Мое название содержимое страницы

Схеми опалення заміського будинку своїми руками

Монтаж

Для того, щоб вирішити яку систему опалення можна встановити своїми руками для заміського будинку, необхідно ознайомитися з головними схемами, що існують. Детальна інформація про будову кожного з різновидів дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант з огляду на особливості конструкції.

Яка схема опалення є найбільш оптимальною?

При виборі найбільш оптимальної схеми опалення для заміського будинку, слід відповідально підійти до вирішення цього питання та взяти до уваги всі фактори. Враховуючи кожен із них, можна буде підготувати необхідні розрахунки та зайнятися проектуванням системи. Якщо власник будівлі не має в цьому досвіду, найкращим виходом буде звернутися за подібною послугою до професіоналів.

Грамотний розрахунок дозволить визначитися з обсягом матеріалу для роботи, його вартістю, а також підібрати оптимальну схему конструкції, виходячи з обраних параметрів будівлі.

Однотрубна система схема опалення

Однотрубна система опалення є одним контуром, який з’єднує всі радіатори в ланцюгу. Його простягають по всьому периметру будинку вздовж стін та підключають до твердопаливного котла на дровах. Істотним недоліком такої конструкції вважається та обставина, що кожна наступна в ланцюзі батарея має температуру, нижчу, ніж попередня.

Двотрубна опалювальна конструкція

Під двотрубною або двоконтурною схемою опалення мається на увазі система з двома окремими магістралями для подачі теплоносія в радіатори та відведення з них. Даний комплекс зручний у використанні тим, що при поломці можна вимкнути окрему батарею, не зупиняючи роботу всієї системи. Однак поставити її можна не в кожному будинку внаслідок різних обставин.

Променева схема опалення

Ця схема відрізняється від двоконтурної тим, що кожен радіатор підключається до системи незалежно від іншого. Щоб забезпечити такий процес роботи в ланцюг, вбудовуються розподільні колектори, завдяки чому існує можливість індивідуального налаштування окремого джерела опалення. Недоліком променевої схеми вважається досить велика витрата матеріалу під час встановлення.

Як правильно вибрати тип нагрівального приладу?

Як правило, заміський будинок обладнаний всім необхідним для проживання, у тому числі і системою опалення в холодну пору року для комфортного проведення часу.

Для довідки! Пічне опалення може нагріти лише невелику за площею будову. Крім того, тепле повітря поширюється приміщенням нерівномірно і досить довго.

Тому, при виборі нагрівального приладу, яке здатне забезпечити теплом всю будівлю, враховуються багато критеріїв, але перевага все ж таки надається котлам, що працюють на різних енергоносіях.

Різновиди котельних пристроїв схеми опалення

Залежно від споживаного палива, можна виділити кілька видів котлів, які мають свої переваги та недоліки. До них належать такі типи конструкцій:

  • Газовий. Даний тип приладу вважається одним із найекономічніших і найпростіших у монтажі. Однак, не всі власники заміських будинків мають можливість підключитися до газової магістралі.
  • Дизельний. Схема даної конструкції також відрізняється складністю використання. Прилад працює на рідкому паливі, яке можна придбати без проблем. Одним із суттєвих недоліків такого виду котла вважається неприємний характерний запах від продуктів горіння.
  • Електричний. Один з найбільш відданих приладів для опалення заміського будинку, так як для його встановлення не потрібно зведення котельної системи. Але в той же час багато власників відзначають, що використання такого пристрою тягне за собою суттєві витрати при його експлуатації.
  • Твердопаливний. Такий різновид нагрівального пристрою передбачає використання твердого палива для роботи. Порівняно з аналогами твердопаливний котел має найвищий ККД.

Газовий і дизельний котли є найбільш відповідними варіантами опалення заміського будинку, оскільки здатні працювати в автономному режимі. Вони практичні та надійні при експлуатації. При правильному встановленні конструкції, що працюють на природному газі та дизельному паливі, можуть безперебійно забезпечувати будівлю теплом протягом кількох тижнів без втручання у процес.

Вибір матеріалу для трубопроводу

Найбільш оптимальним варіантом матеріалу для проведення трубопроводу прийнято вважати поліпропілен. У порівнянні з аналогами він відрізняється надійністю та довговічністю, а також простотою монтажу. З’єднуються заготовки з поліпропілену за допомогою зварювання, що дозволяє встановлювати труби в стіні та під покриття для підлоги.

Увага! Вартість поліпропілену та фітингів до них при використанні як трубопроводу вийде набагато нижче, ніж, наприклад, витрати на труби та комплектуючі до них із металопластику.

Підключення радіаторів до ланцюга схеми опалення

Радіатори для підключення до опалювальної системи заміського будинку виконуються з матеріалів як сталь, алюміній або чавун. Найбільш поширеним різновидом серед них вважається алюмінієва конструкція. Вона має приємний зовнішній вигляд, має легку вагу і проста при установці.

Схеми підключення радіаторів також бувають різними. При цьому необхідно враховувати розташування трубопроводу та запірно-регулювального обладнання. Крім того, вибираючи спосіб підключення слід мати на увазі можливі тепловтрати.

Усі радіатори повинні бути оснащені запірним та регулювальним кранами для регулювання бажаного режиму роботи, а також краном Маєвського, що дозволяє випустити надлишки повітря в обладнанні.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий