов, Чернівці, Черкаси, Хмельницький, Херсон, Харків, Ужгород, Тернопіль, Суми, Рівно, Полтава, Одеса, Миколаєв, Луцьк, Кропивницький, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Житомир, Вінниця, Львів, Київ, Луганськ, Донецьк, як в самих городах, так і областях. А замовляя у нас отримаєте безкоштовну доставку по області.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий

  1. Котлы Холмова Украина

    Шахтные котлы типа Холмова с БЕСПЛАТНОЙ доставкой домой по Украине
    Котлы Холмова шахтного типа 10 кВт — https://kotel-holmova.com.ua/kotel-holmova-10kwt
    Котлы Холмова шахтного типа 12 кВт — https://kotel-holmova.com.ua/kotel-holmova-12kwt
    Котлы Холмова шахтного типа 15 кВт — https://kotel-holmova.com.ua/kotel-holmova-15kwt
    Котлы Холмова шахтного типа 18 кВт — https://kotel-holmova.com.ua/kotel-holmova-18kwt
    Котлы Холмова шахтного типа 20 кВт — https://kotel-holmova.com.ua/kotel-holmova-20kwt

    Ответить