Мое название содержимое страницы

Витрата скрапленого газу на опалення будинку

Монтаж

Опалення на газі по праву вважається не лише економічним, а й екологічно чистим варіантом. Однак перед придбанням обладнання та його монтажем необхідно заздалегідь прорахувати потенційні витрати блакитного палива. Виконання такого розрахунку потрібно для того, щоб не помилитися у виборі потужності котла і витратних матеріалів, що додаються до нього, адже найвищі показники в цьому питанні далеко не завжди відіграють хорошу службу під час подальшої експлуатації.

І якщо дуже слабкий котел не може похвалитися високою продуктивністю, то потужна установка при мінімальних навантаженнях має властивість дуже швидко зношуватися і, як наслідок, виходити з ладу раніше за термін. Крім того, котли підвищеної потужності припускають більшу витрату ресурсів, в результаті є більш витратними у змісті.

Види газового підключення — від чого залежить вартість та якість обігріву

Багато споживачів починають замислюватися про те, скільки «блакитного» палива було витрачено лише після отримання значного рахунку за спожите тепло. Якщо сума суттєва, то домовласник починає прикидати, як би менше витрачати газ.

Існують різні методи, що дозволяють визначити, якою буде витрата газового казана на обігрів приватного житла. Тут важливо зважити на один момент — газ може надходити в житло різними способами:

  • магістральний газ. Склад очищається від метану, але до нього додається віддушка, яка дозволяє визначити витік. Суміш надходить газотранспортними системами до споживачів;
  • зріджений газ. Пропан змішується з бутаном і надходить у газгольдер. Надалі забезпечується автономне надходження газу до житлового приміщення. Перед подачею складу рідина переходить у газоподібний стан і тиск у ємності підвищується. Як аналог газгольдера використовуються звичні червоні балони.

Через що підвищується витрата газу під час опалення житла?

Перш ніж розпочати розрахунки та визначити, скільки газу споживає газовий котел на місяць, необхідно знати, які фактори можуть вплинути на підсумковий показник:

  • Кліматичні особливості території. Усі розрахунки необхідно виконувати з урахуванням найнижчих температурних показників, притаманних даних геокординат.
  • Площа будівлі, поверховість та висота приміщення, яке необхідно обігріти.
  • Вигляд будівлі, і з якого матеріалу вона виготовлена — дерево, камінь, цегла або інші види.
  • Тип профіля на вікнах, наявність склопакетів. Як влаштовано вентиляційну систему.
  • Потужність у межах значень опалювального обладнання.
  • Рік побудови будівлі та розташування радіаторів опалення.

Як розрахувати витрати магістрального газу при опаленні житла?

Стандартні розрахунки виконуються виходячи з діючої формули. Формула для кожного випадку загальна — А = Q / q * ɳ, де:

Q – потужність котла, яка потрібна для обігріву певної території. Щоб розрахувати цей показник, буде потрібно кількість кв. метрів у житло помножити на базове значення;
q — це марка газу та його питома теплота. Наприклад, газ G 20 має характеристику 9,45 кВт;
ɳ — ККД котла, вираженого по відношенню до одиниці. Якщо ККД дорівнює 95%, отже, описуваний показник дорівнює 0,95.
Тепер залишилося використовувати цю формулу, щоб зробити розрахунки для приміщень різною площею.

Як розрахувати витрати скрапленого газу

Для виконання розрахунків тут використовується та сама формула, але з невеликою різницею у початкових показниках. Справа в тому, що щільність суміші з пропану і бутану дорівнює 5,24 (у той час, як у газу, що подається магістраллю 9,45).

Способи скорочення витрати газу

Сума, яка може накопичитися до сплати за опалення, залежить від того, скільки коштує кубометр газу в конкретному регіоні. Для визначення обсягу витрат на весь опалювальний сезон або конкретно на місяць достатньо взяти розцінки за кубічний метр газової суміші в поточному регіоні і помножити на очікуваний обсяг споживання палива.

З погляду вартості, магістральний газ набагато дешевше, ніж у балонах, оскільки він постачається до житла з мінімальними витратами.

Щоб заощадити та зменшити витрати на автономне опалення, доведеться звернутися до енергозберігаючих технологій та зробити деякі перебудови в житло, а саме:

  • Необхідно ретельно утеплити стіни, будівлі, дахи, підлогу та решту будівлі, де може проникати холод.
  • Замінити склопакети на енергозберігаючі, а профіль на непромерзання.

Найкраще встановити котел з максимальним коефіцієнтом корисної дії.
Переглянути пристрій системи вентиляції та продумати встановлення кондиціонера. Відомо, що навіть одна відкрита кватирка може забрати велику кількість тепла.
По можливості облаштувати теплу підлогу, особливо в таких приміщеннях, як передпокій та хол.
Встановити електронні датчики на радіатори для блокування встановленої температури.
Якщо всі ці рекомендації врахувати та виконати, то в будинку буде тепло та затишно, а витрати на обігрів суттєво зменшуватимуться. Попередні розрахунки дозволять визначити, яка витрата палива на приміщення конкретної площі та зменшити витрати без звернення до фахівців.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий