Мое название содержимое страницы

Як правильно встановлювати радіатори опалення

Монтаж

Щоб самому встановити батареї опалення в квартирі потрібно правильно вибрати їх різновид, визначитися з типом розведення та схемою підключення, а потім дотримуватися правил. Дефекти в опалювальній системі квартири можуть виникати з багатьох причин, усунути які без заміни батарей буває неможливо. Тоді одним із найбільш прийнятних рішень стане встановлення радіаторів опалення своїми руками. Справа ця не проста і вимагає чіткого дотримання технологій і правил, а також акуратності і хоча б мінімальних умінь у поводженні з найпростішими інструментами, такими як рівень, різні типи ключів, дриль, викрутка і т.д. Не менш важливим є використання якісних матеріалів та уявлення про те, як встановити батарею.

Основні етапи самостійного монтажу батарей опалення

Етап 1. Підготовчий.

Він включає досить багато дій, кожна з яких дуже важлива. Почати слід з теорії, тільки тоді заміна радіаторів опалення в квартирі виявиться успішною, і не потрібно негайно усунути допущені помилки.

Способи розведення радіаторів та схеми їх підключення

Почати слід з вивчення способів розведення батарей і підібрати найбільш прийнятний з існуючих варіантів:

Однотрубна або послідовна.

Є найпростіший з погляду її пристрою, що є безперечним плюсом для людей, які вперше зважилися виконувати таку роботу і не дуже розуміються на тому, як встановити батарею. Теплоносій послідовно надходить до всіх нагрівальних приладів і повертається тією ж трубою. Має такі суттєві недоліки: кінцева батарея за такої схеми найчастіше прогрівається недостатньо; відсутня можливість контролю за температурним режимом кожного радіатора; Для ремонту або заміни батареї доведеться вимкнути весь стояк.

Двотрубна

Цей варіант дещо складніший, ніж попередній, але впоратися з ним своїми руками реально, потрібно лише докласти максимум зусиль та старання. Тут використовується паралельне підключення, коли теплоносій подається до кожного радіатора і повертається вже остиглим по іншій, що називається оберненим. Серед плюсів такого варіанту: можливість регулювати рівень нагрівання батареї, використовуючи терморегулятори, приміщення прогрівається рівномірніше, а ремонт виконати значно простіше, оскільки можна відключити будь-який з приладів окремо, не залучаючи до процесу всю систему.

Колекторна

Для квартир вона не використовується і є найбільш складною у виконанні. Тому докладно зупинятись на ній не будемо. схеми підключення батареї у квартирі — Фото Не менше значення має схема підключення. Їх підбирають з урахуванням конструкційних особливостей квартири, існуючої системи опалення та деяких інших факторів.

Розглянемо особливості кожного варіанта:

  • Найбільш поширений тип підключення — одностороннє бічне. Має гарну тепловіддачу, але якщо в квартирі використовуються багатосекційні радіатори, то можливий недостатній прогрів тих секцій, що розташовуються з краю. Виправити цей недолік зовсім не складно – потрібно для протоку води встановити подовжувач.
  • Нижнє. Такий метод доцільний, якщо труби опалення проходять під плінтусом або вмонтовані в підлогу. Патрубки для подачі гарячої води і обратки розташовуються в самому низу батареї і вертикально спрямовані вниз, що не порушує естетичного сприйняття приміщення. Проте тепловтрати можуть досягати значних значень — до 15%.
  • Діагональне. Цей варіант є кращим, якщо радіатори мають 12 або більше секцій. Тут труба з гарячим носієм приєднується до верхнього патрубка з одного боку батареї, а обратка — до нижнього, що знаходиться з її зворотного боку. Теплові втрати не перевищують 5%. Однак цей показник збільшиться вдвічі, якщо місця приєднання звороту та основної труби поміняти місцями.

Враховуючи особливості вашого житла, а також свої переваги, можна підібрати найкращий тип підключення. У разі серйозних сумнівів можна звернутися за консультацією до професіоналів.

Вибір опалювальних приладів (радіаторів)

При встановленні радіаторів опалення своїми руками важливо правильно вибрати, які з багатьох наявних на сучасному ринку підійдуть для конкретних умов. Розглянемо найбільш цікаві та популярні види:

Чавунні. До переваг таких звичних опалювальних приладів відносяться: довговічність, хороша тепловіддача, невибагливість. Однак щоб забезпечити гарне прогрівання приміщення такі батареї повинні мати досить велику кількість секцій, зібрати які не так просто. Є й особливості фіксації таких батарей у будинках, збудованих із різних матеріалів. Наприклад, якщо стіни зведені з деревини, крім кріплень, що підтримують, знадобиться підставка-опора.

Алюмінієві. Вписуються в інтер’єри різних стилів і мають гарну тепловіддачу, незначну вагу. Чудово підходять для встановлення радіаторів опалення своїми руками. Батареї із сталі. Для цих стійких до корозії опалювальних приладів характерна непогана тепловіддача та високий рівень експлуатаційних характеристик. До інших переваг слід віднести невисоку ціну та простоту установки.

Біметалічні. Такі батареї виглядають дуже привабливо, мають високу тепловіддачу, незначну вагу, не потребують особливого обслуговування. Вибравши найбільш підходящий тип радіаторів, потрібно розрахувати потрібну кількість секцій. Усі необхідні значення краще з’ясувати у спеціалістів магазину, де планується придбання цих приладів.

Етап 2 . Оформлення документів, придбання необхідних деталей та матеріалів.

Опалення в квартирі є частиною єдиної централізованої системи і для того, щоб здійснити злив теплоносія, необхідно буде відключати весь будинок. Погодження таких дій із державними органами є обов’язковою умовою. При спробі монтажу батарей опалення своїми руками, не маючи дозволів, можливе притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Щоб правильно та досить швидко встановити батареї у квартирі знадобляться:

  • Кронштейни, які підбираються на кшталт матеріалів стін квартири. Їхня кількість розраховується виходячи з правила: не менше одного кронштейна на кожен метр площі батареї.
  • Запірні вентилі. При установці радіаторів опалення своїми руками, не маючи досвіду виконання подібних робіт, перевагу слід надати виробам типу радіатора.
  • Згони. Їх використовують для приєднання батарей до системи опалення без зварювання та підведення. Вони повинні відповідати розміру батареї і різьбленню труб, що використовуються.
  • Перехідники, муфти, крани Маєвського, клоччя, стрічка ущільнювача і т.д.

Етап 3 . Вибір місця та правила встановлення батарей.

Встановлення батареї своїми руками у квартирі — Фото Після того, як було демонтовано старі батареї, можна переходити до розмітки кріплень для нових. Тут дуже важливо знати, як встановити батарею, щоб мікроклімат у приміщенні був приємним. Складного нічого немає: радіатори встановлюють у місцях, де є значний температурний перепад – біля дверей та вікон. Існує цілий ряд правил, як правильно встановлювати батареї, які слід неухильно дотримуватись:

  • Ухил елементів підведення повинен становити не менше 0,005, але краще, якщо ця цифра виявиться вдвічі більшою. Найдоцільніше вимірювати його по довжині труб, виходячи з розрахунку, що кожен їх метр повинен бути нахилений на 0,5см у бік циркуляції теплоносія.
  • Відстань від батареї до інших поверхонь повинна становити: o до підлоги – 6-10 см; o до підвіконня — 5-10 см; o до стіни — 3-5 см.
  • Чітке дотримання горизонталі та вертикалі при установці опалювального приладу, причому не «на око», а за допомогою рівня.

Є й інші рекомендації, як встановити батарею опалення, які не обов’язкові, але фахівці рекомендують їх дотримуватись:

  • Центри віконного отвору та батареї повинні збігатися. Можливе незначне зміщення – не більше 2 см, що візуально не помітно.
  • Радіатори в одному приміщенні потрібно розташовувати на рівні, що технологічно і виглядає естетично привабливо.

Етап 4 . Останній. Встановлення батарей та підключення до стояка.

Перш ніж приступити до монтажу радіаторів, потрібно встановити кронштейни для чого:

  • Розмітити точки їх розміщення, які вибираються з огляду на правила монтажу;
  • Свердляться отвори в стіні, куди встановлюють дюбелі і вкручують кріплення, які купують або виготовляють самостійно.
  • Залишається тільки встановити саму батарею, так щоб вона щільно спиралася на кожне кріплення і підключити її до системи.

Якщо ви працюєте з поліпропіленовими трубами, обов’язково ознайомтеся з інструкцією зі зварювання та монтажу таких трубопроводів. З’єднання секцій батареї вимагає спеціальних інструментів і певної вправності, тому краще замовити виконання такої роботи в магазині. Складання монтажного комплекту цілком можна здійснити і самостійно. Для підключення батареї до системи опалення використовують згін з різьбленням, а потім проводитися герметизація стиків за допомогою клоччя, застосовується і зварювання.

Можливі інші варіанти, якщо при створенні опалювальної системи встановлюються металопластикові або пропіленові труби. Тепер ви маєте уявлення, як встановити батарею опалення, і якщо є бажання, цілком можете впоратися з цією роботою самостійно.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий