Мое название содержимое страницы

Тарифи опалення в багатоквартирних будинках України

Тарифи опалення Тарифы на отопление

Самые  лучшие и экономичные

инфракрасные обогреватели для электроотопления квартиры или дома

переходите сейчас

Керамические инфракрасные обогреватели "Венеция"
Керамические инфракрасные обогреватели «Венеция»

Зараз в Україні спостерігається досить неприємна тенденція. Щороку все більше і більше б’ють по гаманцю громадян тарифи. Тепло стало чи не найбільш дорогим. Підвищення оплати на обігрів житла змушує багатьох людей влазити в борги, щоб не залишитися в холодних стінах взимку.

У зв’язку з цим, в цій статті буде проведено детальний аналіз підвищення тарифів, а також причин їх зміни щороку. Будуть дані поради щодо економії коштів на опаленні в холодний період 2017 — 2018 рр.

Як формуються ціни на опалення?

НКРЕКП — організація, яка контролює встановлення тарифів енергетики і комунальних платежів в Україні. На своїй офіційній сторінці в інтернеті вона виставила інформацію, подану в таблиці, яка детально описує, що впливає на зміну тарифів на тепло для населення. Також можна простежити які чинники впливають на збільшення вартості опалювальних послуг.

Проаналізувавши відомості, подані в таблиці, можна зробити висновки, що тарифи проходять три етапи затвердження.

Перший етап

Спочатку всі пропозиції по тарифам виносяться на розгляд на засіданнях в місцевих органах самоврядування. Зазвичай обговорюються наступні питання:

  • витрати палива;
  • вироблення і транспортування палива;
  • затверджується температурний графік;
  • обмовляється якість надаваних комунальних послуг;
  • розраховуються приблизна витрата палива.

На основі всього перерахованого вище і обмовляється вартість наданих послуг.

Другий етап

Певні юридичні особи отримують дозвіл на транспортування і поставку палива, і тут вони починають підрахунок вартості своїх послуг. Все формується і розраховується на основі документа «Про житлово-комунальні послуги», закріпленого у законі України.

Тарифи опалення

Третій етап

Після всіх підрахунків своїх послуг, юридичні особи передають всі дані НКРЕКП. Організація детально вивчає всі відомості і тут все постанови затверджуються або ж скасовуються.

Складання тарифів завжди ґрунтується на ряді актів і законів, закріплених в Конституції, тут і «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення» та багатьох інших.

Самостійне проведення розрахунків тарифів

Існує затверджена формула, по якій і складають тарифи. Виглядає вона наступним чином:

тариф = витрати повної собівартості + витрати на покриття втрат + плановий прибуток / обсяг реалізації теплової енергії.

Ця формула може звичайним користувачам здатися зовсім незрозумілою, але це лише на перший погляд. Насправді вона проста і логічна. Наприклад, тариф на тепло за 01.07.2016 в розгорнутому вигляді виглядає так:

  • 56 грн — прибуток;
  • 89 грн — фінансові втрати на електроенергію;
  • 50 грн — день, витрачені на саме паливо;
  • 78 грн — інші витрати;
  • 95 грн — зарплати.

Варто зазначити, що структура споживання тепла виглядає приблизно так, що якщо всіх споживачів прийняти за 100%, тоді з них:

  • 80% складе населення;
  • 12% юридичні особи;
  • 8% некласифіковані користувачі.

Варіація тарифів на опалення в різних містах

Потрібно розуміти, що в різних містах тарифи на опалення для населення можуть сильно різнитися. На це вливає ряд чинників, незважаючи на те, що підрахунки завжди проводяться по одній і тій же схемі. Так з якої ж причини можуть трапитися такі значні розбіжність?

Щоб отримати відповіді на це питання, слід звернути до висловлювань НКРЕКП. Саме на їх ресурсі є докладний опис причин неоднорідності тарифів по всій Україні.

Візьмемо до розгляду тариф, який застосовували в 2016 — 2017 роках для київської області. Щомісяця потрібно було платити 1416.96 грн за 1 Гкал тим людям, у яких є лічильник.

Тарифи опалення

До тих, хто не має його потрібно застосувати формулу:

опалювальна площа (квадратура квартири без балкона) х 32,97 = оплата за місяць.

Тобто, якщо площа квартири 50 м2 (балкон займає 3 м2), то рахувати потрібно так:

(50-3) х 32.97 = 1549 грн.

Зараз вимагають оплачувати тільки за опалювальний сезон, а раніше необхідно було вносити гроші протягом всього року рівними частинами.

Тепер розглянемо аспекти, що впливають на ціну в різних областях країни.

  1. Сума, необхідна на обслуговування робочого обладнання.
  2. Витрати і втрати, які трапляються під час перевезення ресурсу (на це впливає стан доріг і подібні фактори).
  3. Вартість покупки палива (багато що залежить від постачальника того чи іншого регіону, великі компанії надають товар за нижчими цінами).
  4. Обсяг наданого тепла (певні області дуже заселені і великі по території, а деякі навпаки).

Щодо рівних показників, то для будь-якого регіону можна назвати:

  • платню працівникам;
  • податки;
  • планований прибуток.

Подивившись уважно на це, можна зрозуміти, чому тарифи відрізняються в регіонах України, і деякі жителі змушені витрачати на тепло більше інших.

Якщо в загальному розглядати картину по регіонах, то найдорожчими є: Дніпро, Київ, Харків. Найдешевші: Львів, Маріуполь.

Така тенденція намітилася ще в 2015 році, збереглася і в 2016-му, швидше за все, отримає розвиток в 2017 і 2018 роках. Важливо, що за останні роки ми спостерігали найбільше подорожчання тарифів на тепло за всю історію незалежної України. Причинами для цього послужило, перш за все, збільшення вартості газу для нашої держави.

Пільги на опалення для українців

Є розряд підприємств, які користуються пільгами, але вони передбачені і для деяких категорій населення. Розберемося, хто ж може претендувати на оплату тепла за зниженими цінами.

  1. Воїни і ветерани АТО, інваліди війни, а також ті, хто втратив близьких у цій війні.
  2. Ветерани і жертви аварії на чорнобильській АЕС (категорія 1, 2).
  3. Ветерани війни, пожежники і служителі органів внутрішніх справ.

Виділяють і більш вузькі категорії. Пільги діють пропорційно. Тобто, якщо в родині з трьох осіб є пільговик, то зниження тарифу буде застосовуватися до 1/3 споживаної енергії.

Є категорії суспільства, які мають право претендувати на субсидії, щоб платити за комунальні послуга за зниженими цінами — решту платить держава.

Якщо у вас залишилися питання по оплаті і розрахунків тарифів, то рекомендуємо звернутися до онлайн-калькуляторів, які допоможуть дуже швидко вирахувати, скільки ви витрачаєте на газ, воду і т. д.

Економія в новому опалювальному сезоні

Швидше за все, в цьому році за опалення однокімнатної квартири доведеться віддати до 2000 грн. Це багато, так що є сенс зробити кілька кроків для мінімізації витрат, наприклад:

  • утеплити житло, щоб тепло концентрувалася в апартаментах і довше не покидало його;
  • постаратися отримати субсидії і перевірити чи немає у вашій родині людей, які є пільговиками;
  • купити одні з сучасних економічних обігрівачів, які працюють від електрики.

Перші два рішення досить популярні нині, але слід звернути увагу на третій пункт. Якщо інсталювати інфрачервоні панелі, то можна економити до 30% — 40% на місяць, використовуючи їх в якості додаткового джерела тепла або ж самостійного.

Шахтные котлы типа Холмова являются твердотопливными котлами длительного горения. Котел Холмова шахтного типа на одной загрузки топлива горит от 8 до 24 часов. На данный момент это самые экономичные твердотопливные котлы длительного горения.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий