Мое название содержимое страницы

Види радіаторів опалення для квартири

Монтаж

Які батареї опалення найкраще вибрати для квартири?

Радіатор – важлива частина системи опалення житла. Його теплопровідність та естетичність впливає на зовнішній вигляд приміщення та комфорт. Важливим чинником є ціна. Особливо це актуально для квартир. Про те, як зробити правильний вибір опалювального радіатора для квартири, ми постараємося розповісти в цій статті.

Сумісність опалювальної системи та радіатора

На ринку представлений широкий вибір радіаторів опалення: Вибір конкретного радіатора залежить від різних параметрів усієї опалювальної системи. Враховується допустима температура, тиск у системі та склад теплоносія, а також тепловіддача та інертність, які мають відповідати показникам опалювальної системи багатоквартирного будинку. Важливо! Радіатори обігріву для відкритих систем багатоквартирних будинків від тих, які призначені для закритих систем опалення приватних (індивідуальних) будинків. У разі невідповідності радіатора вашій системі опалення можливе не тільки швидке зношування, а й повний вихід радіатора з ладу.

Як вибрати радіатор?

Насамперед, при купівлі батареї, слід звертати увагу на її технічні та експлуатаційні характеристики, а вже потім на вартість або зовнішній вигляд. Незалежно від країни виробника, потрібно чітко розуміти, що не кожна батарея може витримати умови роботи наших теплових мереж: коливання тиску та температури, погана якість води, що подається в труби (теплоносія) та інші.

Наприклад, у висотних будинках для однотрубної відкритої системи опалення розрахункова температура становить 105°С, а тиск – 10 атмосфер. Але, незважаючи на це, межі даних параметрів можуть зашкалювати, і радіатори опалення іноземних виробників, які не мають необхідного запасу міцності, можуть просто не витримати гідравлічного удару. Зверніть увагу! Перед покупкою радіатора необхідно враховувати допустиму температуру та тиск теплоносія у системі опалення. Ці дані вказуються у паспорті нагрівального приладу.

Важливим є тепловіддача нагрівальної батареї. Від цього показника залежить ефективність нагрівання повітря, яка також зумовлена конструкцією радіатора. Наприклад, тепловіддача алюмінію вища, ніж у сталі, а мідь віддає тепло краще, ніж чавун. Проте, ґрунтуватися лише на ці технічні параметри, теж не зовсім правильно. Необхідно комплексно оцінити всі переваги та недоліки кожного елемента нагрівальної системи, перш ніж купувати найкращі радіатори опалення для квартири, в якій ви живете.

Варіанти радіаторів опалення

Розглянемо найпоширеніші види батарей опалення, представлених на ринку

Чавунні радіатори опалення

Батареї з чавуну використовуються у вітчизняних системах опалення вже понад сто років. Вони показали чудову стійкість до корозії, досить довговічні, мають хорошу тепловіддачу і здатні витримувати перепади тиску і температури в системі. Практично ідеальний варіант експлуатації на території країн колишнього СРСР.

Чавунні радіатори здатні довго зберігати тепло навіть після аварійного відключення системи. Ці батареї витримують як погану якість води у системі, і гідравлічні удари. На них не впливають ні іржа, ні повітряні пробки, в порівнянні з приладами, зробленими з інших матеріалів. Всі ці переваги роблять чавунні радіатори бездоганним варіантом батареї опалення для квартири.

До недоліків чавунних радіаторів фахівці відносять високу інерційність, непривабливий дизайн та громіздкість. Інерційність робить ці батареї непридатними для опалення з терморегуляцією. Виняток становлять сучасні моделі в стилі ретро, з вензелями, патиновані, пофарбовані під мідь, бронзу або латунь, які чудово вписуються в інтер’єр, будучи одночасно й обігрівальним приладом та арт-об’єктом.

Радіатори із алюмінію

Секційні радіатори із алюмінію сьогодні користуються великою популярністю. Невелика вага, естетичність зовнішнього вигляду, висока тепловіддача, ці батареї хороші для облаштування систем опалення у квартирах та будинках. Завдяки секціям можна набирати будь-яку довжину радіатора, а простота монтажу — це ще один незаперечний плюс.

Даний вид батарей не інерційний, що уможливлює їх монтаж у системах з регуляторами температури. Крім того, не потрібна велика кількість теплоносія (води). Суттєвим недоліком алюмінієвих батарей фахівці вважають схильність до корозії при підвищеній концентрації у воді лугу, а також схильність до утворення повітряних бульбашок усередині конструкції та ризик течі між секціями.

Сталеві радіатори

У опалювальних системах будинків та офісних приміщень часто можна зустріти батареї, виготовлені зі сталі. Вони можуть мати різний вигляд: Набірна панель з окремих секцій; Цілісна прямокутна конструкція; Трубчаста конструкція.

Переваги сталевих батарей у доступній ціні, інерційності, привабливому зовнішньому вигляді, чудовій тепловіддачі та стійкості до корозії. Однак, сталеві батареї не здатні витримати гідравлічний удар понад 25 атмосфер, що робить їх неприйнятними для використання в квартирах багатоповерхових будинків.

Крім цього, сталь досить чутлива до наявності кисню в теплоносії. Оптимальний тиск для нормальної роботи сталевих батарей коливається в межах від 6 до 16 атмосфер та залежить від товщини сталі та конструкції приладу. Робоча температура має перевищувати 110°С. Тепловіддача проводиться шляхом конвекції та випромінювання через стінки приладу та ґрати, розташовані у верхній частині радіатора.

Радіатори біметалічні

Біметалічний радіатор складається з алюмінієвих ребер та сталевого трубопроводу. Такий вид батареї оптимально підходить для експлуатації з нашими централізованими міськими тепломережами. У такій конструкції гаряча вода циркулює по сталевих цільнотягнутих трубах, зварених між собою методом, що перешкоджає корозії і руйнуванню металу. А алюміній, у свою чергу, завдяки своїй високій теплопровідності відмінно передає тепло від сердечника до приміщення. Радіатор здатний витримувати тиск у системі до 40-50 атмосфер. Сучасні конструкції мають досить привабливий зовнішній вигляд.

Таким чином, в біметалевому радіаторі найкращим способом з’єдналися властивості сталі та алюмінію як обігрівальні прилади. Серед переваг можна ще зазначити, що біметалічні батареї сприяють турбулентному розподілу повітряних мас (із завихреннями). Таким чином, не відбувається локального перегріву повітря, утворення у зоні обігрівача поля позитивної іонізації. Біметалічні обігрівальні прилади можуть служити близько 20 років і надходять у роздрібну мережу вже забарвленими, що спрощує догляд за ними. До недоліків біметалічних нагрівальних приладів можна віднести їх досить високу вартість, а також схильність накопичувати шлакові відкладення з внутрішніх стінок з часом і чутливість до присутності кисню в теплоносії. Виділяють ще й опір, що виникає на межі з’єднання двох металів, що знижує ефективність тепловіддачі загалом.

Мідні радіатори

Мідні опалювальні радіатори виготовляються із цільнотягнутої мідної труби. Конструкція складається з труби діаметром близько 28 мм, доповнена мідними ребрами та дерев’яним кожухом. Ефективність нагріву повітря досягається за рахунок високої теплопровідності міді, яка в 2 рази вища, ніж у алюмінію та в 5-6 разів вища, ніж у сталі та чавуну. Мідь має низьку інерційність і може застосовуватися в системах, забезпечених терморегуляторами. Не дивлячись, що мідні батареї потребують менше теплоносія, їх розігрів відбувається за 3 хвилини.

При цьому немає необхідності проганяти через мідні батареї великі маси гарячої води (наприклад, як у випадку з чавунними приладами).

Переваги міді незаперечні:

  • Стійкість до корозії;
  • Пластичність;
  • Вона не схильна до зносу при впливі агресивного середовища;
  • Пластична;
  • Висока ефективність при низькій температурі теплоносія;
  • Підходять для встановлення у квартирах багатоповерхових будинків.

Цікаво! Через 90 перших годин експлуатації мідних радіаторів, на внутрішній поверхні утворюється шар оксиду, який захищає батарею від механічного та хімічного пошкодження гарячою водою поганої якості. Майже єдиним недоліком можна назвати високу ціну мідних приладів опалення.

Розрахунок потужності радіаторів опалення для квартири

Для нормального мікроклімату в житловому приміщенні опалювальний радіатор не повинен перекривати 70-75% ширини віконного отвору. Тоді холодне повітря від вікна та тепле повітря від батареї вільно змішуються та переміщаються по кімнаті, без запотівання скла. Тому замість 5-6 потужних секцій краще поставити 8-10 секцій з меншою потужністю, але які займають необхідну площу під вікном.

Щоб дізнатися про необхідну потужність радіатора, необхідно помножити площу приміщення на 100 Вт.

Якщо:

  • У кімнаті 1 вікно або зовнішні двері та 2 зовнішні стіни, то потужність батареї збільшують на 20%;
  • 2 вікна та 2 зовнішні стіни – на 30%;
  • Вікно виходить північ чи північний схід – на 10%;
  • Батарея у ніші – на 5%;
  • Радіатор закритий панеллю із прорізами – на 15%.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий