Мое название содержимое страницы

Водяний колектор для опалення

Монтаж

При монтажі водонапірних систем існує правило: сумарний діаметр всіх відводків не повинен перевищувати діаметр труби, що подає. Щодо опалювального обладнання це правило виглядає так: якщо діаметр вихідного штуцера котла на твердому паливі дорівнює 1 дюйму, то в системі допускається два контури з діаметром труб ½ дюйма. Для невеликого будинку, що опалюється лише за допомогою радіаторів, така система працюватиме ефективно.

Насправді ж, опалювальних контурів у приватному будинку чи котеджі буває більше: тепла підлога. опалення кількох поверхів, підсобних приміщень, гаражу. При їх підключенні через систему відводків тиск у кожному контурі буде недостатнім для ефективного нагріву радіаторів, і температура в будинку буде не комфортною.

Тому розгалужені системи опалення виконують колекторними, це дозволяє зробити регулювання кожного контуру окремо і виставити потрібну температуру в кожному приміщенні. Так, для гаража достатньо плюс 10-15ºС, а для дитячої необхідна температура близько плюс 23-25ºС. Крім того, теплі підлоги не повинні нагріватися більше 35-37 градусів, інакше по них неприємно ходитиме, а покриття для підлоги може деформуватися. За допомогою колектора та запірної температури можна вирішити цю проблему.

Колекторна група для системи опалення у зборі

Конструкція універсальної колекторної групи показано малюнку. Він складається з двох блоків для прямого та зворотного струму теплоносія, оснащених необхідною кількістю відводів. На колекторі, що подає (прямому), встановлені витратоміри, на зворотному розташовані термоголовки для регулювання температури зворотної води в кожному контурі. З їх допомогою можна встановити необхідну швидкість потоку теплоносія, яка визначатиме температуру в радіаторах опалення.

Як вибрати розподільний колектор опалення

Колекторний розподільний вузол оснащений манометром, циркуляційним насосом та повітряними клапанами. Колектори, що подають і зворотні, об’єднані в один блок кронштейнами, які також служать для кріплення блоку до стіни або шафи. Ціна такого блоку – від 15 до 20 тисяч рублів. і якщо частина відводів не буде задіяна, установка його буде явно недоцільною.

Гребінка – колекторний вузол

Найдорожчі елементи в колекторному розподільчому блоці — витратоміри та термоголовки. Щоб уникнути переплат за зайві елементи, можна купити колекторний вузол, так звану «гребінку», і встановити необхідні регулюючі прилади своїми руками тільки там, де це необхідно.

Гребінка є латунні трубки діаметром 1 або ¾ дюйма з певною кількістю відводків з діаметром під труби опалення ½ дюйма. Між собою вони з’єднані кронштейном. Відведення на зворотному колекторі оснащені заглушками, що дозволяють встановити термоголовки на все або частину контурів.

Водяний колектор для опалення Деякі моделі можуть бути оснащені кранами, за допомогою яких можна регулювати подачу вручну. Такі гребінки мають литий корпус і з торців оснащені різьбленням штуцер/гайка, що дозволяє швидко та просто зібрати колектор із необхідної кількості відводків.

Для економії колектор для систем опалення можна зібрати з окремих елементів самостійно або повністю зробити своїми руками.

Особливості монтажу колекторної системи

Монтаж систем опалення проводять перед проведенням оздоблювальних робіт з укладання підлогового і стінового покриття, трубопровід, що проходить по підлозі, прив’язують до міцної металевої сітки і заливають стяжкою, розташованою на шарі утеплювача.

Багатоквартирний будинок

Реалізація колекторного опалення в багатоквартирному будинку практично не використовується в побуті, пов’язано це в першу чергу з наявністю радіаторного опалення в будинках, при якому всі приміщення в квартирі обігріваються батареями. Прокладка контурів для обігріву приміщень через підлоги пов’язана суттєвими фінансовими витратами та неефективна, до того ж для укладання малої кількості та невеликої довжини петель не потрібно гребінки. Істотний фактор, що робить марним монтаж колекторного опалення в багатоквартирному будинку — розбалансування та порушення температурного режиму всієї домової системи, внаслідок чого можливі штрафні санкції та демонтаж укладеної теплої підлоги.

Котедж

Колекторні гребінки є основними елементами в організації опалення заміських будинків та котеджів, зазвичай їх розміщують у стіні кімнат, розташованих по центру будинку на кожному поверсі, приєднуючи до стояка вмонтованого в них.

Для цього в стіні на етапі будівництва розміщують виїмку, в якій розташовують гребінку, для підвищення естетичного вигляду в місце врізання ставлять колекторну шафу з дверима, що закриваються.

На кожну кімнату використовують один контур, якщо в приміщенні розташовано кілька радіаторів, їх послідовно підключають за однотрубною попутною або прохідною схемою (ленінградка). Декілька малих контурів монтують у тому випадку, якщо площа приміщень велика та максимальна довжина трубопроводу не забезпечує її покриття із заданим кроком.

Самостійне складання колектора опалення

Колектори опалення зазвичай поставляються виробником у зібраному вигляді, циркуляційний електронасос стандартної довжини встановлюється пізніше на різьбове з’єднання типу американка.

Іноді комплектуючі надходять споживачам окремо, порядок збирання складається з наступних операцій:

  • На гребінку, що подає, встановлюють витратоміри і вкручують кінцевий повітровідведення в правий торець.
  • До зворотного гребінця із встановленими раніше ковпаками на запірних клапанах через американку з правого боку проводять під’єднання вентиля.
  • На обидві гребінки зліва через американку встановлюють згони для підключення компресійного електронасоса, при цьому вони розташовуються таким чином, щоб штуцер для термометра знаходився з лицьового боку.
  • У гребінці обратки вкручує трійник, до якого приєднують термостатичну головку.
  • За допомогою різьбового з’єднання (американки) для монтажу циркуляційних електронасосів та прокладок з комплекту насос приєднують до верхньої та нижньої гребінок.
  • Після закінчення робіт до колекторного блоку підключають труби стандартного діаметра за допомогою Євроконусів, що йдуть у комплекті.

Всі основні з’єднання герметизують за допомогою гумових прокладок, що йдуть в комплекті з блоком і електронасосом, іноді ущільнювачі відсутні в крані і трійнику гребінки, що подає, тоді для герметизації використовують лляну клоччя або інші сантехнічні матеріали

Для проведення робіт достатньо одного розвідного ключа, при цьому важливо не перетиснути гайки – це може призвести до розриву прокладок

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий