Мое название содержимое страницы

Теплоємність антифризу

Монтаж

Ефективність функціонування систем рідинного охолодження багато в чому визначається фізичними та хімічними властивостями рідини. Зі збільшенням теплоємності зростає кількість теплоти, яку рідина здатна сприйняти при заданому підвищенні температури. Зі збільшенням її теплопровідності теплота відводиться швидше.

Вода та Антифриз: плюси та мінуси

Вода – дешевий та доступний теплоносій. Вона має велику питому теплоємність (4,2 кДж/кг*°С) і хорошу теплопровідність. Є екологічно безпечна, а отже, будь-яка можлива протікання не становить загрози здоров’ю.

Якість води в опалювальній установці визначають такі параметри:

  • ступінь кислотності:
  • сталеві установки: 9,5 < pH < 10,5;
  • установки з алюмінієвими частинами: 7,5 < pH < 8,5;
  • чавунні котли на твердому паливі: 7,5 < pH < 10,5.
  • жорсткість <2,0 ммоль/л.

Антифризи, в порівнянні з водою, мають ряд переваг:

  • нижча температура замерзання;
  • присадки, що забезпечують захист елементів системи опалення від корозії, розчиняють і виводять опади, що утворилися, і накип;
  • при замерзанні не переходять у твердий стан, а стають пухкою кашоподібною масою, розширення якої значно менше, ніж у звичайного льоду.

До особливостей застосування антифризів можна віднести таке. Фізичні властивості антифризу відрізняються від властивостей води. Теплоємність антифризів на 15-20% менше, ніж у води; в’язкість у 2-3 рази вище; об’ємне розширення на 40-60% більше, теплопровідність гірша. Звичайно, це середні показники, все залежить від конкретної марки і виробника, але загальна тенденція саме така. Крім цього, у різних антифризів відрізняються величини теплопровідності, температури кипіння, інші характеристики.

В’язкість — властивістю рідини чинити опір відносному руху (зсуву) частинок рідини. Характеристиками в’язкості є: динамічний коефіцієнт в’язкості μ і кінематичний коефіцієнт в’язкості ν.

Утворені кислоти та опади можуть негативно впливати на роботу усієї опалювальної системи в цілому. Перегрітий антифриз спінюється, у системі утворюються повітряні пробки. Для запобігання цьому негативному фактору існують спеціальні присадки, що додаються до антифризів.

Змінюючи співвідношення концентрату і води, можна одержати рідину з температурою замерзання від -10°С до -65*С. Зазвичай антифриз продається у двох модифікаціях: з температурою замерзання не вище -65 ° С і температурою замерзання не вище -30 «С. При цьому концентрований варіант (розрахований на -65 ° С) може бути розведений водою. Для отримання теплоносія з температурою замерзання -30 * С до двох частин антифризу треба додати одну частину води, для -20 ° С — змішати антифриз навпіл з водою.

Деякі види антифризів (в основному на основі етиленгліколю) токсичні, тому їх не можна застосовувати в загальній системі ГВП Пари деяких антифризів є отруйними, і для таких теплоносіїв потрібні закриті розширювальні баки.

Антифриз — досить дорогий теплоносій, але вартість антифризу, що заливається в систему, не можна порівняти з ремонтно-відновлювальними роботами у разі розморожування цієї системи опалення.

КОРИСНІ ПОРАДИ З ВИКОРИСТАННЯ АНТІФРИЗУ

  • Заливаючи антифриз, необхідно перевірити, чи він випадає в осад при змішуванні з водою. Якщо випадає, краще використовувати дистильовану воду.
  • Не заливати антифриз у систему опалення, де використовуються оцинковані трубопроводи або оцинковані радіатори!
  • Антифриз старіє, тому його необхідно змінювати з періодичністю, вказаною виробником (4-5 років). ПромиваТи систему спеціальними складами.
  • Не застосовувати автомобільний «тосол» у системах опалення. В його складі є добавки, які не допустимі до використання в житлових приміщеннях.
  • Застосовувати спеціальні герметики для монтажу системи опалення. Вони забезпечують високу надійність з’єднань (наприклад, підмотування та гель для труб).
  • Консультуйтеся з фахівцями з приводу експлуатації котлів у системах, де теплоносієм виступає антифриз. Для проточних котлів з форсованими тепловими режимами в теплообмінниках з високим ступенем ребрування характерні короткочасні перегрівання стінок в моменти максимальних навантажень при включенні та вимкненні котла — і тут треба бути гранично обережним при виборі теплоносія. Інший приклад: запуск системи з чавунним котлом слід проводити на мінімальній потужності з поступовим виходом на режим.
  • Розведення антифризу більш ніж на 50% веде і до погіршення його антикорозійних властивостей. Також випадання осаду солей жорсткості, розчинених у воді.
  • Якщо розведення водою більш 50% — в отриманий розчин треба додати додаткові присадки.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий