Мое название содержимое страницы

Монтаж системи опалення

Монтаж

Система опалення передбачає, що втрати втрати зводяться до мінімуму, а віддача тепла залишається максимальною. Також потрібно враховувати і кількість матеріалів, що витрачаються, модель котла і тип батарей при проектуванні системи. Щоб самому виконати такий проект, необов’язково мати відповідну підготовку, достатньо знати деякі правила, виконуючи які успішно зможете підготувати та виконати монтаж опалення в приватному будинку своїми руками.

Перш ніж купувати матеріали і готуватися до роботи, спочатку визначтеся, який тип системи опалення використовуватимете, виберіть потрібний для неї котел і радіатори. Після цього необхідно скласти проект і лише потім переходити до придбання матеріалів і монтажу.

Вибираємо обладнання для монтаж опалення приватного будинку

На ринку представлений величезний асортимент казанів. З’явилися навіть гібридні котли, здатні працювати, наприклад, як у газі, і дровах. Так, вибір залежить суто від ваших уподобань та потреб. Звичайно, дорожчими будуть котли з повним набором автоматики та гібриди. Перші з лишком окупляться своїм високим ККД, а другі – універсальністю.

Не можна порадити конкретну модель, оскільки різні прилади мають різну потужність. Вибирайте той апарат, який максимально підійде для ваших умов, проте намагайтеся підбирати котел так, щоб його експлуатація не була витратною. Якщо користуєтеся дровами, краще вибрати модель на дровах. Якщо підведено газ, використовуйте газову модель.

Складаємо проект монтаж опалення

Щоб провести опалення в приватному будинку своїми руками вам обов’язково знадобиться проект. Його потрібно складати в наступному порядку:

  • Спершу зробіть ескіз будинку.
  • Потім проведіть зонування будинку та визначте ступінь комфортності кожного приміщення.
  • Обчисліть втрати втрати для всіх кімнат окремо.
  • Спроектуйте розміщення батарей у кожному приміщенні.
  • Визначте кількість необхідних секцій кожного радіатора.
  • Виберіть схему опалення.
  • Розрахуйте потужність котла, необхідну кількість матеріалів (метраж труб, кількість трійників, вентилів, автоматики та інше).

Проблем із ескізом будинку виникнути не повинно, тому переходимо одразу до зон комфортності.

Зонуємо приміщення

Грамотний розподіл тепла дозволить вам не тільки почуватися комфортно вдома, а й може заощадити деякі кошти. Отже, яку температуру краще витримувати в різних приміщеннях:

  • Загальна температура комфорту має бути в межах 20-24 градусів.
  • Для спальні краще трохи підвищити температуру та встановити її в рамках 22-25 градусів.
  • Для ванної кімнати, санвузла, гостьової та кімнат, де ви перебуваєте більшу частину часу, діапазон температур складе від 21 до 24 градусів.
  • Для їдальні, кухні, робочого кабінету температуру краще зменшити до 18-22 градусів.
  • Для передпокою, гаража та прохідної зони можна встановити межу 12 градусів.

Батареї

Вибір радіаторів дуже важливий. Від цього залежить не лише довговічність системи опалення, а й градуси тепла у вашому будинку. Існує всього 4 типи батарей:

  • чавунні;
  • сталеві;
  • алюмінієві;
  • біметалічні.

Найкраще віддають тепло, найдовше служать – чавунні радіатори. Але їх складно встановлювати через значну вагу. Відмінним вибором будуть біметалеві батареї. Вони довговічні, добре віддають тепло, але коштують дорожче за інші варіанти. Алюмінієві та сталеві краще не встановлювати, тому що алюміній недовговічний, а сталь не зможе впоратися з нагріванням кімнат у лютий мороз.

Щоб правильно розрахувати кількість секцій радіатора на кімнату, вам необхідно кількість тепловтрат помножити на 1,2 (коефіцієнт запасу) та поділити на теплову потужність секції батареї. Округлювати значення потрібно у більшу сторону.

Батареї краще встановлювати під вікном. Такий хід дещо знизить тепловтрати через віконний отвір. Але в цьому випадку батарея віддаватиме частину свого тепла стіні, що вам зовсім не потрібно. Тому ми радимо на стіну, де встановлений радіатор, монтувати «екран». Виконується він зазвичай із фольги і служить відбивачем тепла. Теплий потік відбивається і повертається до приміщення, нагріваючи у своїй повітря, а чи не стіну.

Після всіх підрахунків необхідно вибрати схему опалення, про яку вже говорилося раніше. Наш вибір незмінний – ми рекомендуємо двотрубну.

Розрахунок потужності котла при монтажу опалення

Варто відзначити, що параметр потужності краще брати з невеликим запасом, так ви убезпечите себе у сильний мороз. Нагрівальний пристрій спокійно впорається з надзвичайною ситуацією.

Щоб розрахувати потужність, вам необхідно скласти потужності всіх радіаторів (можливо й інших приладів, які живляться від котла), помножити цю величину на 1,4 (коефіцієнт, що враховує тепловтрати на вентиляцію). Отриману цифру потрібно розділити на коефіцієнт використання потужності та на ККД котла. Після чого вибирайте котел з таблиці, який найбільше відповідає значенню, що вийшло.

Проводимо монтаж опалення в приватному будинку

Система опалення встановлюється у кілька етапів. Насамперед вам необхідно облаштувати приміщення під котел. Воно має бути добре провітрюване, оброблене вогнетривкими матеріалами. Сам котел на твердому паливі для будинку монтується не впритул до стіни, а з невеликим відступом. Від стелі, підлоги та інших стінок також необхідно відступити. Вішайте пристрій так, щоб до нього було легко дістатися.

Після встановлення котла переходьте до підключення насоса (якщо він потрібен) або монтажу колектора (якщо передбачено). Також закріпіть усі регулюючі та вимірювальні прилади біля котла. Тільки після перерахованих вище дій варто переходити до облаштування магістральних трубопроводів. Тут не обійтися без перфоратора, тому що для прокладання лінії доведеться пробивати у стінах отвори.

Радіатори встановлюються в останню чергу. Перед монтажем потрібно розмітити стіну, потім просвердлити отвори, куди встановлюють кронштейни. При розмітці дотримуйтесь наступних відстаней: від підлоги до нижньої сторони батареї – не менше 10 см, від стіни до задньої стінки – не менше 2 см, а від підвіконня – не менше 10 см. Бажано на всі входи та виходи батарей ставити вентилі, що спростить заміну чи ремонт.

Насправді встановлення системи опалення у приватному будинку – не настільки складне заняття. Достатньо дотримуватися всіх правил і працювати без поспіху. Проблема полягає лише у термінах. Якщо у вас не дуже багато часу, то подивіться ціни на роботу, прикиньте, що ви зможете зробити самостійно, а краще довірити майстрам. Таким чином, ви заощадите час та гроші. Купуйте якісні матеріали, тоді всі елементи прослужать вам набагато довше. Також встановлюйте хороші радіатори, вони матиму більший ККД, а отже, витрати на пальне скоротяться.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий