Мое название содержимое страницы

Як з’єднати радіатори опалення між собою

Монтаж

Багато домовласників незадоволені ефективністю опалення своєї квартири. Особливо гостро це питання постає під час сильних холодів. Іноді поганий обігрів пов’язаний з радіатором, що зносився. В цьому випадку проводять заміну опалювальної конструкції на більш продуктивне та потужне обладнання. Сьогодні у продажу є керамічні батареї опалення, біметалічні та алюмінієві радіатори. Але найнадійнішими і довговічними залишаються все-таки чавунні моделі. Якщо ж батарея знаходиться у відмінному стані, міняти її недоцільно. І тут можна додати секції до радіатора. Тому, як збільшити батарею опалення, присвячена ця стаття.

Які схеми підключення батарей?

Наразі схем підключення радіаторів існує декілька. Фахівці стверджують, що неправильно обрана схема може призвести до втрати 50% тепла. Якщо додаткові секції неправильно приєднані, система буде прогріватися нерівномірно. А найменша помилка, дефект може стати причиною протікання та проривів. Тому важливо знати, як правильно з’єднати батареї опалення, та виконувати роботу акуратно та уважно.

Способи з’єднання радіаторів наведені нижче:

  • Послідовне з’єднання. У роботі задіюється лише одна труба;
  • Паралельне. У роботі використовуються дві труби. Батареї при цьому приєднуються один до одного через верхнє та нижнє відведення;
  • З’єднання наскрізь. При цьому теплоносій не затримується через акумулятори, а тече через систему обігрівача.

Слід зазначити, що послідовне з’єднання радіаторів опалення є найнадійнішим і економічно виправданим. Найлегший у реалізації метод – провести один загальний канал подачі теплоносія.

Що потрібно для нарощування батареї?

Перед тим, як приєднати радіатор опалення, треба розрахувати, скільки секцій потрібно встановити для більш ефективного обігріву приміщення. І закупити потрібну кількість додаткових секцій. Краще вибирати чавунні. Також перед тим, як правильно з’єднати радіатори опалення, слід підготувати всі необхідні інструменти, купити деякі матеріали:

  • трубний ключ;
  • радіаторний ключ;
  • ніпелі для систем опалення;
  • бічні пробки для радіаторів з правим і лівим різьбленням;
  • міжсекційні прокладки для радіаторів;
  • паронітові прокладки; наждачний папір.

Як провести з’єднання батареї?

Не розбираючись у тому, як з’єднати батареї опалення, не знаючи принципу роботи опалювальної системи, правильно наростити радіатор не вдасться. Підготовчі роботи Насамперед треба провести підготовчі роботи. Сюди належить демонтаж радіатора. Потрібно зняти секції, які планується збільшити. Слід оглянути отвір з різьбленням, що з’єднувало конструкцію із трубою. Тут можуть бути нарости. Їх треба видалити за допомогою наждакового паперу. Інакше міжсекційна прокладка буде встановлена негерметично. А це може призвести до того, що опалювальна система тектиме.

Приєднання секцій

Далі проводиться приєднання секцій. Секції, що з’єднуються, щільно приставляють до батареї. Роблять прокладку. За допомогою радіаторного ключа вимірюють відстань до ніпеля. На зазначену довжину вставляють ніпель батарею. Трубним ключем прокручується ключ радіатора. Потім ніпель загортається на дві протилежні секції. Роблять 3 обороти радіаторним ключем. Аналогічні дії робляться з нижньою частиною батареї. Далі беруться паронітові прокладки та бічні пробки та встановлюються в батарею. При цьому використовують трубний ключ. Головне затягнути дуже міцно, щоб створити надійну, герметичну конструкцію. Секція приєднана до радіатора. Аналогічним чином проводиться приєднання інших секцій.

Кріплення радіатора до стіни

Після того, як всі додаткові секції приєднані, монтаж радіатора проводиться до стіни. Для цього встановлюють гаки на рівні розташування батареї. Вішається конструкція. Усі місця з’єднання фіксують за допомогою фітингів. Роблять затяжку гайковим ключем. Усі місця з’єднання обробляють герметиком. Останнім часом у продажу з’явилися спеціальні клейкі стрічки для труб. Перевірочні роботи Отримана конструкція одним кінцем вставляється в трубу, а іншим – батарею. Місця з’єднань закручуються щільно гайковим ключем. Коли монтаж фітингу завершено, проводиться гідроізоляція.

Після завершення зборки акумуляторів система оглядає наявність дефектів. Якщо все гаразд, проводиться пробний запуск теплоносія. Вперше вода пускається під зниженим тиском. Це дозволяє виявити, де з’єднання неякісне і дає текти. При виявленні патьоків воду вимикають і починають роботу з усунення проблеми. Вдруге теплоносій пускається під звичайним тиском. Після того, як приєднати батарею опалення вдалося, треба дати радіатору працювати кілька годин. І за цей час перевірити стан труб, фітингів, батарей.

Яку схему з’єднання батарей вибрати?

Так як між собою з’єднати радіатори опалення можна за різними схемами, розглянемо, яка з них є більш зручною та ефективною. Послідовне з’єднання радіаторів найчастіше використовується. Оскільки забезпечує найвищий рівень надійності.

Потребує мінімального обслуговування. Технічні витрати невеликі. За такою схемою можна підключити чотири батареї. Опалювальний прилад підключається до системи знизу. При провисанні радіаторів, труб необхідно поставити розпірки. Єдиний мінус під час підключення батарей за такою схемою – великі втрати тепла. Коли вода потрапляє у верхню частину системи, батарея остигає приблизно на 7 градусів.

Останні радіатори обігріватимуть квартиру гірше. Різниця температур ближньої та далекої батареї може досягати 18 градусів. Таким чином приміщення прогріватися буде нерівномірно. Але цю проблему можна вирішити – встановити додатковий електричний котел.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий