Мое название содержимое страницы

Теплова потужність системи опалення

Обогреватели

Затишок та комфорт житла починаються не з вибору меблів, оздоблення та зовнішнього вигляду в цілому. Вони починаються із тепла, яке забезпечує опалення. І просто придбати для цього дорогий нагрівальний котел (теплоносій для системи опалення) та якісні радіатори недостатньо – спочатку необхідно спроектувати систему, яка підтримуватиме в будинку оптимальну температуру. Але щоб отримати добрий результат, потрібно розуміти, що і як слід робити, які нюанси існують і як вони впливають на процес. У цій статті ви ознайомитеся з базовими знаннями щодо цієї справи – що таке калькулятор розрахунку тиску системи опалення, як він проводиться та які фактори на нього впливають.

Для чого необхідний тепловий розрахунок

Деякі власники приватних будинків або ті, хто тільки збираються їх зводити, цікавляться тим, чи є сенс у тепловому розрахунку системи опалення? Адже йдеться про простий заміський котедж, а не про багатоквартирний будинок чи промислове підприємство.

досить, здавалося б, тільки купити котел, поставити радіатори та провести до них труби. З одного боку, вони частково мають рацію – для приватних домоволодінь розрахунок опалювальної системи не є настільки критичним питанням, як для виробничих приміщень чи багатоквартирних житлових комплексів. З іншого боку, є три причини, через які подібний захід варто провести. Розрахунок потужності газового котла опалення-калькулятор, ви можете прочитати у нашій статті.
Тепловий розрахунок значно спрощує бюрократичні процеси, пов’язані з газифікацією приватного будинку.
Визначення потужності, необхідної для опалення житла дозволяє вибрати нагрівальний котел з оптимальними характеристиками. Ви не переплатите за надлишкові характеристики виробу і не відчуватимете незручностей через те, що котел недостатньо потужний для вашого будинку.
Тепловий розрахунок дозволяє точніше підібрати радіатори, труби, запірну арматуру та інше обладнання для опалювальної системи приватного будинку. І в результаті всі ці досить дорогі вироби пропрацюють стільки часу, скільки закладено у їх конструкції та характеристиках.

Вихідні дані для теплового розрахунку системи опалення

Перш ніж приступати до підрахунків та роботи з даними, їх необхідно отримати. Тут для тих власників заміських будинків, які раніше не займалися проектною діяльністю, виникає перша проблема – на які характеристики варто звернути увагу. Для вашої зручності вони зведені в невеликий список, наведений нижче.

  • Площа будівлі, висота до стелі та внутрішній об’єм.
  • Тип будівлі, наявність прилеглих до неї будівель.
  • Матеріали, використані при будівництві – з чого і як зроблено підлогу, стіни та дах.
  • Кількість вікон та дверей, як вони облаштовані, як якісно утеплені.
  • Для яких цілей будуть використовуватися ті чи інші частини будівлі – де розташовуватимуться кухня, санвузол, вітальня, спальні, а де – нежитлові та технічні приміщення.
  • Тривалість опалювального сезону, середній мінімум температури у цей період.
  • «Троянда вітрів», наявність неподалік інших будівель.
  • Місцевість, де вже збудовано або тільки ще буде зводитись будинок.
  • Переважна для мешканців температура тих чи інших приміщень.
  • Розташування точок для підключення до водопроводу, газу та електромережі.

Розрахунок потужності системи опалення за площею житла

Одним з найшвидших і найпростіших для розуміння способів визначення потужності опалювальної системи є розрахунок за площею приміщення. Подібний метод широко застосовується продавцями нагрівальних казанів та радіаторів.

Розрахунок потужності системи опалення площею відбувається у кілька простих кроків.

  • Крок 1. За планом або зведеної будівлі визначається внутрішня площа будівлі в квадратних метрах.
  • Крок 2. Отримана цифра множиться на 100-150 — саме стільки ватів від загальної потужності опалювальної системи потрібно на кожен м2 житла.
  • Крок 3. Потім результат множиться на 1,2 або 1,25 — це необхідно для створення запасу потужності, щоб опалювальна система була здатна підтримувати комфортну температуру в будинку навіть у разі сильних морозів.
  • Крок 4. Обчислюється та записується кінцева цифра – потужність системи опалення у ВАТ, необхідна для обігріву того чи іншого житла. Як приклад – для підтримки комфортної температури у приватному будинку площею 120 м2 потрібно приблизно 15 000 Вт.

Порада! У деяких випадках власники котеджів поділяють внутрішню площу житла на ту частину, яка потребує серйозного обігріву, і ту, для якої подібне зайве. Відповідно, їм застосовуються різні коефіцієнти – наприклад, для житлових кімнат це 100, а технічних приміщень – 50-75.

  • Крок 5. За вже визначеними розрахунковими даними підбирається конкретна модель нагрівального котла та радіаторів.

Відсутність обліку клімату в тій місцевості, де зводитиметься житло – для Краснодара система опалення з потужністю 100 Вт на кожен квадратний метр буде явно надмірною. А для Крайньої Півночі вона може виявитися недостатньою.
Відсутність обліку висоти приміщень, типу стін та підлоги, з яких вони зведені – всі ці характеристики серйозно впливають на рівень можливих теплових втрат і, отже, на необхідну потужність опалювальної системи для будинку.
Сам спосіб розрахунку системи опалення за потужністю спочатку був розроблений для великих виробничих приміщень та багатоквартирних будинків. Отже, для окремого котеджу він не є коректним.
Відсутність обліку кількості вікон та дверей, що виходять на вулицю, адже кожен із подібних об’єктів є своєрідним «містком холоду».
Тож чи має сенс застосовувати розрахунок системи опалення за площею? Так, але тільки як попередні прикидки, що дозволяють отримати хоч якесь уявлення про питання. Для досягнення кращих і точніших результатів слід звернутися до складніших методик.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий