Мое название содержимое страницы

Технічні характеристики чавунних радіаторів опалення, їх переваги та недоліки

Монтаж

Здавалося б, настав час здавати свої позиції чавунним радіаторам, придуманим ще в 1857 винахідливим Францем Сан-Галлі. Ті, хто виготовляє біметалічні або алюмінієві вироби, у цьому твердо впевнені. Мовляв, чавун катастрофічно застарів – настав час йому в брухт. Що ж, перевіримо та розглянемо в даному матеріалі чавунні радіатори – технічні характеристики яких порівняємо з аналогічними показниками батарей, виготовлених із сучасніших матеріалів.

Про конструкцію та види чавунних радіаторів

Кожен радіатор, подібно до конструктора, складається з декількох однакових секцій. Їх ллють у заводських умовах із сірого сорту чавуну. Канали, якими протікає гаряча вода, можуть мати круглу чи еліпсовидну форму. На етапі складання секції з’єднуються одна з одною за допомогою ніпелів, а місця стику додатково герметизуються. Для цього беруть термостійкі гумові чи паронітові прокладки.

За кількістю каналів однієї секції вони можуть бути:

Радіатори з чавуну можуть мати різну ширину (що залежить від кількості секцій) та висоту. Ширина радіатора залежить від об’єму приміщення, кількості вікон, товщини зовнішніх стін. Адже що більше секцій використовується, то більше тепла віддасть радіатор. Що стосується висоти, то вона може коливатися від 35 сантиметрів до півтора метра. Не забудемо подивитись і такий показник, як глибина радіатора. Адже від неї залежить, як впишуться до дизайну кімнати ці чавунні вироби. Глибина може мати значення від 50 до 140 сантиметрів і більше. Для монтажу знадобляться спеціальні міцні кронштейни, які треба закріпити на стіні. Адже зазвичай важкі батареї підвішують під віконним отвором на ці кронштейни, розташовуючи їх так, щоб батарея від стінки відступала на певну відстань. Втім, зараз з’явилися нові моделі типу для підлоги, у яких в комплекті додаються ніжки.

Переваги чавунних радіаторів

Їм підходить будь-який теплоносій


Поки технічна гаряча вода добирається з котельні до батареї, якість її краще не стає. Вона, втім, і спочатку не була ідеальною, а потім, прямуючи трубопроводами, захоплює з собою неабияку кількість домішок. Тож у наші квартири надходить вже якась рідина, досить агресивна у хімічному відношенні. Ця найагресивніша вода (якщо конкретніше, то в ній багато лугів) несе з собою ще й купу маленьких піщинок, що діють подібно до абразивів. І починає вона активно роз’їдати батареї зі сталі, наприклад. А піщинки, наче наждак, протирають їх тонкі стінки. А чавуну все це байдуже — адже він хімічно пасивний, а стінки у радіаторів з цього металу дуже товсті. І влітку, коли із системи зіллють воду, чавунна батарея не проіржавіє зсередини.

Максимальний робочий тиск
Робочий тиск чавунних радіаторів становить від 9 атмосфер і більше, залежно від виробника та моделі. Вони добре переносять гідроудари і тому часто використовують у системах централізованого опалення.
Довговічність
Якщо час від часу промивати батареї з чавуну, а також при необхідності замінювати міжсекційні прокладки, то вони вдячні на такий догляд. Років п’ятдесят зможуть працювати, справно нагріваючи ваші кімнати.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий