Мое название содержимое страницы

Як зробити опалення на дачі

Монтаж

Багато жителів міст прагнуть у вихідні вирватися на природу. Перед власниками дачних ділянок не стоїть питання, куди вирушити відпочивати після робочого тижня. Дачі – повсюдно поширені ділянки, які кожен власник обладнає на власний розсуд. Для когось це насамперед город чи сад, а для когось – ідеальне місце відпочинку далеко від міської суєти та шуму. Щоб почуватися комфортно за будь-якої погоди, дачний будиночок бажано обладнати системою обігріву. Як провести опалення на дачі своїми руками, і які варіанти краще, розглянемо в нашій статті.

Насамперед вибір приладів опалення залежить від того, як часто ви плануєте їх експлуатувати. Умовно можна виділити три різновиди дачних будівель:

дачний будиночок використовується тільки в теплу пору року та міжсезоння – з весни до осені;
дача відвідується цілий рік, але не призначена для постійного проживання;
Будівля придатна для постійного проживання будь-якої пори року.

Очевидно, що при різних режимах експлуатації необхідні різні системи та способи опалення на дачі. Зупинимося докладніше кожному з них.

Літній будинок

Навіть якщо ви не відвідуєте свою дачу взимку, періодично може виникати необхідність обігріву. По-перше, перепади температур і влітку бувають досить різкими. По-друге, під час дощу набагато приємніше перечекати негоду у теплому зігрітому приміщенні. І, по-третє, у міжсезоння – навесні чи восени – температури бувають досить низькими, і якщо вам доведеться ночувати на дачі в цю пору року, то без опалення не обійтися.

Багато власників вважають за краще встановлювати опалення дачного будинку своїми руками. Якщо дачний будиночок використовується тільки як літній варіант, це можна зробити без будь-яких спеціальних знань. Для обігріву такої дачі достатньо придбати, а за бажання виготовити своїми руками, просту піч-буржуйку. Нагрівається така піч досить швидко. Працює, як правило, на будь-якому твердому паливі, у тому числі на побутових відходах. А якщо ви регулярно проводите обрізання садових дерев або кущів, то після просушки гілочок і сучків їх цілком може вистачити на обігрів невеликого дачного будиночка.

Зручний для періодичного використання камін. Звісно, зробити камінне опалення дачі своїми руками дещо складніше. Потрібно мати, як мінімум, навички кладки цегли і розуміти пристрій димоходу. Однак зусилля будуть винагороджені теплою затишною атмосферою, що завжди приносить живий вогонь. Розтоплювати камін можна за допомогою висушених обрізків садових насаджень. Але основне тепло дадуть добрі товсті поліна, зберігати які потрібно в сухому місці.

Для швидкого прогрівання приміщення можуть використовуватися також різні електро- або газові прилади. Причому якщо у першому випадку, необхідна наявність мереж та електрифікація садової ділянки, то для використання газових приладів обігріву часто достатньо балонного газу. Прикладом таких приладів можуть бути конвектори або тепловентилятори.

Як зробити опалення на дачі для цілорічного використання

Якщо ви періодично відвідуєте свій дачний будиночок і взимку, то не обійтися без серйознішої системи опалення. І камін, і грубка-буржуйка, звичайно, теж можуть бути встановлені. Але через те, що обидва ці способи обігріву вимагають постійного спостереження та регулярної добавки палива, використовувати їх у нічний час не дуже зручно. Адже саме вночі найнижчі температури і найбільша потреба у теплі – не рухаючись людина швидше замерзає. Тому, щоб забезпечити комфортний відпочинок взимку потрібно подбати про якісне опалення на дачі, не важливо, використовуватимете ви готове обладнання або зроблене своїми руками.

Перевіреним способом обігріву дачного будиночка є система водяного опалення. Правда використовувати в цьому випадку як теплоносій рекомендується не воду, а антифриз. Це захистить систему від розморожування, коли опалення не використовується. Створити схему водяного опалення дачі цілком можливо власноруч. Для цього потрібно:

  • зробити розрахунок необхідної потужності котла (вона залежить від площі будинку та матеріалу, з якого він побудований);
  • виміряти довжину трубопровідної системи та підрахувати кількість радіаторів (залежить від способу розведення);
  • закупити все необхідне обладнання та комплектуючі;
  • зробити установку опалення на дачі.
  • Якщо у вас немає досвіду монтажних робіт, необхідно проконсультуватися з фахівцями. Оскільки існує безліч аспектів, які зроблять експлуатацію опалювальної системи безпроблемною надалі.

Схема водяного опалення дачі

Може працювати на різних джерелах тепла. Тобто, твердопаливний котел для дачи, який безпосередньо нагріває теплоносій, може працювати на різних видах палива. Оскільки котел – найдорожча ланка цього ланцюжка, то й вибір його – найвідповідальніша справа.

Найпростіший котел для опалення дачі, що працює на дровах чи вугіллі, може бути саморобним. Для цього вбудовують бак із теплоносієм у вже існуючу піч. А потім від котла проводять з невеликим ухилом труби по всьому будинку. Нагріваючись, теплоносій рухається вниз трубами, в радіаторах віддає більшу частину тепла і потім стікає назад у шахтний котел. Так виглядає найпростіша однотрубна схема опалення дачного будинку. Якщо ж ви хочете мати можливість використовувати для господарських потреб гарячу воду із системи, то необхідно монтувати складнішу двоконтурну розводку. У будь-якому випадку, перш ніж приступати до монтажу опалення на дачі, потрібно заздалегідь спроектувати опалювальну систему і постаратися врахувати всі нюанси експлуатації.

Просте обігрів дачного будиночка: без газу та електрики

Обігрів будинку за допомогою електрики доріг та ненадійний. Використання газу коштує дешевше, але підключити його вдається не завжди. Тоді доводиться шукати інших варіантів.

Існує кілька сучасних альтернативних джерел: енергія сонця, підземних надр або водоймища, що незамерзає. Але їх монтаж досить дорогий і складний. Тому часто для дачі вибирають такий традиційний варіант, як пічне опалення.

Пічне

Воно відоме досить давно, але залишається актуальним досі. Існує безліч варіацій печей. Вони здатні обігріти весь будинок чи окрему кімнату. Іноді їх з’єднують із системою водяного опалення. Печі не лише гріють, а й готують їжу.

У камері згоряє паливо. Воно нагріває стіни печі, які віддають тепло до будинку. Як матеріали застосовують:

  • цегла;
  • чавун;
  • нержавіючу сталь.

Цегла довго нагрівається, але й тепло віддає довше. Для підтримки комфортної температури на дачі потрібно 1-2 протопки на добу. Сталеві печі швидко нагріваються і також швидко остигають. Чавунні теж гріються швидко, а по тепловіддачі займають проміжне місце між іншими різновидами.

Як паливо використовують:

  • дрова;
  • вугілля;
  • палети;
  • паливні брикети.

Плюси і мінуси

До переваг обігріву дачі пічкою відносять:

  • Автономність. Немає залежності від газу та електрики.
  • Підходить для будинків, де не живуть постійно.
  • У печі можна готувати.

Існують такі недоліки:

  • Потрібне місце для зберігання палива.
  • Цегляні печі досить масивні, і їх бажано закладати разом із будинком.
  • Найменша ефективність опалення.
  • Якщо не підключений водяний контур, в далеких від грубки приміщеннях буде прохолодніше.
  • Необхідно робити димар.

Як правильно вибрати систему

Для правильного вибору необхідно враховувати:

  • доступне паливо;
  • розміри будинку;
  • матеріал, з якого він побудований;
  • як часто його відвідують.

Для будинку з цегли

Цегляні стіни вбирають, а потім утримують тепло. Імовірність виникнення пожежі у своїй невисока.

Тому краще використовувати водяне чи пічне опалення. Остаточний вибір залежить від того:

  • чи підведено до будинку газ;
  • ціни на різні види палива в цій місцевості.

Для дерев’яної будови

На такій дачі топити піч небезпечно, тому що дерево — матеріал, що легко займається. В цьому випадку краще зупинитись на водяному опаленні. Якщо будинок маленький, а перебоїв з електрикою немає, підійде і воно.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий