Мое название содержимое страницы

Запірна арматура для радіаторів опалення

Монтаж

Запірний кран для радіатора Особливості кульових, вентильних клапанів із термостатом.

У сучасних системах опалення при підключенні радіаторів обов’язково встановлюють запірні та регулювальні крани. Зазвичай, вони виконують одночасно кілька функций. У цій статті ми розглянемо, яка арматура для радіаторів опалення зазвичай застосовується, а також ознайомимося з її функціями.

Насамперед слід сказати, що в народі прийнято називати краном будь-який пристрій для керування потоком рідини, який має рукоятку. Технічно правильніше називати крани запірною арматурою. Причому остання дозволяє лише повністю перекривати чи відкривати потік теплоносія, але з регулювати його потік. Для регулювання ж використовуються вентилі та клапани.

Як правило, на вході в радіатор встановлюють саме регулюючу арматуру, яка виконує такі функції:

  • Дозволяє вимкнути батарею, що може знадобитися з різних причин.
  • Дозволяє перекрити теплоносій для промивання приладу чи ревізії.
  • У ручному або автоматичному режимі регулює потік теплоносія і тим самим температуру радіатора.

Слід враховувати, що різні типи арматури можуть мати різні функції. Нижче ознайомимося з особливостями та пристроєм всіх типів кранів, які застосовують разом із радіаторами системи опалення.

Види кранів

Кульові крани останнім часом мають велику популярність, тому що мають гранично простий пристрій, чим обумовлений довгий термін їхньої служби. Крім того, вони зручні у використанні, тому що для перекриття потоку потрібно лише повернути ручку на 90 градусів. Запірний механізм пристрою виконаний у вигляді кулі з наскрізним отвором.

Для перекриття проходу шар слід повернути отвором перпендикулярно корпусу. Управління кульовим краном здійснюється рукояткою, яка з’єднана із кулею за допомогою штока. Для герметичності механізму використовуються два еластичні кільця, які щільно прилягають до кулі. Корпус кульового пристрою може бути виконаний із латуні, алюмінію або поліпропілену.

Пластикові крани встановлюють разом із пластиковими трубами для системи опалення. Усі існуючі види кранів для радіаторів бувають прямими та кутовими. Радіаторний запірний прямий клапан зазвичай встановлюють при бічному підключенні, коли труби підводяться до батареї на рівні входу і виходу. Якщо ж труби підводяться знизу, наприклад, із підлоги, доцільніше використовувати кутову арматуру.

Слід зазначити, що ця арматура має наступні недоліки:

  • Чутливість до домішок в теплоносії. Тому під час використання води бажано встановлювати фільтри.
  • Не призначений для плавного регулювання потоку. Якщо її використовувати для цієї мети, то механізм швидкої вийде з ладу.

Тому кульові крани встановлюють частіше на звороті для перекриття потоку теплоносія. Щоб полегшити процес підключення крана до батареї, слід придбати арматуру зі з’єднанням типу «американка».

Ручний кран

Ручний запірний радіаторний клапан являє собою конструкцію, всередині якої напрямок потоку теплоносія змінюється двічі. Запірним елементом у таких вентилях є шток з еластичною прокладкою. Положення штока управляється черв’ячним механізмом з ручкою.

Коли прокладка щільно притиснута до сідла, прохід теплоносія закритий. Якщо плавно обертати ручку, прокладка поступово відкриватиме прохід. Перевагою даної конструкції є можливість не тільки повністю перекривати потік теплоносія, а й регулювати його інтенсивність.

Однак, слід враховувати, що гумова прокладка досить швидко стає непридатною, внаслідок чого не герметично перекриває потік. Ця проблема вирішується заміною прокладки, що нескладно виконати своїми руками. Щоб періодично не повертатися до ремонту вентиля можна встановити керамічну кран-буксу. Термін її служби набагато вищий, ніж звичайної конструкції зі штоком.

Кран із термостатом для радіатора

Запірний клапан із термостатом Запірний клапан для радіатора опалення із термостатом дозволяє регулювати інтенсивність потоку теплоносія в автоматичному режимі. Цей пристрій ще називають термовентилем або термоклапаном. Влаштування запірного клапана для радіатора даного типу відносно просте. Його запірний механізм складається з наступних елементів: Металевого корпусу з прохідним отвором та сідлом. Еластичний конус.

У процесі роботи пристрою конус опускається і піднімається, в результаті чого змінюється кількість теплоносія, що проходить.

За положення конуса в сідлі відповідає термоголовка (термоелемент), що складається з таких елементів:

  • Циліндра (сільфон).
  • Теплового агента – рідина чи газ, що заповнює сильфон. Тепловий агент сильно змінює свій обсяг внаслідок зміни температури довкілля.
  • Поршень – з одного боку з’єднаний із циліндром, з другого – з конусом. Під дією температури тепловий агент стискається або збільшується в об’ємі, чим надає руху поршень, який у свою чергу через шток змінює положення конуса.

Термоголовка дозволяє регулювати температуру, за якої клапан повністю перекриває воду.

Електронна модель термоклапану

Останні зазвичай мають дисплей і датчик, який відображає температуру повітря. Такі пристрої дозволяють задавати температурні режими роботи запірного клапана в різні часи доби або навіть дні тижня.

Наприклад, у період з дев’ятої ранку до п’ятої вечора, коли всі домочадці розходяться, можна встановити більш низьке значення температури, а після п’яти радіатор розігріватиметься до вищих значень і краще прогріватиме приміщення.

Ціна таких пристроїв, звісно, досить висока. В межах однієї кімнати необов’язково встановлювати термостати на радіатор опалення. Достатньо встановити пристрій на один або кілька теплових приладів, сумарна віддача тепла яких перевищує 50 відсотків загальної.

admin
Экономное отопление. ИК-обогреватели. Твердотопливные котлы. Теплые полы.
Добавить комментарий